Homebox ping spike i packet loss problemi!

  • 12 November 2020
  • 39 odgovora
  • 4104 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 39

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Isti vrag isti odgovor. Znači odjednom kada su ponudili 1000 gb svi su spojeni na baznu stanicu. Strašno. Sa 50mbs na 20.netko otvori 24h stranicu ping isto skoci do 200. Do sad su mogli troje ljudi visit na njemu i nikakvi problemi.. 

Doli sam napisao post, znači isto sranje. Ping užasan, gubljenje paketa, diskonekt sa većine servera kad ping ode na 999,  brzina pala sa cca 80, na oko 20. 

Razina korisnika 1

Evo i ja da se javim u vezi ovog problema. Zadnja dva tjedna mi se dešava ista stvar i isti odgovor sam dobio od operatera. Koristio sam tele2 pokućni prije 2,5 godine i radi ovakvih stvari prešao na VIP, više od dvije godine bilo je OK, sad totalno sranje, brzina dropala sa 70-80 na 20-30, ping varira sa 20 na 500-800 svakih par minuta, a u trenucima ode i na 999, gubljenje paketa konstantno pa me često izbacuje sa servera. Najčešće se dešava od 18h do ponoći, kroz jutro i iza ponoći manje. Operateri kažu da je opterećenje baznih stanica i da nema pomoći. Srećom nisam pod ugovorom pa ćemo dalje u potragu za boljim providerom.

Razina korisnika 1

Dosta ljudi će napustit uslugu zbog prevelike latencije. Čim neki drugi operater ponudi malo bolje pakete prometa biti će masovna migracija. 

Tako je sa tele 2.sad svi prešli na A1 i odmah opterećenje

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Isti vrag isti odgovor. Znači odjednom kada su ponudili 1000 gb svi su spojeni na baznu stanicu. Strašno. Sa 50mbs na 20.netko otvori 24h stranicu ping isto skoci do 200. Do sad su mogli troje ljudi visit na njemu i nikakvi problemi.. 

Razina korisnika 1

Dosta ljudi će napustit uslugu zbog prevelike latencije. Čim neki drugi operater ponudi malo bolje pakete prometa biti će masovna migracija. 

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Pa nek nam onda smanje racun za tekuci mjesec. Ako placam na vrijeme onda ocekuje da mi se isporuci ono sto placam.

Pa što bi oni napravili da ja kazem ovaj mjesec mi je placa preopterecena, imam 100 kuna za Vas i tu ne mogu nista napraviti zbog situacije koja je.  Ovrsili bi me po kratkom postupku.

 Doslovno vidim baznu stanicu s balkona, mozda 300-400m zracne linije a ping je nenormalan..od 50 do 950 i nazad u par sekundi i tako 2-3 puta u minuti. 

Cim mi istekne ugovor pa-pa. 

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@AntonioE @nautiluszd @dalton slobodno nam se javite u inbox na linku  https://bit.ly/32KXV2i s podacima vlasnika usluge i kontakt brojem pa ćemo napraviti provjeru :)

 

Isti problem ovdje.

Razina korisnika 1

Potpisujem.

Molim obavijest gdje je problem i da li će se riješiti. Jer očito je to problem nastao u cijeloj hrvatskoj a ne samo na nekim mjestima pa da ga pripišem opterećenjima baznih stanica.

Jer ovako usluga nije to što se plaća

isti problem i ja imam, ako ste riješili javite kako hvala

Bedž +3

Pozdrav @Toni Kovacevic  i @KulenovaSeka  možete nam se javiti OVDJE kako bi napravili provjeru? 

Razina korisnika 1

Kao sto naslov kaze ima jedno tjedan dana poceli su ovi problemi ping u svim igricama skoci od stabilnih 50ak do nekih 500 nekada i tisucu to traje par sekundi pa se izbalansira,takoder packet loss u svim multiplayer igricama je toliko velik da je ne igrljivo, na speed testu je ping prema serveru kao i brzina uredna,napravio sam basic stvari kao sto su dnsflsuh iskljucio,ukljucio ruter izvadio karticu promijenio port,resetirao ruter medutim sve je isto,pise download preko 20 ali se osjeca kao puno manje,dakle sve je u redu dok sam sam ali ako igram nesto s drugim ljudima gdje mi trebaju doci podatci ping samo skace i packet loss je ogroman slika se samo smrzne sve se teleportira i slicno.Dakle bilo je sve u redu do ima nekih tjedan dana molim nekakvu pomoc,nisam odmah nista radio mislio sam mozda taj dan mreza preopterecena ali eto to sad traje tjedan dana pa molim nekakvu pomoc,hvala!

Ista stvar ali mi traje već 2 tjedna, brzina kao takva isto pala ali je još to prihvatljivo. Ali što se tiče pinga i packet loss-a, nemoguće je odigrati par rundi online igra. Igram warzone i jednostavno me teleportira po mapi, a prije nikakvih problema tu i tamo znalo je malo zastat. Stvarno nezz što se događa ovih nekoliko dana A1 mreži nadam se da će riješiti problem.

Odgovori