homebox -lažna obećanja, prevare

  • 9 December 2020
  • 12 odgovora
  • 1357 pregleda

Kada sam odlucio promijeniti provajdera dogovarao sam se sa a1 i u tim dogovorima smo dogovorili 3u1 paket i njihov zaposlenik mi je ponudio homebox opciju, objasnio mi je o cemu se radi i posto sam shvatio o cemu je rijec upitao sam ga zar nece takva vrsta spajanja na internet biti jako nestabilna i varirati jako cak kroz sate a kamo li dane, na to moje pitanje zaposlenik mi odgovara: “ nemorate se brinuti, to vam je jako stabilna vrsta povezivanja “ . Naravno da sam i dalje bio skeptican ali nisam imao bas sto izgubiti posto sam do tada bio u t-com- u i brzine interneta nisu prelazile 5mb/s u downloadu, a u uploadu nisu prelazile 1mb/s. Upitao sam koje bi brzne mogao imati, odgovorio mi je da bi bez problema i smetnji trebao imat sigurnih 20-30mb/s, a u najboljim slucajevima i do 60mb/s , naravno da mi je to zvucalo odlicno. Prihvatio sam ponudu. U pocetku sam bez problema svaki dan imao oko 40mb/s up i down, ali nazalost to nije dugo trajalo, nakon nekih mjesec dana poceli su ozbiljni padovi u brzini veze, toliki da cak neki puta nisu prelazile ni 1mb/s, nakon par dana sam kontaktirao sluzbu za korisnike, naravno cekao sam dobrih 20 min da se uopce spojim sa nekim kome bi se mogao pozaliti, a i kad jesam jedino sto su poduzeli je bilo to da su restartali ruter i nakon restarta svega 2 min bi internet opet dobro funkcionirao te se opet vratio na staro. Tako se sad to vec povlaci 3 mj i mojih obecanih 20 do 30 mb/s nisam vidio, a uredno se svaki mjesec sve naplacuje. Smatram kako bi takve stvari trebale biti nedopustive, sramota je da u 21st. jedan tako ozbiljan provajder nije u mogucnosti drzati se potpisanog ugovora, te kako nista ne poduzima nakon ucestalih prijava problema. Ovakva usluga je ocajna i jadna, nebi ju nikome preporucio, svi vi koji se dvoumite i razmisljate da uzmete homebox moja preporuka bazirana na mojim iskustvima je, klonite se toga, samo ce te se osijecati prevareno poput mene i dosta drugih kao sto se da zakljuciti po a1 forumu


Odgovora 12

Razina korisnika 2

Nitko ti ne kaze da brzina ovisi o broju korisnika koji se spajaju na odasiljac gdje si spojen, vise korisnika, brzina se dijeli i smanjuje. Ovo vrijeme pada brzina odgovara prelasku hrpe korisnika s tele2 jer su im smanjili pakete sa 1000 gb na 200 gb, dosta ih je preslo na a1 cime se veza usporila

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ja sam prešao iz T-Coma zbog prevelike cijene tarife, ali tehnički nikada nisam imao problema. Brzina downloada bila “zakucana” na 20Mb/s i bez mrdanja, nikakvih problema i nikada nisam trebao resetirati router i slične stvari. Nakon prelaska na Homebox i obećanja da ću imati download do 116Mb/s, imao sam 30-50Mb/s. OK, i to je bilo sjajno, ali su se uz problem nedostatka voLTE-a (a što mi nisu rekli), i poslije prelaska na Flatbox, brzina drastično pala ispod 20Kb/s, a o 30, 40 sada mogu samo sanjati.  Oba klinca mi imaju online nastavu, ispite, predavanja uživo i možete misliti što se događa, a javljanje na telefon u to vrijeme sam potpuno prekrižio, jer bi sve popadalo.

Pa se pitam, osim cijene, zašto sam prelazio?

Razina korisnika 2

Ako imate mogucnost od 20 mbita na fiksnoj liniji, vratite se nazad, to je stabilnije od flatboxa. Sto se tice poziva, cim vas netko zove brzinu s 4G prebaci na 3G. Ako ste stalno doma napravite preusmjeravanje dolaznih ppziva na mobitel, ali prije provjerite da li flatbox ima besplatne ppzive prema vasoj mobilnoj mrezi na koju bi preusmjerili poziv, na taj nacin vam nece prebacivati brzinu na 3G kod dolaznih poziva.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ništa od prelaska, jer mi ugovor ističe tek za godinu i pol dana, a kolega gore je još friškiji pretplatnik.

Razina korisnika 1

Bazene stanice su im natrpane, zbog tele 2..sve nas je zajebo.. T com je skup,ali pokriva puno vise baznih stanica

Razina korisnika 4
Bedž +1

Znam da su to pretrpani, ali im to ne može biti izgovor. Ako ubrzo nešto ne riješe i njima slijedi egzodus.

Hvala na svijetu!

Razina korisnika 4
Bedž +1

 

Ma, bravo. Kao DeLorean ste, vratili me 15 godina unatrag. Samo tako naprijed!

Ako ubrzo nešto ne riješe i njima slijedi egzodus.

nadam se da ce biti tako!

Bedž +3

Bok svima, možete nam se javiti OVDJE s podacima kako bi napravili provjeru?

Nokia WiFi Beacon 3 

JEDNOKRATNA KUPOVINA KOJA BI BILA CIJENA

Razina korisnika 3
Bedž +3

 

Nokia WiFi Beacon 3 

JEDNOKRATNA KUPOVINA KOJA BI BILA CIJENA

 

Pozdrav @zorb, Nokia Beacon 3 dostupan je uz našu fiksnu uslugu interneta :)
Cijena je:

Uz internet: 9 kn + 30 kn/mj.

Uz Super Homebox/Officebox: 9 kn + 30 kn/mj.
Za jednokratno plaćanje cijena je 629 kn uz internet uslugu :)

Odgovori