Riješeno

Homebox ZTE MF283 Plus

  • 28 December 2016
  • 83 odgovora
  • 60806 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +4
Vidio sam danas slučajno na web stranicama podrške da je izbačena nadogradnja firmware-a za ovaj uređaj? Da li netko zna kada je nadogradnja puštena te što se s njome promjenilo/popravilo?
icon

Najbolji odgovor od A1_Silvio 29 December 2016, 09:46

Pogledaj original

Odgovora 83

Pozdrav,
firmware je izašao prošli tjedan, napravljene su samo korekcije vezano za dynDNS postavke.
Razina korisnika 3
Kod mene je Inačica softvera CR_VIPNETHRMF283PLUSV1.0.0B02
Jel je to novi ili stari firmware, gdje se to može vidjeti na webu da je izašao novi softver.
Zadnja inačica firmware-a završava sa "B03" a može se preuzeti na sljedećem linku: http://www.vipnet.hr/podrska/uredjaj/-/device/topic/500000000008966
Razina korisnika 3
To se skine na računalo, a kako instalirati onda na homebox, može pojašnjenje oko toga.
Jel neće ruter sam automatski preuzeti novu verziju softvera, pošto ima u postavkama podešeno to, provjera svakih 15 dana, probao sam rućno izvršiti provjeru ali piše neuspješno.
Homebox spojiš mrežnim kablom. Skineš nadogradnju na računalo i pokreneš .exe datoteku. Nakon toga slijediš upute na ekranu.



Razina korisnika 3
Ok, hvala na odgovoru, nego postoje 2 linka za skidanje koji treba skinuti
Dostupna nadogradnja
Dostupna nadogradnja win
Pozdrav,

na oba linka je ista verzija softvera, može se skinuti sa bilo kojeg.

Hvala
Razina korisnika 2
Za cega sluze pripadajuce antene koje dolaze sa MF283+ ? Dakle na vanjske SMA konektore spajamo ove antene za predaju/prijem KOJEGA signala ?

Molim odgovor od VIP moderatora nekoga jer odgovor nekoga usera ne moze se smatrati sluzbeni odgovor.

lp
@spaljeni konektori služe za spajanje antena te pojačavanje signala (2G/3G/4G) signala
Za 4G moraju biti spojeni obje antene (SMA priključak)
Razina korisnika 2
te pojačavanje signala (2G/3G/4G) signala

Ma jeli... hmm... u narednim postovima budemo objelodanili kako Vip pravi budale doslovce od svih korisnika Homebox uređaja tj. konkretno ZTE MF283+ i da navedene antene nemaju apsolutno nikakve veze sa 2G/3G/4G prijemom i predajom i da iste samo vise ili manje smetaju prijemu mobilnog signala. Za pocetak krecemo sa laganim linkom sa stranice proizvodjaca navedenog uređaja.

http://www.ztedevice.com/product/smart-home/Wireless-Home-Gateway/MF283

Uređaj je CAT 4 klasifikacije sto bi znacilo da podrzava max 150/50 Mbps iskljucivo na LTE bandu. Na stranu sto su LAN portovi 100/100Mbps pa vise od 100Mbps putem zicne LAN veze nije moguce, imamo WiFi 300Mbps i tako da eventualna brzina preko 100Mbps se da postici/iskoristiti međutim tehnicki opis izdvaja jednu zanimljivu stavku.

Wi-Fi 802.11 b/g/n 2x2MIMO Wi-Fi 300Mbps, up to 32 users.

Znaci nas uređaj podrzava MIMO za WiFi sto se moze vidjeti iz sluzbenog opisa uređaja.

Isto tako opcenito uređaji CAT 4 klasifikacije pa tako i ovaj MF283+ podrzavaju MIMO sustav antena za 3G/LTE no pripadajuce antene koje Vip dila sa uređajem nisu u funkciji te opcije tj. korisnici ovoga uređaja MIMO mogucnost nisu u mogucnosti koristiti jer ista je implementirana samo sofwerski dok za hardwersku mogucnost proizvođac samog uređaja nije predvidio vanjske konektore za MIMO 3G/LTE antene. Sljedi slika....



Za pocetak dovoljno... sad molim da se javi malo tehnicki potkovaniji moderator i da nam svima tu napise:

1. Gdje to zice sa SMA konektora vode, prema cemu ?
2. Gdje je unutarnja ( PCB ) LTE antena ?
3. Gdje je unutarnja ( PCB ) WiFi antena ?
4. Sta su to IP-9 konektori i gdje se isti nalaze na PCB MF283+ i cemu sluze ?

lp
Bok @spaljeni,

primili smo tvoju kritiku.
Istražimo pa se javimo.

Pozdrav
Bok,

za početak, službeni stav Vipneta je da strukturu PCB-a uređaja ne možemo u detalje raspravljati preko društvenih mreža :(

Općenito:
Antene se spajaju na 2 x SMA konektora na pozadini uređaja ispod plastičnih pokrova (pripadajuće antene nalaze se u pakiranju uređaja).
Antene imaju svoju ulogu u prihvatu signala mreže i nisu bez funkcije – detalji o postavljanju opisani su u uputama.
Ostale antene nisu dostupne korisniku i nalaze se unutar uređaja; 3G, 4G, WiFi antena.

Pozdrav
Razina korisnika 5
Čim sam vidio rastavljeni router išao na pcexpert provjeriti :D

Respect na pronalasku!
Razina korisnika 6
Bedž +4
Svaka čast na detaljnoj obdukciji 😃
Razina korisnika 7
Bedž +3
Molim odgovor od VIP moderatora nekoga jer odgovor nekoga usera ne moze se smatrati sluzbeni odgovor.

lp

Čisto formalno, odgovor "moderatora" na forumu nije ti ništa "službeniji" od bilo čijeg drugog. Barem što se VIPa tiče u smislu nekih prigovora isl... VIP_... Mi je rekao ne bi ti značio ništa više od Gorlock ili Nero mi je rekao/napisao...
Razina korisnika 2

Čisto formalno, odgovor "moderatora" na forumu nije ti ništa "službeniji" od bilo čijeg drugog. Barem što se VIPa tiče u smislu nekih prigovora isl... VIP_... Mi je rekao ne bi ti značio ništa više od Gorlock ili Nero mi je rekao/napisao...


Dobro, ovo se vise odnosilo na to da VIP_Netko moze vidjeti sa korisnickom podrskom/sluzbom o cemu se radi pa prenjeti vamo informaciju kao sto se Vip_Berislav eto ocitao iako je nazalost napisao vise neistinitih cinjenica no dali uopce covjek ima izbora napisati bilo sta drugo osim ono sto mu sefovi naloze ?


za početak, službeni stav Vipneta je da strukturu PCB-a uređaja ne možemo u detalje raspravljati preko društvenih mreža :(


Zasto ? Dakle po vama je u redu korisniku dati CIGLU i reci ovo je tvoja cigla za pristup uslugama i sta te briga kako i dali ta cigla radi onako kako bi trebala ? Ovdje se radi da navedena "cigla" nije primjerena sto se tice tehnicke strane za uslugu koja se prodaje korisnicima. Vas suberbrzi, svemirski, LTE na steroidima i slicno internet je ogranicen po pitanju brzine iskljucivo radi ove navedene cigle. Nekih 92/32Mbps se moze postici sa ovom vasom ciglom iako se usluga reklamira kakti do 150/50Mbps sto spada u lazno reklamiranje i dovodjenje korisnika u zabludu.


Antene imaju svoju ulogu u prihvatu signala mreže i nisu bez funkcije


Nazalost istina ali opet vrlo perfidna izjava koja se moze dvojako shvatiti. Cinjenica je i naravno potkrijepljena sa stranice proizvodjaca uređaja da su navedene antene iskljucivo u funkciji WiFi MIMO konfiguracije antena i da nemaju veze sa 3G/LTE prijemom sto budem kasnije obrazlozio na pripadajucoj slici.


Ostale antene nisu dostupne korisniku i nalaze se unutar uređaja; 3G, 4G, WiFi antena.


Ovdje se vidi djelomicno nepoznavanje materije bilo od Berislava ili tehnicke podrske jer uređaj ima 2 PCB antene a ne 3 kako se ovdje sugerira, takodjer ih budemo oznacili na pripadajucoj slici.

Idemo prvo na link opet ko za vrga na zalost Vip-a na stranicu proizvodjaca ove "cigle" pa da vidimo sta oni kazu o ovome uređaju u jednoj kratkoj recenziji.

http://wwwen.zte.com.cn/endata/magazine/mobileworld/2014/3/articles/201407/t20140717_425805.html

The router supports Wi-Fi speeds of up to 300 Mbp, MIMO antenna technology, and up to 32 concurrent users. In some scenarios where strong Wi-Fi signals are required, you can mount two Wi-Fi antennas for the router.


Dali treba prevoditi na Hrvatski za Vip tehnicku podrsku ili je podebljana recenica sasvim jasna ?

Where strong Wi-Fi signals ..... gdje pise 3G ili LTE ? Osim naravno u Vip prirucniku za ovu "ciglu" gdje korisnicima govorite da ljepe antene na prozore 😉 Da nam susjed bolje "vidi mrezu" ? Mozda se brinete da vasi korisnici budu u dobroj fizickoj kondiciji usljed setanja sa antenama i lovljenja turbo, superbrzog LTE na kvadrat 150/50Mbps brzine medjutim koliko god Mi korisnici kondicirali po stanu/kuci sa Vasim pripadajucim antena rezultat je jedino da ce susjed vidjeti da imamo nesto od Vip usluga ! Mozda bolovi u nogama od setnje kod starijih korisnika...

U pravili niste vi ni blesavi, dali ste nam te antene da se nas WiFi "dalje vidi" pa tko god pretrazuje ili slucajno gleda mreze po susjedstvu moze uociti da mu je dostupan Homedrek 😃 Bogami dobru taktiku ste smislili na ustrub korisnika... Lazno se izreklamiraj sa 150/50Mbps brzinom... dajte im antene za WiFi da se "to vidi" a to sto na PCB uređaja IP-9 konektori za prihvat 3G/LTE antena stoje prazni nikom nista, ma ko ce to skuziti....

Sljedi slika sa oznacenom 3G/LTE PCB antenom da ljudi vide "na sta love" superbrzih nedostiznih 150/50Mbps i da ljudi vide zasto velika vecina korisnika jedva povuce 50/20Mbps na LTE signalu ako i toliko i da skuze zasto je to uopce tako.



E sada antena kao aktivni ili pasivni element je vrlo "glupa" po pitanju elektromagnetske energije, nema antena switch na sebi niti raspoznaje Wi-Fi ili 3G/LTE signal pa da sama bira s kim ce se druziti a skim nece jel... njena zadaca je da pretvori elektromagnestsku energiju u elektromagnetski Val ili obrnuto međutim kvaka je u tome da ona to najbolje radi za onaj spektar frekvencija za koji je konstruirana ! Naravno to ne znaci da to isto nece raditi i za elektromagnetske valove ili energiju za koju Nije konstruirana, oce samo losije i sa upitnom iskorisvosti.

Antene koje isporucuje Vip uopce nisu konstruirane za Prijem/Predaju 3G/LTE spektra tj. raspona frekvencije i to bi se dalo dodatno secirati i obrazloziti iako su oni valjda uvjereni da plastika i oblik VESLA/LOPATE ( taman sad za snjeg ) pokriva untrasnjost antene.

Zato toliko o antenama pisati kada se sada vidi i zna da iste nisu direktno prikljucene za 3G/LTE prijem/predaju... pa eto zato sto u pojedinim situacijama gdje je prijem 3G/LTE signala izrazito los se dogodi da i takve antene koje su zapravo za Wi-Fi MIMO pokupe nesto 3G/LTE signala na sebe isto kao i kakav obican komad bakrene zice i onda Interfencijom valova i prenosenjem po masi uređaja dodje do prijenosa elektromagnetskog Vala na 3G/LTE prijemnik ili obrnuto i opla evo nama bolje brzine sto bi se isto postiglo recimo stavljanjem sat antene u neki polozaj oko ove "cigle" pa bi isto tako 3G/LTE priemnik pokupio nesto signala.

E tu je Vip_Berislav u pravu kada veli da antene imaju svoju funkciju tj. da nisu bez funkcije :8

Mislim da je svima vrlo jasno sada kakav i kako koncipirani uređaj Vip daje korisnicima i da isti nije u stanju isporuciti ono sto Vip reklamira sto u sustini nije problem niti je ovo predmet kakve reklamacije ali pravljenje budalom mene osobno i dobar dio neupucenih korisnika je vec problem.


lp
Pozdrav,

istražujemo ove navode. Javimo se sa povratnim informacijama.
Prema ovome što si napisao, tvoji navodi oko konektora izgledaju kao točni, ali prokomentirati ćemo nakon što dobijemo povratnu informaciju.
Razina korisnika 3
Ali ni Wifi signal ništa nije bolji kada su one prikopčane na ruter, probao sam sinoć. Tako da nisu ni za to, a ujedno i 4G signal mi pokvare ako su obadvije postavljene, tek kada je jedna prikopčana i to sa one strane iznad sim kartice onda se malo dobije na jačini signala npr.sa -97 na -94 ako se nađe dobar položaj. Ali opet se to ništa ne vidi na brzini Interneta, tako da sam ih ja spakovao u kutiju.
Razina korisnika 4
Pozdravljam ovakve rasprave tech entuzijasta – baš cool 🙂

Detaljna "obdukcija" slike baš i nije detaljna jer mi na našem uređaju, kojeg imamo u prodaji, nemamo USB port 🙂 al dobro....

Ovaj modul za koji @spaljeni kaže da je Wifi modul je zapravo Qualcomm-ov 3G/4G modul i na njega dolaze naše antene s kojim su ZTE-ovi inženjeri imali sasvim neke druge planove i napravili matičnu ploču po svojem 🙂.

Uređaj omogućava korištenje naše usluge uz koju se i prodaje, nekada s većim, a nekada s manjim brzinama, ovisno o mnogim drugim čimbenicima i okruženju, zato i kažemo DO određene brzine.

Uvijek nam se korisnici mogu obratiti ako nisu zadovoljni brzinom kako bi provjerili parametre koji utječu na rad uređaja pa i same brzine (npr. lokacija, wifi kanal, uređaji koji su spojeni na Homebox, firewall na računalu…).
Razina korisnika 2
Pozdravljam ovakve rasprave tech entuzijasta – baš cool 🙂

Detaljna "obdukcija" slike baš i nije detaljna jer mi na našem uređaju, kojeg imamo u prodaji, nemamo USB port 🙂 al dobro....


Ako ja sad uređaj rastavim i pokzem ti mjesto za USB port pokriveno vanjskom plastikom ? Sta ces onda tvrditi ? Da nije to bas taj uređaj i da je ovaj sklapan/sastavljan u Vip-u ? 😃

Polako.. cekaju se IP-9 konektori da stignu pa onda ide prikljcivanje na pcb i mjerenje statusa signala, brzine....

Jos se ceka da netko iz Vip-a angazira sudskog tumaca za Engleski jezik i ovo prevede.

The router supports Wi-Fi speeds of up to 300 Mbp, MIMO antenna technology, and up to 32 concurrent users. In some scenarios where strong Wi-Fi signals are required, you can mount two Wi-Fi antennas for the router.


Jedino ako ce sada Vip tvrditi da ovaj ZTE MF283+ nije bas taj ZTE MF283+ koji oni daju nego je njihov specijal edisin made by Vip ured za prespajanje zica i redizajniranje pcb-a kontra idejnih rjesenja ZTE inzinjera jer Vip ured je imao bolje tehnicko rjesenje naspam njihovih koje ukljucuje posebne Vip antene ?

Dakle vi ste unaprijedili njihove planove ? Redizajnirali pcb i mjesto prikljucka Wi-Fi antena po nekim sluzbenim specifikacijama vi ste uspjeli napravit da te antene vise nisu za Wi-Fi nego za GSM prijem ili predaju ?

Zanimljiva situacija.

Proizvodjac tvrdi da tu pristekamo Wi-FI za 300 Mbp, MIMO antenna technology.
Vip sada ispada tvrdi da to nije Wi-Fi prikljucak za antene nego je za nesto drugo ?

Dakle imamo jedinstveni uređaj, made by Vip MF283+ LTE antena edisn.

Ostaje jos jedna mogucnost... napredni inzinjeri iz Vip-a su ukazali firmi ZTE, njihovim inzinjerima kako te SMA konektore za Wi-Fi koristiti i za LTE tj. GSM primo-predaju.

Vip 2u1 Homebox ( Wi-Fi/LTE edisn ) by CRO
Razina korisnika 3
Homebox spojiš mrežnim kablom. Skineš nadogradnju na računalo i pokreneš .exe datoteku. Nakon toga slijediš upute na ekranu.




Da li baš mora biti povezano mrežnim kablom ili može i preko wifi kod ove nadogradnje ?
Što se dobije sa novom verzijom B03, vidio sam kod jednoga koji ima novu verziju da u korisničkom sučelju ima opcija gdje piše SMS, o čemu se to radi ?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Moraš povezat kabelom, nije bez razloga navedeno kao prvi korak.
Razina korisnika 3
Skinuo sam novi softver B03 na laptop, i kada kliknem na njega pokrenem ga i izbaci mi ovo upozorenje, kao na slici.
Ono sa SIM karticom me zbunilo pa sam odustao od daljeg procesa, jel to samo onako šablonski piše ili je to važeće. Jel mogu slobodno kliknuti na "u redu".

Razina korisnika 6
Bedž +4
Nemaš brige, ne treba vaditi sim karticu.
Razina korisnika 3
Stavio sam novi softver B03, koliko vidim nema vidljive nikakve razlike.
E sada mi nešto nije jasno, jedan korisnik je na jednom forumu postavio sliku od svojega homeboxa sa podacima o jačini signala, i na toj stranici pod "informacije" kod njega je vidljiva stavka gdje piše "SMS" isto tako dolje predzadnja stavka stoji
firmware version.
Kako kod mene nema tih stavki, a radi se o istom uređaju, evo postavit ću slike pa pogledajte.


Odgovori