Homebox ping spike i packet loss problemi!

  • 12 November 2020
  • 39 odgovora
  • 4095 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 39

Razina korisnika 1

Evo i ja da se javim u vezi ovog problema. Zadnja dva tjedna mi se dešava ista stvar i isti odgovor sam dobio od operatera. Koristio sam tele2 pokućni prije 2,5 godine i radi ovakvih stvari prešao na VIP, više od dvije godine bilo je OK, sad totalno sranje, brzina dropala sa 70-80 na 20-30, ping varira sa 20 na 500-800 svakih par minuta, a u trenucima ode i na 999, gubljenje paketa konstantno pa me često izbacuje sa servera. Najčešće se dešava od 18h do ponoći, kroz jutro i iza ponoći manje. Operateri kažu da je opterećenje baznih stanica i da nema pomoći. Srećom nisam pod ugovorom pa ćemo dalje u potragu za boljim providerom.

Razina korisnika 1

Smiju oni govoriti nego su im ugovori svi lihvarski na nacin ako mi kao potrosaci nesto zelimo napraviti to traje predugo a ako oni ne isporuce trazene uvjete kao sada ti tu ne mozes nista osim sudskim postupkom koji sa hrvatskim pravosudem nece zavrsiti nikad.Sta mislite zasto je tele2 smanjio svoju tarifu isto na 200gb sve su to isti ljudi samo im se tvrtke zovu drugacije na kraju dana samo biramo manje zlo od vecega sramota da tu u 2020 jedna drzava alo cijela drzava nema stabilan internet zamisli da su operateri negdje gdje 1 grad ima stanovnika kao nasa cijela drzava.Nisam ljut ni nista sacekao sam tjedan dana da vidim oce se sta popraviti ali nazalost nista i ni isprike ni obavijesti nego ja moram sam zvat a racuni ce naravno biti isti :D

Ma vidim. I meni je.. Ne žele uopće odgovorit niti tu niti na fb sta im se dešava. Cekam sad novi ruter. Ne pomogne. Zovem ih svaki dan i na kraju cu fof to sve i prec na t com. Speed test sa mobilnog je dobar, mislim ako imas t com. 55mbs tu mi je sad jedva 10 haha

Ma nema tu pomoci, barem dok se ljudi ne skupe i ne podnese se neka kolektivna tuzba ili prigovor hakomu.  Evo sinoc izmedju 20:00 i 22:00 brzina pala na 0,8 - 2 mbps, ping skace kao lud, jitter preko 110 ms, veceras mi ping ne pada ispod 110-120 ali brzina se popravila, dodje do 9-10 mbps. Sramota je da u 2020 imas 2 mbps-a preko neceg sto reklamiraju kao super-brzi internet. Ako ovo nije lazno oglasavanje ne znam sto je. Prije sam cak i znao zvati sluzbu za korisnike ali uvijek iste price, resetiraj ovo,ono, pomakni router a ja vidim baznu stanicu s prozora na kojem mi router stoji. T-com mi je prije koji tjedan provukao optiku kroz ulicu, cim mi ugovor istekne prelazim, pa koliko koštalo, koštalo.  Ionako ovako dajem novac u prazno.

Razina korisnika 1

Ma nema tu pomoci, barem dok se ljudi ne skupe i ne podnese se neka kolektivna tuzba ili prigovor hakomu.  Evo sinoc izmedju 20:00 i 22:00 brzina pala na 0,8 - 2 mbps, ping skace kao lud, jitter preko 110 ms, veceras mi ping ne pada ispod 110-120 ali brzina se popravila, dodje do 9-10 mbps. Sramota je da u 2020 imas 2 mbps-a preko neceg sto reklamiraju kao super-brzi internet. Ako ovo nije lazno oglasavanje ne znam sto je. Prije sam cak i znao zvati sluzbu za korisnike ali uvijek iste price, resetiraj ovo,ono, pomakni router a ja vidim baznu stanicu s prozora na kojem mi router stoji. T-com mi je prije koji tjedan provukao optiku kroz ulicu, cim mi ugovor istekne prelazim, pa koliko koštalo, koštalo.  Ionako ovako dajem novac u prazno.

Meni je sad super. Novi modem i popravili su kvar. 

Gle ako imas mogućnost za optiku, naravno da moras to uzet 

Kod mene ista stvar, užasni problemi u Warzonu ali samo u večernjim satima. Ubacim karticu od HT-a iz mobitela u ruter i sve je ok. Vratim A1 karticu, opet problemi. Dakle, problem je isključivo u A1. 

Imam stvarno skupu opremu (2700kn ruter, vanjske antene, čak i Cat8.1 kable za svaki slučaj) i na Tele2 je radilo fantastično kaj se gaminga tiče. I na A1 je bilo ok prvih nekoliko tjedana, ali izgleda da se jako puno ljudi prebacilo i tu nastaju problemi.

Moja računica je jasna, ako ovo ne poprave u kratkom roku, prelazim nakon par godina opet na HT, srećom pa eto oni za malo višu cijenu isto sad nude neograničen mobilni internet za poslovne korisnike, brzine su tu negdje ali barem je veza stabilnija! A za dvije godine će i optika pa se onda mogu popzdraviti sa 4G nakon sad već četiri godine (HT → Tele2 → A1) i nikad gore veze.

Razina korisnika 2

Ma nema tu pomoci, barem dok se ljudi ne skupe i ne podnese se neka kolektivna tuzba ili prigovor hakomu.  Evo sinoc izmedju 20:00 i 22:00 brzina pala na 0,8 - 2 mbps, ping skace kao lud, jitter preko 110 ms, veceras mi ping ne pada ispod 110-120 ali brzina se popravila, dodje do 9-10 mbps. Sramota je da u 2020 imas 2 mbps-a preko neceg sto reklamiraju kao super-brzi internet. Ako ovo nije lazno oglasavanje ne znam sto je. Prije sam cak i znao zvati sluzbu za korisnike ali uvijek iste price, resetiraj ovo,ono, pomakni router a ja vidim baznu stanicu s prozora na kojem mi router stoji. T-com mi je prije koji tjedan provukao optiku kroz ulicu, cim mi ugovor istekne prelazim, pa koliko koštalo, koštalo.  Ionako ovako dajem novac u prazno.

Posalji upit za prijevremeni raskid ugovora, ako se ne varam ne smiju vise naplacivati broj preostalih mjeseci X cijena pretplate,vec je to puno niza cifra

Razina korisnika 1

Evo dakle to vec sad traje skoro 3 tjedna nikakve odgovore ne dobivamo niti objasnjenja niti hoce li se ubrzo popraviti stanje niti ista,mene samo zanima zna li itko kakve legalne postupke mozemo poduzeti posto nas je vecina vezana ugovorom za ovo i ne mozemo samo prekinuti to ali s obzirom da placamo uslugu koju ne dobijamo i odgovorni nas samo ignoriraju zanima me sto mozemo napraviti da ih se rijesim s obzirom da oni to ocito ne planiraju obrazloziti rijesiti niti ih je briga za potrosace glavno da su racuni isti.Ako se itko razumije sto se moze napraviti molim vas napisite meni ih je osobno dosta!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Signal ti je slab daleko si od bazne stanice stavi vanjske antene i biti će puno bolje.

Razina korisnika 1

Zivim u Solinu grad par kilometara od Splita imam dvije bazne stanice obje nisu udaljene 500 metara zracne linije od mene,nisam pleb znam pingati preko servera obavio sam detaljne pretrage i znam gdje je problem iako ga oni ignoriraju,uostalom dosad je bilo u redu a i nakon ponoci magicno kad te prebace na onaj terakom server sve bude u redu jer je u pitanju stabilnost ne jacina signala jer cim neke akcija obavljes dogadaju se packet lossovi brzina je dobra ali nestabilna,server pinga preko 10 stanica dok obavi svoje i na par njih se dogadaju problemi gjde su pingovi ogromni i tako stoje vec tjednima i problem je ljudima u cijeloj Hrvatskoj kako mozes napisati signal ti je slab?Ili si neki njihov agent?XD

I da jos dodam nisam nikada cuo da su ikome pomogle one njihove vanjske antene stovise znalo je biti gore.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da u Solinu imaš dvije bazne stanice od A1 i obje odašilju 4G na 4frekvencije 4CA znači brzine preko 400Mbps ako bazna nije preopterećena korisnicima. Kako mjeriš brzine i ping spojen na router preko Wifi ili lan kablom? Pa napiši koji su ti parametri signala, Ovo su ti lokacije baznih stanica od A1 u Solinu:

1.Put Brižina, Bunje, Sveti Kajo bazna eNB 4254

2.Poduzetnički centar Solin, 75, Zvonimirova, Širina bazna eNB 4547

E sad koja od tih je na 500m od tebe ili su obje samo različiti smjerovi? Na koju se ti spajaš?

Da u Solinu imaš dvije bazne stanice od A1 i obje odašilju 4G na 4frekvencije 4CA znači brzine preko 400Mbps ako bazna nije preopterećena korisnicima. Kako mjeriš brzine i ping spojen na router preko Wifi ili lan kablom? Pa napiši koji su ti parametri signala, Ovo su ti lokacije baznih stanica od A1 u Solinu:

1.Put Brižina, Bunje, Sveti Kajo bazna eNB 4254

2.Poduzetnički centar Solin, 75, Zvonimirova, Širina bazna eNB 4547

E sad koja od tih je na 500m od tebe ili su obje samo različiti smjerovi? Na koju se ti spajaš?

Kome ti mažeš oči pričaš gluposti? Okej ne znam kako je kod njega ali objasni problem kod mene, znači toranje je dosta blizu, ne znam tocno ali rekao bi 2km?, 2 godine imao sam odlicnu konekciju, padne brzina ponekad na 10mbits ali internet je stabilan i dobar i vecinu vremena 60-150mbits, nemam žalbi, prije 3 tjedna (30.10) poceli su mi problemi, zelis rec da hrpa ljudi iznenada ima problem sasvim slucajno i rjesenje je antena? nakon 2 godine? ah mozda imas i druge odlicne ideje kao spoji se na lan, restartiraj router, spojen si na daleki server. problem je u a1 100%, a podrska zan jedino restartirat router

Razina korisnika 1

Ljudi moji. Nažalost svi smo u istom problemu.  A taj problem je preopterećenost baznih stanica. Bez obzira žalili se vi ili ne ništa se tu neće promijeniti. Nažalost trenutna infrastruktura nije u stanju podržati toliki broj korisnika i svima pružiti idealne uvjete. Dosta ljudi je prešlo sa tele 2 jer je tele 2 ubio gb u paketu. A pružatelji usluge su dužni po pravilniku omogućiti minimalnu brzinu od 4Mbps s time da se ne gleda latencija.

Ja sam u istom problemu. Kad već napadate čovjeka za rutere i antene sa sigurnošću vam mogu reći ako treba to vam mogu i dokazati sa slikama ako treba. Antene vam pomažu da bi imali bolji signal i da bi se mogli usmjeriti prema određenim baznim stanicama. Brzina će doći do utjecaja ali ne previše sa antenama. Naravno sve ovisi na koju se baznu stanicu spajate i na kojoj udaljenosti. A što se tiče pinga on ovisi o opterećenju bazne stanice. 

Za primjer ja na jednoj baznoj stanici imam brzine od 190/60 ali ping je užasan jer je opterećena bazna stanice. Uz pomoć antena se mogu spojiti na 4 puta udaljeniju baznu stanicu. Nažalost pod cijenu manje brzine od 60-80Mbps download ali ping mi je stabilan, jer ta bazna nije preopterećena. 

Bez antena nemate tu mogućnost nego vam se ruter spaja na baznu stanicu koja mu u tom trenutku odašilje najbolji signal. Uzmite u obzir da bazne stanice odašilju na više različitih frekvencija. Tu vam sad dolazi do stvari sa kvalitetom rutera. Naravno ako imate klasični flatbox ruter koji podržava 2CA ruter nažalost može raditi agregacije samo sa 1 par frekvencija bez obzira što vam bazna stanica odašilje 4. I s time ste poprilično ograničili svoju brzinu. Ako već odlučite uložiti u ruter neki koji podržava 4CA ili 5CA garantirano ćete dobiti na brzini ali neće vam biti riješen problem pinga. 

Tako da ako vam je bitna brzina ulaganje u ruter koji ima 4CA ili 5CA će sigurno učiniti razliku ali to je već pitanje kome se ulaže u ruter od 2000+ kn. 

Ako vam je bitan ping, rješenje imate u antenama pa se spojiti na baznu stanicu koja nije opterećena, naravno ako ima u blizini neopterećena bazna stanica. 

ima smisla, ali ja palacam uslugu koju ne dobivam tako da ne znam kako je to moj problem? 

meni racun nece bit manji jer oni ne mogu dostavit svoju uslugu

Razina korisnika 1

ima smisla, ali ja palacam uslugu koju ne dobivam tako da ne znam kako je to moj problem? 

meni racun nece bit manji jer oni ne mogu dostavit svoju uslugu

E a to i je problem sto se očekuje da bude brzina kao i na kabelu, a oni su se ogradili, pa nažalost ne možemo ništa učiniti. Možemo jedino promijeniti operatera. Što će im dobar dio gaming populacije i napraviti. Jer njima(nama) je ipak ping jedna od bitnijih stavki. 

Jer kad pogledamo u tarifu je uključeno:

  • neograničeni internet (po maksimalno dostupnoj brzini, a nakon potrošenog 1TB podatkovnog prometa brzina se spušta na 2Mbit/s)
  • brzina interneta: do 200 Mbit/s u downloadu, do 37,5 Mbit/s u uploadu
  • neograničeni razgovori prema svim nacionalnim mobilnim i fiksnim mrežama

A maksimalno dostupna brzina može biti od 4 pa do 200 a to što će većina zapravo imati oko 20 uz oscilacije latencije to njih ne zamara previše.  Kolektivno promijeniti operatera pa možda i nešto i bude. 

Odgovori