Riješeno

Homebox - povećanje GB

  • 30 September 2019
  • 32 odgovora
  • 6519 pregleda

Poštovani A1

Zanima me dali planirate u skoroj budućnosti(npr do kraja 2019g.) Povecati promet na Homebox usluzi??
Smatram da je 100GB malo za cjenu koju plaćamo a s obzirom da konkurencija (tele2) nudi 1TB prometa za istu cjenu,cak je i T com ponudio slicnu stvar( u biti istu) Gigabox za manju cjenu,jedino Vi niste ponudili nista vise osim dodatnih 100 gb za 30 kn,ali u današnje vrjeme to je jeako malo prometa!!


Lp
icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 22 April 2020, 20:15

Pogledaj original

Odgovora 32

Razina korisnika 4
Bedž +1

Možda, prvo sam pomislio na one trgovačko-tehničke razike u GB-ima, ono trgovcima je 1 GB=1000MB, a u stvarnosti je 1024MB, ali sam i to prošao. Inače mi je brzina 30-40mbps, sada je pala, pa pomislih da je to to.

Razina korisnika 2

Od 00 do 10 ti ide po punoj brzini?

Razina korisnika 4
Bedž +1

Da, klinci mi uglavnom tada namještaju PS4 da skida one glomazne igre.

Razina korisnika 2

Da, klinci uglavnom tada namještaju PS4 da skida one glomazne igre.

Super, slijedeci mjesec cu isprobati na koliko mi pada brzina nakon sto istekne prvih 100 gb.

Na lokaciji gdje imam homebox mi je preko noci brzina do 50-60 mbita/s, kada je peak time poslije 18 sati  brzina pada 10-20 mbita, opet dobro jer prije na HT parici nije islo brze od 10 mbita.

Kad prodje ljeto cu vjerojatno dizati ruter jos vise da vidi drugu baznu i eventualno postigne vecu brzinu, ali se osjeti da su ljudi dosli na ljetovanje :)

Razina korisnika 2
Bedž +3


Pozdrav @Ord  Potrošnju interneta možeš pratiti putem Moj A1 portala: https://bit.ly/338vOLm. Za prijavu je potreban registracijski kod koji ti se nalazi na ugovoru. Ako isti nemaš slobodno se javi kolegama u službu za korisnike kako bi napravili provjeru. 
 

Dajte se držite teme, a to je povećanje GB u homeboksu od strane A1. Hvala!

Razina korisnika 1
Bedž +3

@Ord vjerujem da je tebi kolega na prodajnom mjestu objašnjavao kombinaciju Homebox duo tarife s besplatnom opcijom 1 TB, a koju je tombarems naveo. Postoji i odvojena opcija dodatnih 100GB, a o kojoj je Ana govorila :)

Što se tiče komunicirane naknadne brzine , vjerujem da je tu došlo do nesporazuma. 

Naime, brzina se tu nakon potrošenih 100 GB iz tarife pa potom dodatnih 100 GB iz opcije 1 TB smanjuje na 5 Mbit/s, a ne 15 Mbit/s. Takva brzina ostaje do ukupno potrošenih 1 TB kad se vraća na originalno smanjenju brzinu od 2 Mbit/s. Tijekom noćnog razdoblja od 00 do 10 h je brzina ponovno neograničena i tu ne ulazi promet iz tarife niti opcije. Sad, možda je smanjenje brzine tu malo kasnilo, ali svakako nije 15 Mbit/s.

Odgovori