Huawei HG8245Q2 bridge mode, brisanje konfiguracije i slični problemi

  • 20 April 2022
  • 4 odgovora
  • 551 pregled

Pozdrav svima,

 

Imam velikih problema sa konfiguracijom Huawei routera i SZK mi ne pomaže. 

Imam doma hrpu uređaja za koje trebam pristup “iz vana”, npr. IP kamere, NAS i sl. 

Svi ti uređaji spojeni su mi na jedan switch koji je spojen na Huawei router i tu nastaje problem. Da bi sve to radilo na routeru moram podesiti Port Forwarding i statičke IP adrese, ali A1 router svako malo ažurira i često briše custom postavke, a više puta nije zapamtio čak niti custom postavke za WiFi. Dodatno situaciju otežava i to što ne mogu spremiti konfiguraciju routera, pa zbog toga moram uvijek iz nule sve konfigurirati.

 

Probao sam tome doskočiti tako što sam kupio svoj router, na kojem želim sve podesiti, ali u SZK mi kažu da nema bridge moda na njihovom Huaweiu. Koliko vidim isti problem ima i hrpa drugih ljudi. 

Probao sam i verziju sa DMZ-om, gdje sam na A1 Huaweiu dodijelio statičku IP novom routeru, i tada ga stavio u DMZ, ali to mi nije pomoglo. 

CGNAT je ugašen.

 

Mene zanima što učiniti?

Da li je jedino rješenje otići sa A1, jer sve ovo nema smisla?

ZeroZG prije 1 godina

Uspio sam workaround-om riješiti problem. Bilo bi odlično dobiti A1 router u bridge modu kako bi ga se u potpunosti izbacilo, ali i ovo mi je zadovoljavajuće.

 

Na A1 routeru sam podesio statičku IP za novi router, upalio sam DMZ i stavio novi router u DMZ, na kraju sam ugasio WiFi i DHCP (ovo je bilo ključno). 

 

Na novom routeru sam WAN adresu postavio istu onu koju sam stavio u DMZ na A1 Huaweiu. Upalio sam DHCP i podijelio statičke adrese uređajima kojima je to potrebno. Neki uređaji su zahtijevali reset, ali nakon ovih postavki sve je proradilo. 

Pogledaj original

Odgovora 4

Pozdrav,

Imam poteškoća pri otvaranju portova na optičkom routeru HG8245Q2. Tj sve mi je radilo do neki dan. Pokušao sam opet, ali bezuspješno.

Više mi nisu dostupni servisi koje sam preko dyndns-a i port forwardinga bio otvorio prema internetu.

Zna li netko u čemu je problem?

   

 

@daworin on ti jedini može pomoć.

 

Uspio sam workaround-om riješiti problem. Bilo bi odlično dobiti A1 router u bridge modu kako bi ga se u potpunosti izbacilo, ali i ovo mi je zadovoljavajuće.

 

Na A1 routeru sam podesio statičku IP za novi router, upalio sam DMZ i stavio novi router u DMZ, na kraju sam ugasio WiFi i DHCP (ovo je bilo ključno). 

 

Na novom routeru sam WAN adresu postavio istu onu koju sam stavio u DMZ na A1 Huaweiu. Upalio sam DHCP i podijelio statičke adrese uređajima kojima je to potrebno. Neki uređaji su zahtijevali reset, ali nakon ovih postavki sve je proradilo. 

@ZeroZG / Daj mi reci što si točno postigao sa gornjom konfom i koji ruter koristiš…

 

živio

Odgovori