LTE 4G

  • 13 December 2016
  • 34 odgovora
  • 6641 pregled

Razina korisnika 6
Bedž +4
Otvaram temu koja je postojala i na starom forumu u kojoj možemo raspravljati o pokrivenosti LTE signalom, brzinama, kvaliteti i sl.

Evo za početak jedan speedtest od mene iz Varaždina sa VIP 4G+ mreže:


Odgovora 34

Razina korisnika 6
Bedž +4
Vidim, LTE mreža se konačno sve više i više širi. Čak je i karta pokrivenosti sada modernizirana. Bilo bi super da se uskoro u ponudi nađe i router koji podržava 4G+ mrežu. Strani operateri ih imaju u ponudi već odavno.
Razina korisnika 6
Bedž +4
Koliki je otprilike domet LTE bazne stanice bez nekih većih prepreka?
Razina korisnika 7
Bedž +4
Poz! koristim već 2god tarifu Internet bez granica L i u te dvije godine max DL je bio izmjeren nešto više od 102 Mbps (Varaždin) tokom dvije godine mjereno i noću i danju od kuće i u samoj blizini bazne stanice ali brzina nikad veća od 102mbps DL. koristio sam dva uređaja prvi je Huawei E5172As-22( CAT4) i njime nikad veće brzine od 90 mbps nisu postignute. brzinu od 102mbps izmjerio sam od kuće routerom huawei E5186s-22a (CAT6) i to poslije podne. Izmjerene brzine nisu ni polovica onih koje nude 225mbps tj sad navodno i do 300mbps. Moj zaključak da su im bazne stanice limitirane brzinom do 100mbps. evo i par slika. Volio bi da me neko razuvjeri u mom mišljenju što se tiče VZ i okolice DL brzina
Razina korisnika 7
Bedž +4
Imam tarifu Internet bez granica L (25Gb mjesečnog prometa tarifa od prije dvije godine) pa me zanima dali u toj tarifi imam pristup 4G+ ( advanced ) ili samo 4G mreži?
Eto,Zagreb,Dubrava,na 50 metara od 2 bazne stanice,interneta NEMA. Ima. Radi minutu savršeno,a nakon toga,treba se odspojiti,i ponovno spojiti. Uopće,ne mogu pomoću HAKOMETRA izmjeriti brziinu. Nema. 0. pokušao druge testove. Unable to connect. Skinuo desktop internet test. 1 od 3 radi. Rijetko nađe vipnetov server u Zagrebu,draži mu je onaj bihaćki. Brzine ? daleko ispod minimalnih garantiranih zakonom,a kamoli od reklamiranih. Do prije 6 mjeseci,ovdje je signal bio OK. Vrlo dobar. Sada ga NEMA.Pozz.
Razina korisnika 4
Imam tarifu Internet bez granica L (25Gb mjesečnog prometa tarifa od prije dvije godine) pa me zanima dali u toj tarifi imam pristup 4G+ ( advanced ) ili samo 4G mreži?

Daj nam pošalji podatke o usluzi OVDJE pa provjerimo 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +4
Varaždin malo povećanje DL

Razina korisnika 7
Bedž +4
Mali update

Odgovori