Riješeno

Homebox. Zašto je pala brzina za 80 %? Meni i u susjedstvu

  • 19 November 2020
  • 9 odgovora
  • 1832 pregleda

Razina korisnika 1

Brzina je katastrofa zadnjih 7 dana. Tek od 2 ujutro mogu mirno igrat online igrice ili youtu.be.. Znači brzina je katastrofa. Ponekad i 5 mbs

icon

Najbolji odgovor od Zlatko 26 November 2020, 14:33

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 1

Brzina je katastrofa zadnjih 7 dana. Tek od 2 ujutro mogu mirno igrat online igrice ili youtu.be.. Znači brzina je katastrofa. Ponekad i 5 mbs


Trenutno jedina alternativa ti je da se prebaciš na 3G u postavkama rutera, brzina ide barem meni do 1,5 MB/s ali meni bitnije je da je ping stabilan pa se da igrati preko dana. Samo da plaćaš nešto što ti se ne isporučuje ali trenutno nema druge, nadajmo se da rade na unapređenju mreže hehe.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Prije će biti da im je sada sva pozornost usmjerena na razvoj 5G mreže, pa im mi i nismo toliko bitni. Možemo se samo nadati da se situacije neće još više pogoršati.

Razina korisnika 2

Problem imaju i preko kabelskog interneta, brzina je OK, ali ucitavanje stranica traje, dosta ljudi je preslo s Tele2 kod njih

Razina korisnika 3
Bedž

Isti slučaj i kod mene na Žitnjaku.

Koristim Homebox Duo tarifu i imam onaj ZTE MF283V router i do prije možda mjesec,dva dana brzine su bile ok, znalo je ići i do 30-40 Mbps u bilo koje doba dana, čak je prije koju godinu išlo i do 90. Ali u zadnje vrijeme katastrofa, ne ide preko 5 Mbps,sinoć jedva 2.

Ovo je screenshot od maloprije, ovo je još i dobro, kasnije to ide još dolje.

 

Zvao sam SZK prije 2 dana, kažu MOŽDA je neki kvar na odašiljaču(u što baš i ne vjerujem) , da su prijavili kvar i da će mi se javiti kad pregledaju antenu. Mada sam čuo da dosta ljudi prelazi sa Tele2 jer ukidaju onu tarifu sa 1 TB interneta(omogućili su im raskid ugovora bez penala do nekog datuma) i da svi idu u A1 jer za sada jedini nudi 1 TB internet i da je mreža preopterećena.

Razina korisnika 3
Bedž

Razlog bi mogao biti veće opterećenje mreže zbog prelaska određenog broja Tele2 korisnika na A1 jer im smanjuju promet sa 1TB na 200GB i raskid ugovora bez penala ako žele, a A1 jedini za sada od operatera nudi internet promet od 1TB bez smanjenja brzine. I meni je na Žitnjaku na Homeboxu internet doma katastrofa. Prije je znao ići do 90 Mbps, pa se smanjio na 40-50,a u zadnjih cca 15-20 dana ne ide preko 5-6 Mbps, a u vrijeme najvećeg opterećenja jedva do 2.

Razina korisnika 1

Pala je zato sto im se svidila lova od novih korisnika, a ne zele je potrositi u vidu poboljsanja odasiljaca i opreme. Bitno da se na reklamama oglasavaju na nacin da ce korisnici uzivati u najvecim brzinama interneta u Hrvatskoj, a ja osobno znam mjesta gdje jedva da ima 2g signala, dok u istom trenu HT i Tele2 tu imaju 4g signal

Razina korisnika 4
Bedž +1

Opet naleti super-brzine? :grinning: Signal -87dBm.

 

 

Razina korisnika 2

interesantno je za primijetiti da se više ne javljaju ni administratori ni moderatori sa foruma  koji kažu “pošaljite podatke u inbox pa ćemo sve provjeriti” bit će da su i oni odustali od nas …

no sa novim ruterom popravile su se i brzine 

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Meni je standarno DL između 20-30 Mb/s, ono je bio, kako sam napisao, kratkotrajan “nalet”.

 

 

A što se tiče admina, nisu oni neka tehnička služba, nego ime je primarna funkcija uređivanje foruma na kojem ljudi međusobno komentiraju, savjetuju… Ovo što napišu “javite se u inbox”, to bi bilo nekakvo usmjeravanje ljudi koji još nisu kontaktirali tehničku službu i sl.

Odgovori