Riješeno

Homebox Spori Internet

  • 1 April 2021
  • 10 odgovora
  • 669 pregleda

Već 3 GODINE trpim spori internet, brzine užasne, Ping 200-300 ne spada,mjenjanje rutera ne pomaže.

Kada zagrmi ili malo zapuše internet svako 30 sekundi puca,signal loš 2 crtice jedva.

Spojen sam na Homebox “neograničeni” za koje su lagali da je neograničeno giga i brzine.

Nakon potrošeni 100GB znam brzina spada na 1Mbps, ali meni nečini razlike ima ili nema gigabajta brzina je uvijek ista 0.20mbps do jedva 2mbps.

Danas su mi se Gigabajti resetirali i isto sranje. -.-

O gamingu da ne pričam Multiplayer je nemoguće igrat jer ping je stalno na 300-400ms.

Sestra mi ima školu preko interneta a stalno nam internet puca i zbog toga ima preko 20 neopravdani sati.

Dali ja moram dignuti uzbunu da A1 dodje i rijesi ovaj problem s kojim se vec 3 gofine zivciram! MORAM LI?!

Sluzba za korisnike je teško smeće cekam sat-sat ipo da me spoji na agenta a nakon što im objasnim problem kažu mi: “Gospodine morate upaliti i ugasiti ruter pa premjestiti ga negdje na bolju lokaciju”(to je jedino što znaju reći)

Ma nemoj zezat nisam to znao ,ali j*baji ga to mi NEĆE popravit spori internet,visok ping, i niske brzine.

Ja netrazim nesto ogromno od 100mbps da barem mogu 30-50mbps brzine imati i stabilan ping bio bih sretan.

Zivim u Sinju u Glavicama Donjim mozda mi je los internet zbog lokacije na kojom se nalazim.

Ako itko ima neko riješenje nek mi napiše u komentar. jer pun mi je k*rac svega ovoga.

Hvala.

(Troll komentare cu ignoirat)

icon

Najbolji odgovor od A1_Anchi 2 April 2021, 11:41

Pogledaj original

Odgovora 10

Bedž +3

@marioka123 pozdrav, žao mi je ako imaš poteškoće s korištenjem naše usluge. :disappointed_relieved:  Inače, premještaj rutera i reset znaju pomoći prilikom poteškoća, jesi pokušao forsirati 3G? Možeš nam poslati slike mjerenja i  podatke OVDJE kako bi napravili provjeru. 

@marioka123 pozdrav, žao mi je ako imaš poteškoće s korištenjem naše usluge. :disappointed_relieved:  Inače, premještaj rutera i reset znaju pomoći prilikom poteškoća, jesi pokušao forsirati 3G? Možeš nam poslati slike mjerenja i  podatke OVDJE kako bi napravili provjeru. 


Vidim da je ovo odgovor Robota a ne osobe iza kompjutera.

Ja neželim 3G jedva vatam 3G forsirat neću ništa, premještanje rutera ne pomaže a ni reseti

molim vas ako imate normalan odgovor dajte mi a ne ovu automatsku poruku.

Slike mejrenja necu slat jer Speedtest nemore izmerit internet koliko je slab.

Shit usluga.

@marioka123 pozdrav, žao mi je ako imaš poteškoće s korištenjem naše usluge. :disappointed_relieved:  Inače, premještaj rutera i reset znaju pomoći prilikom poteškoća, jesi pokušao forsirati 3G? Možeš nam poslati slike mjerenja i  podatke OVDJE kako bi napravili provjeru. 


Vidim da je ovo odgovor Robota a ne osobe iza kompjutera.

Ja neželim 3G jedva vatam 3G forsirat neću ništa, premještanje rutera ne pomaže a ni reseti

molim vas ako imate normalan odgovor dajte mi a ne ovu automatsku poruku.

Slike mejrenja necu slat jer Speedtest nemore izmerit internet koliko je slab.

Shit usluga.

Znam da pise da je ovo odgovor, ali je i po mom znanju totalno kriv. Najbolja opcija koliko ja znam bi ti trebala biti da nabavis antene za ruter koje se stavljaju na vanjski zid kuće. Primjer tih antena su logaritamske antene i tanjuri. Ako ti se ruter spaja samo na mrazu od 3.4Ghz onda nabavi logaritamske antene ili tanjur koji radi na frekvenciji od nekih max. 2.7 Ghz s tim da provjeris kolika je snaga dosega, dBi i dr. (iskreno osobno se ne kuzim potpuno u antene ali znam da je frekvencija vrlo bitna kod njih te njihova snaga dosega izražena u dBi… a ako ti se spaja ruter na čak i 5Ghz mrežu onda nabavi logaritamske antene ili tanjur koji se spaja na frekvencijama od 5Ghz na više (oko 5Ghz je dovoljno), samo pazi da je dBi po meni najmanje 8 dBi. Jedan odlican primjer tanjura no malo je skuplji: https://www.pcshop.hr/mikrotik-30dbi-5ghz-parabolic-dish-antena-w-precision-aligmnent-mount/MIK-MTAD-5G-30D3-PA/product/ .
Eto valjda ovo pomogne također provjeri internet za dodatne informacije o ruterskim antenama.
Evo ti prvi link za uvod u potrebu upotreba antena: https://www.dipolnet.com/does_outdoor_antenna_increase_the_speed_of_lte__bib532.htm .

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ok hvala na informaciji, ali 4G koliko ja znam radi na frekvencijama od 2.4Ghz do nekih max 2.7 Ghz dokle 5Ghz mreža ili 4G+ koliko ja znam radi na frekvencijama od nekih 4900mhz do nekih 5400 Mhz. Ja sam u onom linku priložio tanjur koji je više primjeren za 5Ghz rutere tj. LTE+ ili 4G+ rutere…
Valjda sam se izjasnio dobro, uvijek prihvaćam nečiju primjedbu na moj odgovor je se ne smatram još expertom u ovom području. Hvala.

Razina korisnika 7
Bedž +4

4G u HR kod naših operatera radi na

800 Mhz    - B20

1800Mhz  - B3

2100Mhz   -B1

2600Mhz   -B7

i nema veza sa 5Ghz koji spominješ

Evo i službena HAKOM preraspodjela frekvencija

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/dokumenti/2021/Baza_radiofrekvencijskog-spektra_20190423.pdf?vel=388619

4G u HR kod naših operatera radi na

800 Mhz    - B20

1800Mhz  - B3

2100Mhz   -B1

2600Mhz   -B7

i nema veza sa 5Ghz koji spominješ

Evo i službena HAKOM preraspodjela frekvencija

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/dokumenti/2021/Baza_radiofrekvencijskog-spektra_20190423.pdf?vel=388619

Zar nije da po tom dokumentu ovo znaci da nasi 5Ghz ruteri se zapravo ne mogu spojiti na 5Ghz mrežu? Nego samo na 2.4?

Razina korisnika 4
Bedž +1

To u routerima sa  2,4 GHz i 5GHz se odnosi na WiFi mrežu koju routeri emitiraju

To 2,4 GHz i 5GHz se odnosi na WiFi mrežu koju routeri emitiraju

Jel to ima veze sa onim 2CA i 3CA? Jer iskreno vrlo sam zbunjen u vezi te priče sa tim 3CA i tim kanalima… Piše da se možemo spojiti na kanale od čak 5.4GHz a 3CA je kao frekvencija na kojima rade bazne stanice sa nekim blokovima 😅.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Wifi 2.4 Ghz i 5Ghz nema veze sa 2CA, 3CA ,4CA, 5CA na 4G mreži. 

Odgovori