Riješeno

Homebox MF 283+ & SXT LTE (Mikrotik)

  • 4 May 2021
  • 3 odgovora
  • 332 pregleda

Poštovanje,

 

Imam A1 Homebox vec neko vrijeme i imam problema sa internetom. LTE signal je katastrofa u mjestu gdje zivim i stoga sam odlucio ubaciti  LTE antenu (SXT LTE) sa A1 SIM karticom (kartica iz HomeBox-a). LTE antenu dalje spojiti na Homebox router i tako sada imam poprilicno bolje internet po cijeloj kuci.

Trenutni dizajn: VIP odasiljac**** SXT LTE **** HomeBox (WIFI) ***** PC (dobar internet)

Homebox dolazi u konfiguraciji Internet + telefon, sa novom konfiguracijom (SXT LTE antena ubacena), problem koji se sada javio je da nemam kucni telefon, tj telefon ne radi.

 

Ima li netko tko bi me mogao savjetovati sa sljedecim:

  1. Moze li se u ovom novom dizajnu staviti ikakva konfiguracija na SXT LTE i/ili na HomeBox da u isto vrijeme imam i telefon i internet?
  2. Ukoliko se to moze napraviti, koja bi to konfiguracija bila?
  3. Ima li PortForwarding na SXT LTE i/Ili HomeBox-u ikakve veze zasto mi telefon ne radi?

Homebox koji koristim je: ZTE 4G Wireless router - MF283+

LTE antena je: SXT LTE kit (Mikrotik)

 

Unaprijed zahvaljujem

icon

Najbolji odgovor od daworin 4 May 2021, 09:25

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 7
Bedž +4

Preko mikrotika ne možeš dobiti tel liniju jer nema priključak za tel liniju namjena mu je isključivo podatkovni promet. Samo preko zte routera kojeg imaš i u njemu sim od A1ako hoćeš tel liniju a mikrotik izbaciti iz te kombinacije.

Hvala na odgovoru kolega.

 

Razlog za dodavanje MT antene je što u bez toga nemam interneta poradi slabog LTE signala. 

 

Ako sam dobro razumio, nema načina da se telefonski signal forwardira preko MT na HomeBox i onda tamo na telefonskom priključku izvadi na telefon?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema

Odgovori