homebox brzina

  • 25 December 2021
  • 33 odgovora
  • 939 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 15 odgovora

Pozdrav,

Imam homebox zte router , mislim da pise cat4... danas testiram brzinu i 35mbps na routeru , dok na mobitelu na istoj mrezi (vip)  isto 4g brzina  ide 147mbps. Zasto?

Da recimo kupim drugi polovni ruter jeli bi mogla ta brzina ic vise? I jeli bi mogao neki drugi router radit na homeboxu? 


Odgovora 33

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ovo “privremeno” sam spomenuo jer vidim po tablici brzina koju su postavio da ti DL varira od 3-80Mb/s, dok se upload uglavnom drži dobro, što ukazuje da prebukiranost.

Razina korisnika 3
Bedž +2

Znaci ako kupim ruter od tele 2 mogu slobodno samo ubacit karticu od a1 i radit ce?

Imao sam ja prije njihov router, brzine su ok, ali ne kao i na mobu.

Ovo “privremeno” sam spomenuo jer vidim po tablici brzina koju su postavio da ti DL varira od 3-80Mb/s, dok se upload uglavnom drži dobro, što ukazuje da prebukiranost.

Ta brzna od 80Mbs je ujutro. Već od oko 08:00-08:30 brzina naglo opadne na one ostale vrijednosti što se vide na slici . Nema poboljšanja do tek negdje oko 00:30-01:30 sati. Onda naglo poraste i cijelu noć bude dobra.

Razina korisnika 3
Bedž +2

Ovo “privremeno” sam spomenuo jer vidim po tablici brzina koju su postavio da ti DL varira od 3-80Mb/s, dok se upload uglavnom drži dobro, što ukazuje da prebukiranost.

Ta brzna od 80Mbs je ujutro. Već od oko 08:00-08:30 brzina naglo opadne na one ostale vrijednosti što se vide na slici . Nema poboljšanja do tek negdje oko 00:30-01:30 sati. Onda naglo poraste i cijelu noć bude dobra.

 

Dobro došao u LTE svijet.

Razina korisnika 7
Bedž +4

APN je ok kod tebe je zagušen toranj sa korisnicima iako sa vanjskim antenama bi još nešto mogao izvući od DL jer signali ti baš nisu super

Pitanje je koliko bih uspio dobiti sa vanjskom antenom. Vjerojatno vrlo malo. Jako mi je čudno da im se toranj toliko zagušio s obzirom da i HT ima takvu uslugu interneta, a kod njih nema takvih problema. Činjenica jeste da se puno djece priključilo zbog online nastave. Baš ću probati ponovno ubaciti HT-ovu SIM karticu da vidim kakvo je sada stanje sa njihovom mrežom. Testirao sam prije početka škole i tada je to 'letilo' .

Puno hvala i lp.

Mogao bi dobiti i duplo veće brzine nego što ih sada imaš možda i više.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @Nero812,

na mobitelu je veća brzina jer imaj prioritet na Homeboxom.

A1 mijenja modem isključivo u slučaju tehničke poteškoće, odnosno kvara.

Vrsta modema sigurno doprinosi brzini interneta.

Huawei router mi se čini najbolji iz A1 ponude.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Kavopija Svi imaju isti prioritet. Gdje to piše drugačije.

Razina korisnika 3
Bedž +2

To sa prioritetom Homeboxa zvuči kao totalna nebuloza :joy:

Odgovori