Riješeno

HUAWEI HG8145V5

  • 12 December 2022
  • 4 odgovora
  • 851 pregled

  • Aktivni forumaš početnik
  • 19 odgovora

Bok svima.Evo danas mi je spojena optika.Preko zice 944/500,ali ono sta me muci je wi-fi.Od potresa sam u prizemlju i nemam se namjeru vracat u potkrovlje.Ruter mi se nalazi u potkrovlju i max brzina u prizemlju je 50.Kad dodem blizu rutera,brzina ide preko 300.Dali netko ima ikakvu ideju kako povecat brzinu preko wi fi.Sve ulazi preko tavana,tako da je jako tesko sve to spustiti u prizemlje.Unaprijed hvala i lp,Dino

icon

Najbolji odgovor od keki 12 December 2022, 20:31

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 2
Bedž

Bok svima.Evo danas mi je spojena optika.Preko zice 944/500,ali ono sta me muci je wi-fi.Od potresa sam u prizemlju i nemam se namjeru vracat u potkrovlje.Ruter mi se nalazi u potkrovlju i max brzina u prizemlju je 50.Kad dodem blizu rutera,brzina ide preko 300.Dali netko ima ikakvu ideju kako povecat brzinu preko wi fi.Sve ulazi preko tavana,tako da je jako tesko sve to spustiti u prizemlje.Unaprijed hvala i lp,Dino

Postoje dvije mogucnosti ali i jedan i druga te koštaju.

Ali ajmo redom:

Brzina ti je MAX do 300 jel se vjerojatno radi od 2.4 Ghz vezi nije 5 Ghz. I normalno je što si udaljeniji od ruterea to ti je veza loša.

Sad imaš dvije opcije:

 

Opcija 1 (Jeftinija ali malo više posla): Od tog svog rutera ako može do prizemlja si provuci jedan lan i kupi si neki gigabitni ruter imas ih po cca 200 kn ± i onda ti taj ruter riješava sve probleme i wifi signal i ako ti zatreba kablom se možeš spojiti.

 

Opcija 2 (Skuplja ali samo za wifi): wifi mesh, no to ti je skuplje i to ti je samo za wifi zaboravi na kabel.

 

Moja preporuka ti je da si kupiš LAN kabel kategoriju šest i provučeš si od tavana do prizemlja i onda taj kabel uključiš u novi ruter koji će ti davati wifi signal a i ako imaš komp i još nešto od uređaja možeš spojiti direkt sa Lan  kablom.

Od rutera u potkrovlju je vec provucen utp kabel do mog kompa u prizemlju,tako da kabel nije problem.Meni samo treba wi fi,jer svi koriste mobitele,a ja jedini koristim komp,tu i tamo klinci koriste laptop.

Daj mi neku opciju za ruter i opciju za mesh,pa cu vidjet sta cu napravit.

Dali je to tesko za slozit,za obadvije opcije?

Hvala i lp,Dino

Sad sam isao do rutera i brzina neide preko 50,a par sati ranije islo je 300 i vise.Gledao sam u ruteru i ukljuceno je 2.4 i 5 .

E sada to mjerim sa mobitelom samsung a32 5g,

Jel je stvar u ruteru ili?

Razina korisnika 2
Bedž

Ma nije problem u ruteru... Uzmi si ruter neki gigabitni i riješio si problem…

Po defaultu je 5Ghz je ugašen.

Odgovori