Kako poboljšati 4G signal - 4G antene

  • 15 May 2022
  • 2 odgovora
  • 1826 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Pozdrav svima,

Novi sam ovdje na forumu, došao sam ovdje kako bih pokušao dobiti neke konstruktivne prijedloge i iskustva vezano za korištenje mobilne 4G mreže na lokaciji koja ima slabiju pokrivenost.

Naime za moj slučaj radi se o lokaciji u Karlovcu (Ulica Zagrad). Bakrena parica na tom području je dosta udaljena od “centrale” i za moje potrebe max od 4Mbit/s i nije neka sreća. No problem je što ni mobilna mreža ne može ponuditi ništa bolje. Speed test je izrazito oscilirajuci (pogotovo za A1) i brzine se krecu od 2-10Mbit/s, ali je tendencija vecinom prema minimumu. Razina snage signala je oko -120dBm. Vjerujem da može biti nešto i bolje ako bih pogodio bolju lokaciju oko kuće.

Samo da jos pojasnim, trenutno nemam Homebox na lokaciji, ali razmisljam o toj opciji, podaci koje sam mjerio su sa mobitela.

Lokacija je na brdu, omeđena šumom i gradske antene su vecinom okrenute u nepovoljnom položaju.

Ovdje sam prikazao sliku jedne od A1 baznih stanica čije antene čak i pokrivaju područje, ali je to rubni dio ćelije, a signal prolazi dosta značajan šumski dio.

 

Zanimali bi me vaši prijedlozi.

Dali je netko imao sličnih iskustava i kako ste pokušali riješiti?

Dali ste probali sa 4G MIMO vanjskim antenama, koliko je to pomoglo?

Dali je netko ima iskustva oko 4G antena ili bilo kakvih preporuka u tom smjeru, od možda instalatera, nabave antena ili bilo čega vezanog na temu poboljšanja prijama 4G signala preko vanjskih antena?

 

daworin prije 1 godina

Prolistaj ovu temu  tu ćeš naći većinu odgovora ako ti nešto nejasno pitaš u temi.

Pogledaj original

Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 2

Razina korisnika 7
Bedž +4

Prolistaj ovu temu  tu ćeš naći većinu odgovora ako ti nešto nejasno pitaš u temi.

Pozdrav g @daworin, hvala što ste me uputili na vašu temu, procitao sam gotovo sve postove od pocetka do kraja, hvala na trudu koji ulažete po pitanju ove tematike.

Budem se javio sa nekim pitanjima na temu, ali bi vas volio kontaktirati i PP za što više detalja.