Riješeno

Huawei EchoLife HG8145V5 / bridge mode

  • 1 September 2021
  • 7 odgovora
  • 1527 pregleda

Dobio sam spomenuti HG8145V5 i želim ga postaviti u bridge jer mi je potreban nadzor i upravljanje sa internet konekcijom budući imam veći broj VPN-ova prema van i prema unutra.

 

DALI JE MOGUĆE da se HG8145V5 ne može postaviti u bridge???  Nije, naravno, to je učinjeno namjerno od strane likova sa mentalnim sklopom kojeg nije moguće opisati pristojnim rječnikom.

 

MOLIM VAS pronađite način kako bi se to na zahtjem moglo dobiti kao i kod svih ostalih operatera ili dajte neki suvisli naputak da to napravimo sami.

Nikakav port forwarding i slične gimnastike ne mogu zamijeniti “bridžanu konekciju” pa vas molim da takva rješenja preskočite.

Imate li to za poslovne korisnike ili i njih tretirate jednako?

 

Ovo je sramotno.

 

Živi bili

icon

Najbolji odgovor od Pero357 21 January 2022, 19:50

Pogledaj original

Odgovora 7

Pozdrav,

nedavno spojen, ista situacija i kod mene.. ima li kakvih novosti ili promjena na ovu temu?

Hvala!

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ma nema niš novog - i dalje tvrde da službeno nema bridge modea na gpon optici (gdje stavljaju te huawei routere)

wifi katastrofa i više nedaju bridge mod

Dobio sam spomenuti HG8145V5 i želim ga postaviti u bridge jer mi je potreban nadzor i upravljanje sa internet konekcijom budući imam veći broj VPN-ova prema van i prema unutra.

 

DALI JE MOGUĆE da se HG8145V5 ne može postaviti u bridge???  Nije, naravno, to je učinjeno namjerno od strane likova sa mentalnim sklopom kojeg nije moguće opisati pristojnim rječnikom.

 

MOLIM VAS pronađite način kako bi se to na zahtjem moglo dobiti kao i kod svih ostalih operatera ili dajte neki suvisli naputak da to napravimo sami.

Nikakav port forwarding i slične gimnastike ne mogu zamijeniti “bridžanu konekciju” pa vas molim da takva rješenja preskočite.

Imate li to za poslovne korisnike ili i njih tretirate jednako?

 

Ovo je sramotno.

 

Živi bili

Poslovni imaju javnu statičku ip adresu, ali su cijene drasticno vece od rezidencijalnih korisnika.

Najmanja brzina od nekoliko desetaka mbps je i desetak puta veća od cijene koju plaćaju “kućni” korisnici za brzine od nekoliko stotina Mbps. Znaci desetak puta veca cijena za 10tak puta manju brzinu. Tu A1 nije iznimka, tako je manje-vise kod svih operatora.

???Pa tko je tražio javnu statičku IP adresu kume???

Još jedan nepismeni A1 trupac..

OMUGUĆITE PREBACIVANJE SVOJEG UREĐAJA U BRIDGE I NEMOJ ME NAKAČITI NA CGNAT !!! TO JE SVE !!!

SVE DTUGO ŠTO MI TREBA NAPRAVIT ĆU SAM!

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Sa ftth-om nisi na cgnat-u, ali i dalje nema bridgea.

ok, samo sam pobrojao što mi treba od providera za “punu sreću”…

CG NAT do sada nije bio problem… skidali su ga sa adsl-a i mobitela na jedan poziv, ali ne bi me čudilo da i ta pogodnost nestane…

jer…

sa prvim adsl-ima došli su Simensovi C-100 ili 110  (nešto) uređaji koji su mogli funkcionirati kao ruteri ali su po defaultu bili u bridž modu… i mogao si spojiti samo jednog korisnika na to…

uglavnom nismo bili svjeni da to ide u ruting mode pa nismo ni talasali nego smo uvezli prve male rutere da bi ih spojili na ove simense i suportali cijelu mrežu…

čim je došla sljedeća generacija uređaja isti čas su svi bili u ruting modu i počela su zvanja nagovaranja i molbe - dajte ih vratite u bridge -  i to nije išlo uvijek i svuda… i evo ti sranja sa zadnjim krikokom tehnologije - sad to nije ni moguće!!!

Shvaćaš sada moj strah od CG NAT-a ?

 

Odgovori