homebox brzina

  • 25 December 2021
  • 33 odgovora
  • 939 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 15 odgovora

Pozdrav,

Imam homebox zte router , mislim da pise cat4... danas testiram brzinu i 35mbps na routeru , dok na mobitelu na istoj mrezi (vip)  isto 4g brzina  ide 147mbps. Zasto?

Da recimo kupim drugi polovni ruter jeli bi mogla ta brzina ic vise? I jeli bi mogao neki drugi router radit na homeboxu? 


Odgovora 33

Razina korisnika 3
Bedž +2

Cat4 nije idealan u današnjici, preporučeno ti je barem cat5 imati 

Ono sta su mi dali u vipu. Pretpostavljam da mi ne bi dali novi da pitam?

Razina korisnika 3
Bedž +2

Ti taj router imaš još otkad je vip?

Razina korisnika 3
Bedž +2

Cat6 ili Cat7 će ti dati 4G+ što vjerovatno imaš na mobitelu

Taj router sam dobio sa homebox uslugom par godina unazad

Razina korisnika 3
Bedž +2

Možeš probati sa zamolbom za novi, ali preporučam ti da pogledaš ovaj post, imaš puno routera ovdje koji su puno bolji.

 

https://forum.a1.hr/internet-spajanje-71/4g-i-4g-routeri-7084

Znaci kupim polovni ruter od a1 preko oglasa stavim u njega karticu iz svog rutera i to je to.  A ako kupim od nekog drugog operatera, moram dat nekome otkljucat? 

Ako je otkljucan isto samo karticu ubacin? Ne treba postavke neke bijesne ukucavat?

Ima netko za prodat cat6 ili vise za do 250kn?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Teško da ćeš naći CAT6 router za 250kn eventualno možda ZTE MF 286 koji je dosta loš router. Ako želiš brzine kao i na mobu ili veće onda ćeš morati izdvojiti barem polovicu cijene tvog moba za router.

Ima ZTE MF 286 za 300kn na oglasnicima i naspram mog zte 283 mislim da bi bio dovoljno unapredjenje za te novce. Nisam zahtjevan korisnik pa mi je nisplativo dat puno vise novaca za neki ozbiljniji ruter

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ok nešto ćeš dobiti na brzini sa  ZTE 286.  A1 ZTE 286R svako malo puca veza već je mnogo postova napisano o ZTE 286R tako da sretno ti bilo…. Routeri su svi otključani i rade sa svim našim operaterima.

Znaci ako kupim ruter od tele 2 mogu slobodno samo ubacit karticu od a1 i radit ce?

Razina korisnika 7
Bedž +4

da samo se upiše APN od A1

Ako ti je na tom starom ZTE ruteru brzina 35Mbs to je odlično. Kupovinom novoga sumnjam da ćeš išta postići sa brzinom interneta jer to je do A1. I ja sam imao isti takav ruter od njih (CAT4) pa sam kupio (CAT19) ali ništa nisam postigao jer A1 limitira brzine. Kod mene je prije pet godina sa tim ZTE ruterom  išlo 55-75 Mbs preko dana, a sada sa ovim novim je jedva 2 do 4-5Mbs preko dana i večeri. Totalna katastrofa. Gotovo neupotrebljiv internet.

Inače mobiteli rade drugačije od rutera pa će ti brzina uvijek biti veća na njima sa istom SIM karticom i na istoj GSM mreži.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Meni osobno je zamjena routera utrostručila brzinu i tako je ostalo do danas. Bit će da su problemi individualno/zemljopisno/bazne  prirode.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Stanko    A1 ne limitira brzine osim ako si potrošio GB po punoj brzini. Mobiteli rade isto kao i routeri što se tiče 4G mreže naravno ako su u istom rangu što se tiče agregacija.  Ima tu puno više parametara koji su jako bitni, a ne samo CAT19 router. A da imaš sa B818-263 samo 5Mbps teško za povjerovati ili ti negdje griješiš ili je greška u routeru…… Da imam više info mogao bi ti riješiti gdje je greška

  •  

Ja baš više i nisam siguran da A1 ne limitira brzine pojedinim korisnicima. To govorim iz osobnog iskustva jer kada sam potpisao prvi ugovor sa A1 (ovo mi je treći) prva dva mjeseca sam samo imao brzine preko dana ne ispod 55-56 pa do 73-75 Mbs u cca 95% vremena. I onda mi je konstantno brzina padala polako. Sumnjam da mi je ovaj sadašnji router Huawei b818-263 neispravan  ,jer kada sam stavljao SIM od HT-a brzine su bile 'raketne' u usporedbi sa ovima. Lokacija je ista, odašiljač isti. Udaljenost cca 800 m. od kuće. Signal skoro uvijek full. Nisam potrošio paket po punoj brzini jer je to nemoguće sa ovakvim internetom. Od 400 Gb mjesečno uspijem potrošiti 40-50 Gb i to uz cjelodnevno mučenje.(mogu vam poslati mjesečne izvatke potrošnje ako ne vjerujete).Ne znam što bih dodatno mogao napraviti u postavkama routera. On uglavnom pokazuje da je spojen na B3 , rijetko se prebaci na B20. Evo i slika od nedavnih mjerenja brzina. Kao što se vidi to je katastrofa. Već sam zvao više puta SZK i žalio se na brzinu ali bez ikakvih rezultata.

 

Izmjereno sada.

 

Meni osobno je zamjena routera utrostručila brzinu i tako je ostalo do danas. Bit će da su problemi individualno/zemljopisno/bazne  prirode.

Kod mene zamjena routera nije napravila nikakvo poboljšanje u brzini interneta. Kao da sam bacio novac u vjetar. :-(

Razina korisnika 7
Bedž +4

izmjeri brzinu na svakoj frekvenciji posebno jesi siguran da znaš na koji toranj ti se spaja i koji toranj je od A1

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Stanko , prvo kaj je meni upalo u oko je tvoj upload mnogo veći od downloada i ima dost razloga osim zagušenosti mreže zakaj je to tak, a ovdje su navedeni neki koraci kako to popraviti (ako je u pitanju zagušenost mreže, onda vjerojatno ima mnogo nezadovoljnika u tvojoj okolini)

 

https://techwithtech.com/upload-speed-faster-than-download-speed/

izmjeri brzinu na svakoj frekvenciji posebno jesi siguran da znaš na koji toranj ti se spaja i koji toranj je od A1

Ovo su brzine (od vrha) B1+B3+B20 zatim samo B20 pa B3 i B1. Odašiljača u mom mjestu postoje samo dva (A1 i HT) i teško da bi se mogao spojiti na onaj iz susjednog mjesta zbog udaljenosti. Kako piše na aplikaciji to je odašiljač 'eNBID 3052'. Nego je možda problem u postavkama routera, tj. APN-a. Router je bio na finskoj mreži, i kao što se vidi na jednoj od ovih slika te su postavke tako podešene. Reset ne pomaže jer on opet sam ostavi sve isto. Ne znam koje su postavke da probam dodati novi VPN ?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

APN je ok kod tebe je zagušen toranj sa korisnicima iako sa vanjskim antenama bi još nešto mogao izvući od DL jer signali ti baš nisu super

APN je ok kod tebe je zagušen toranj sa korisnicima iako sa vanjskim antenama bi još nešto mogao izvući od DL jer signali ti baš nisu super

Pitanje je koliko bih uspio dobiti sa vanjskom antenom. Vjerojatno vrlo malo. Jako mi je čudno da im se toranj toliko zagušio s obzirom da i HT ima takvu uslugu interneta, a kod njih nema takvih problema. Činjenica jeste da se puno djece priključilo zbog online nastave. Baš ću probati ponovno ubaciti HT-ovu SIM karticu da vidim kakvo je sada stanje sa njihovom mrežom. Testirao sam prije početka škole i tada je to 'letilo' .

Puno hvala i lp.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Baš se čini da je riječ o povremenoj preopterećenosti bazne stanice, jer kod mene je signal i nešto lošiji (iako je bazna stanica duplo bliža), ali s boljim brzinama.

 

 

Baš se čini da je riječ o povremenoj preopterećenosti bazne stanice, jer kod mene je signal i nešto lošiji (iako je bazna stanica duplo bliža), ali s boljim brzinama.

 

 

I ja sam imao takvu ,prosječno malo slabiju brzinu prije 4 i pol' godine sa starim ZTE mf283+ routerom.Sada u noći iza 01:00 pa do oko 8:30 sati uspijeva postići takve brzine.Danas kada bih imao i pola od toga....!!? Ovdje nije privremeni problem sa opterećenjem bazne stanice, već to traje više od dvije godine neprekidno. Kuća ima dobar položaj. Nema prepreka u blizini pa je i signal uvijek dobar. Nema mi izgleda druge nego se probati nagoditi sa A1 o raskidu ugovora i prelasku kod drugog operatera. 

Odgovori