Homebox ping spike i packet loss problemi!

  • 12 November 2020
  • 39 odgovora
  • 4068 pregleda

Razina korisnika 1

Kao sto naslov kaze ima jedno tjedan dana poceli su ovi problemi ping u svim igricama skoci od stabilnih 50ak do nekih 500 nekada i tisucu to traje par sekundi pa se izbalansira,takoder packet loss u svim multiplayer igricama je toliko velik da je ne igrljivo, na speed testu je ping prema serveru kao i brzina uredna,napravio sam basic stvari kao sto su dnsflsuh iskljucio,ukljucio ruter izvadio karticu promijenio port,resetirao ruter medutim sve je isto,pise download preko 20 ali se osjeca kao puno manje,dakle sve je u redu dok sam sam ali ako igram nesto s drugim ljudima gdje mi trebaju doci podatci ping samo skace i packet loss je ogroman slika se samo smrzne sve se teleportira i slicno.Dakle bilo je sve u redu do ima nekih tjedan dana molim nekakvu pomoc,nisam odmah nista radio mislio sam mozda taj dan mreza preopterecena ali eto to sad traje tjedan dana pa molim nekakvu pomoc,hvala!


Odgovora 39

Razina korisnika 7
Bedž +4

Signal ti je slab daleko si od bazne stanice stavi vanjske antene i biti će puno bolje.

Razina korisnika 1

Zivim u Solinu grad par kilometara od Splita imam dvije bazne stanice obje nisu udaljene 500 metara zracne linije od mene,nisam pleb znam pingati preko servera obavio sam detaljne pretrage i znam gdje je problem iako ga oni ignoriraju,uostalom dosad je bilo u redu a i nakon ponoci magicno kad te prebace na onaj terakom server sve bude u redu jer je u pitanju stabilnost ne jacina signala jer cim neke akcija obavljes dogadaju se packet lossovi brzina je dobra ali nestabilna,server pinga preko 10 stanica dok obavi svoje i na par njih se dogadaju problemi gjde su pingovi ogromni i tako stoje vec tjednima i problem je ljudima u cijeloj Hrvatskoj kako mozes napisati signal ti je slab?Ili si neki njihov agent?XD

I da jos dodam nisam nikada cuo da su ikome pomogle one njihove vanjske antene stovise znalo je biti gore.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da u Solinu imaš dvije bazne stanice od A1 i obje odašilju 4G na 4frekvencije 4CA znači brzine preko 400Mbps ako bazna nije preopterećena korisnicima. Kako mjeriš brzine i ping spojen na router preko Wifi ili lan kablom? Pa napiši koji su ti parametri signala, Ovo su ti lokacije baznih stanica od A1 u Solinu:

1.Put Brižina, Bunje, Sveti Kajo bazna eNB 4254

2.Poduzetnički centar Solin, 75, Zvonimirova, Širina bazna eNB 4547

E sad koja od tih je na 500m od tebe ili su obje samo različiti smjerovi? Na koju se ti spajaš?

Da u Solinu imaš dvije bazne stanice od A1 i obje odašilju 4G na 4frekvencije 4CA znači brzine preko 400Mbps ako bazna nije preopterećena korisnicima. Kako mjeriš brzine i ping spojen na router preko Wifi ili lan kablom? Pa napiši koji su ti parametri signala, Ovo su ti lokacije baznih stanica od A1 u Solinu:

1.Put Brižina, Bunje, Sveti Kajo bazna eNB 4254

2.Poduzetnički centar Solin, 75, Zvonimirova, Širina bazna eNB 4547

E sad koja od tih je na 500m od tebe ili su obje samo različiti smjerovi? Na koju se ti spajaš?

Kome ti mažeš oči pričaš gluposti? Okej ne znam kako je kod njega ali objasni problem kod mene, znači toranje je dosta blizu, ne znam tocno ali rekao bi 2km?, 2 godine imao sam odlicnu konekciju, padne brzina ponekad na 10mbits ali internet je stabilan i dobar i vecinu vremena 60-150mbits, nemam žalbi, prije 3 tjedna (30.10) poceli su mi problemi, zelis rec da hrpa ljudi iznenada ima problem sasvim slucajno i rjesenje je antena? nakon 2 godine? ah mozda imas i druge odlicne ideje kao spoji se na lan, restartiraj router, spojen si na daleki server. problem je u a1 100%, a podrska zan jedino restartirat router

Razina korisnika 1

Ljudi moji. Nažalost svi smo u istom problemu.  A taj problem je preopterećenost baznih stanica. Bez obzira žalili se vi ili ne ništa se tu neće promijeniti. Nažalost trenutna infrastruktura nije u stanju podržati toliki broj korisnika i svima pružiti idealne uvjete. Dosta ljudi je prešlo sa tele 2 jer je tele 2 ubio gb u paketu. A pružatelji usluge su dužni po pravilniku omogućiti minimalnu brzinu od 4Mbps s time da se ne gleda latencija.

Ja sam u istom problemu. Kad već napadate čovjeka za rutere i antene sa sigurnošću vam mogu reći ako treba to vam mogu i dokazati sa slikama ako treba. Antene vam pomažu da bi imali bolji signal i da bi se mogli usmjeriti prema određenim baznim stanicama. Brzina će doći do utjecaja ali ne previše sa antenama. Naravno sve ovisi na koju se baznu stanicu spajate i na kojoj udaljenosti. A što se tiče pinga on ovisi o opterećenju bazne stanice. 

Za primjer ja na jednoj baznoj stanici imam brzine od 190/60 ali ping je užasan jer je opterećena bazna stanice. Uz pomoć antena se mogu spojiti na 4 puta udaljeniju baznu stanicu. Nažalost pod cijenu manje brzine od 60-80Mbps download ali ping mi je stabilan, jer ta bazna nije preopterećena. 

Bez antena nemate tu mogućnost nego vam se ruter spaja na baznu stanicu koja mu u tom trenutku odašilje najbolji signal. Uzmite u obzir da bazne stanice odašilju na više različitih frekvencija. Tu vam sad dolazi do stvari sa kvalitetom rutera. Naravno ako imate klasični flatbox ruter koji podržava 2CA ruter nažalost može raditi agregacije samo sa 1 par frekvencija bez obzira što vam bazna stanica odašilje 4. I s time ste poprilično ograničili svoju brzinu. Ako već odlučite uložiti u ruter neki koji podržava 4CA ili 5CA garantirano ćete dobiti na brzini ali neće vam biti riješen problem pinga. 

Tako da ako vam je bitna brzina ulaganje u ruter koji ima 4CA ili 5CA će sigurno učiniti razliku ali to je već pitanje kome se ulaže u ruter od 2000+ kn. 

Ako vam je bitan ping, rješenje imate u antenama pa se spojiti na baznu stanicu koja nije opterećena, naravno ako ima u blizini neopterećena bazna stanica. 

ima smisla, ali ja palacam uslugu koju ne dobivam tako da ne znam kako je to moj problem? 

meni racun nece bit manji jer oni ne mogu dostavit svoju uslugu

Razina korisnika 1

ima smisla, ali ja palacam uslugu koju ne dobivam tako da ne znam kako je to moj problem? 

meni racun nece bit manji jer oni ne mogu dostavit svoju uslugu

E a to i je problem sto se očekuje da bude brzina kao i na kabelu, a oni su se ogradili, pa nažalost ne možemo ništa učiniti. Možemo jedino promijeniti operatera. Što će im dobar dio gaming populacije i napraviti. Jer njima(nama) je ipak ping jedna od bitnijih stavki. 

Jer kad pogledamo u tarifu je uključeno:

  • neograničeni internet (po maksimalno dostupnoj brzini, a nakon potrošenog 1TB podatkovnog prometa brzina se spušta na 2Mbit/s)
  • brzina interneta: do 200 Mbit/s u downloadu, do 37,5 Mbit/s u uploadu
  • neograničeni razgovori prema svim nacionalnim mobilnim i fiksnim mrežama

A maksimalno dostupna brzina može biti od 4 pa do 200 a to što će većina zapravo imati oko 20 uz oscilacije latencije to njih ne zamara previše.  Kolektivno promijeniti operatera pa možda i nešto i bude. 

ima smisla, ali ja palacam uslugu koju ne dobivam tako da ne znam kako je to moj problem? 

meni racun nece bit manji jer oni ne mogu dostavit svoju uslugu

E a to i je problem sto se očekuje da bude brzina kao i na kabelu, a oni su se ogradili, pa nažalost ne možemo ništa učiniti. Možemo jedino promijeniti operatera. Što će im dobar dio gaming populacije i napraviti. Jer njima(nama) je ipak ping jedna od bitnijih stavki. 

Jer kad pogledamo u tarifu je uključeno:

  • neograničeni internet (po maksimalno dostupnoj brzini, a nakon potrošenog 1TB podatkovnog prometa brzina se spušta na 2Mbit/s)
  • brzina interneta: do 200 Mbit/s u downloadu, do 37,5 Mbit/s u uploadu
  • neograničeni razgovori prema svim nacionalnim mobilnim i fiksnim mrežama

A maksimalno dostupna brzina može biti od 4 pa do 200 a to što će većina zapravo imati oko 20 uz oscilacije latencije to njih ne zamara previše.  Kolektivno promijeniti operatera pa možda i nešto i bude. 

Vidim da i drugi imaju probleme kao i ja… Upravo sam pred 2 i pol tjedna nabavio novi ruter od a1 ZTE mf286r i cim sam uspostavio ruter brzine su mi otisle sa ~8 mbps down i 14 up, na skoro cvrstih 55 mbps down i ~30 up, i vrlo sam zadovoljan. No problem se javlja u stabilnosto interneta, ping mi drzi skoro cijelo vrijeme 25 pinga no jitter jako cesto pa skoro uvijek skace na cak dobrih 110 ms, sto mi stvara probleme tijekom gaming session-a. Na moju sreću pred par dana se oko 2 kilometara dalje od moje kuce sastavili nova stanica (od telekoma ja mislim jer moj mobilni podaci su na bonbon tarifi i oni se spajaju na tu stanicu s kojom dobivam cak 100 mbps down, a na drugom mobitelu imam a1 tarifu sa kojim se na istom mjestu spajam na drugu stanicu od a1 i dobivam brzine oko 30 mbps...), uglavnom ja sam odlucio nabaviti antene za ruter koje rade na 2700mhz a ruter mi radi na 5ghz, zar to znaci da cu sam novim antenama dobiti losije reultate od onih preko rutera bez antena? Te je li moguce da se spojim sa novim antenama na novu stanicu, koju smatram da je od telekoma, na kojoj dobivam cak po ruznom vremenu nizak jitter u vrijednosti od ~4 ms?

Razina korisnika 2
Bedž +1

Svi vi zaboravljate da mobilni internet nije za gaming te da će ping vjerojatno biti loš. Naravno da ovisi o trenutnom opterećenju.

Koristite fixno spajanje i fixne usluge, vdsl ima ping od 15ms a optika/hfc ima 8ms i konstantnu brzinu te nema utjecaj drugih osoba na ping.

@Domenik ti miješaš kruške i jabuke. Router ti ima 5Ghz Wifi mrežu te “dodatna antena” ti vjerojatno neće riješiti tvoj problem nestabilnog pinga i jittera. Dodatna antena dolazi do izražaja ako si dosta udaljen od odašiljača.

Kvalitetniji (skuplji) routeri imaju double bonding, pa se na LTE-u spajaš na dvije frekvencije odašiljača, ali isto ne rezultira nužno većim ili manjim pingom.

Svi vi zaboravljate da mobilni internet nije za gaming te da će ping vjerojatno biti loš. Naravno da ovisi o trenutnom opterećenju.

Koristite fixno spajanje i fixne usluge, vdsl ima ping od 15ms a optika/hfc ima 8ms i konstantnu brzinu te nema utjecaj drugih osoba na ping.

@Domenik ti miješaš kruške i jabuke. Router ti ima 5Ghz Wifi mrežu te “dodatna antena” ti vjerojatno neće riješiti tvoj problem nestabilnog pinga i jittera. Dodatna antena dolazi do izražaja ako si dosta udaljen od odašiljača.

Kvalitetniji (skuplji) routeri imaju double bonding, pa se na LTE-u spajaš na dvije frekvencije odašiljača, ali isto ne rezultira nužno većim ili manjim pingom.

Za to znam… No pitanje je to je li moguće spojiti se nekako sa novim antenama na novu stanicu? Pretpostavljam da je stanica od telekoma.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Spajaš se samo na baznu stanicu operatera kojem plaćaš uslugu.

Pa ni jutjub ne moze da ucita… Otvorim thunderbird ne moze skinut mailove, igrice po par desetaka tisuca ping. Nema cim dodje HT s optikom papa a1

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Be_Ps pozdrav, žao mi je ako imaš poteškoće s korištenjem naše usluge. Možeš li mi samo javiti kontakt broj mobitela i podatke od vlasnika usluge privatnom porukom OVDJE kako bih mogao napraviti detaljnije provjere vezano za tvoj slučaj. 

Razina korisnika 1

kao što je @ag008 gore napisao, mobilne mreže nisu namjenjene za gaming, imao sam hibridbox kod drugog operatera i za gaming sam isključivo koristio žicu a ne 4G, druga stvar mobilni routeri imaju najmanji prioritet na baznim stanicama, tako da ako se puno mobitela tu spaja brzina će vam padati, pogotovo eto npr solin koji nije mali, ima jako puno korisnika i 2 bazne su malo. ako već nemate drugu alternativu najbolje vam je tu karticu ubacit u mob dok igrate jer mob ima najveći prioritet

Odgovori