HG8145v5 wifi problem

  • 27 April 2022
  • 24 odgovora
  • 575 pregleda

Bok,

konstatno imam problema sa wifiem. Par puta dnevno u trajanju od sat vremena svi uređaji se konstatno spajaju i odspajaju s wifia. Jednostavno moj wifi nestane s popisa dostupnih mreža, kao da se isključi, i onda za par sekundi se pojavi sa full signalom. I tako svaku minutu nekih sat vremena.

Ruter su mi promjenili, ali problem je i dalje tu. Jel imao netko išta slično?


Odgovora 24

Bok,

konstatno imam problema sa wifiem. Par puta dnevno u trajanju od sat vremena svi uređaji se konstatno spajaju i odspajaju s wifia. Jednostavno moj wifi nestane s popisa dostupnih mreža, kao da se isključi, i onda za par sekundi se pojavi sa full signalom. I tako svaku minutu nekih sat vremena.

Ruter su mi promjenili, ali problem je i dalje tu. Jel imao netko išta slično?

Razina korisnika 3
Bedž +3

@lidija.mitrevski0 ako želiš, pošalji nam podatke o vlasniku usluge koju koristiš OVDJE kako bismo napravili detaljniju provjeru. 

Zovi tehničku podršku dok se netko ne javi i riješi ti taj problem...meni je trebalo skoro 2 godine.

Ma već su mi tri puta dolazili doma i ništa ne poprave. Zefo ti si imao isti problem? Jel se sjećaš kako su popravili?

Ma već su mi tri puta dolazili doma i ništa ne poprave. Zefo ti si imao isti problem? Jel se sjećaš kako su popravili?

Tehničar riješio preko telefona...spustio frekvencije

nažalost ne mogu riješiti ništa, tako da doviđenja A1

Razina korisnika 5
Bedž +2

@lidija.mitrevski0 

Ako je brzina interneta dobra možda ne odustati od A1 nego investirati u vanjski WiFi AP. Cijena je oko 500 kn a WiFI radi puno bolje plus razne mogućnosti prošitivanja.

 

Znam da se nitkome ne da 500 kn ali uređaj ostaje u vlasništvu a uvijek bude trebao.

ma doći će i HT optika do mene kad tad, do tad ću bit na njihovom bakru. Rađe imam 40 Mbita stalno nego 200 tu i tamo.

Razina korisnika 5
Bedž +2

@lidija.mitrevski0 

A sad je A1 optika? Ako je HT ti ne bu došao godinama osim ako je u pitanju stan.

 

Sada HT nudi smart WiFi pod normalno ali još razmisli o ovako nećemu, pogotovo ako treba pokriti veći prostor/kat.

 

https://www.h2-shop.com/TPL-DECO%20M4%202-PACK

A1 je optika da, HT bi trebao kroz godinu dana jer su već došli u susjedstvo.

A što bi dobila sa vanjskim WIFI APom? Mjenjali su mi ruter i i dalje je sve isto, misliš da bi mi AP pomogao? WIfi signal je svugdje full, jer nije velik stan u kući

Razina korisnika 5
Bedž +2

@lidija.mitrevski0 

Kod nas u naselju je A1 optika već 6 godina i HT ne planira vući svoju jer im se ne može isplatit. Oni su svi cijenom tu negdje tako da vjerojatno nitko ne bi ni prelazio a trošak izgradnje mreže je velik.

 

Znači, gasi se WiFi od rutera i UTP kablom spaja novi WiFI AP koji se konfigurira preko aplikacije na mobitelu. Prednosti su ogromne jer imaš full brzinu WiFija kakva je na ruteru preko kabla toliko dobiješ i na WiFiju. Razne kontrole pristupa, recimo klincima zabraniš određene sajtove ili im s posla ugasiš WiFi dok ne operu suđe, usisaju stan i napišu zadaču.

 

Može se se kupiti samo jedam uređaj (paziti da je Mesh) pa kasnije se lako doda još koji ako se želi pokriti recimo cijela kuća ili dvorište.

 

Da teleoperateri daju kvalitetne rutere ne bi postojali ovakvi uređaji ali svi daju blago rečeno zadnje smeće koje je tu tek toliko da radi.

 

Evo link za jedan

https://www.h2-shop.com/TPL-DECO%20E4%201-PACK

 

Evo i specifikacije

https://www.tp-link.com/en/home-networking/deco/deco-e4/

Hvala ti na odgovorima :)

Nisam do sada čula za te Mesh uređaje, imala sam samo običan AP.

Trebao bi mi A1 to refundirat :)

Razina korisnika 7
Bedž +4
Razina korisnika 5
Bedž +2

@daworin 

Znam zato imam M4 koji ide 1Gps ali ljudi gledaju što jeftinije.

I za ovog asusa piše da na 5G ide do 867 kao i tp link

Razina korisnika 5
Bedž +2

Ma odabereš što ti odgovara, meni nikad preko rutera nije dalo više od 45Mbps tako da je bilo koji drugi WiFI AP preporod naspram ono što dobijemo od teleoperatera.

@daworin tek sad vidim da si mislio da ne ide preko 100 Mbps.

Sad čitam detaljnije specifikacije i nije mi jasno da ima wifi brzine do 867 Mbps, a ethernet priključak do 100 Mbps, to bi značilo da ako radi kao access point može dat samo 100 Mbps a ako radi kao extend ranger onda ide do 867?

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • lidija.mitrevski0  Wifi podaci o brzima  uvijek moraš uzimati sa rezervom. 60% manja brzina na 2.4Ghz i 40% manja na 5Ghz od tvornički deklarirane. Da kao extender može preko 100Mbps ali ne smije biti predaleko od routera ili puno prepreka(zidova) između njih. Ako se spaja lan kablom tu nema gubitaka između njih. Kao extender ako ga spajaš na 5Ghz na router već jedan zid između daje gubitak 50% zato se spaja na 2.4Ghz niža frekvencija veći domet i bolja probojnost kroz zidove.

Ok, uzet ću si neki koji može i kao AP imat full brzinu.

@Tromy još pitanje za tebe za ove M4 uređaje, jedan spojiš u ruter s UTP kabelom i on radi kao access point a ostali rade kao extenderi?

Razina korisnika 5
Bedž +2

@lidija.mitrevski0 

ovo su M4 koje sam na brzinu našao

 

https://www.iqcentar.hr/67800-tp-link-deco-m4-whole-home-mesh-wi-fi-system-2-pac?filter_name=mesh&filter_description=true&filter_sub_category=true

 

jedan prodaš susjsjedu ako ti ne treba :)

 

Ove od TP Linka stavljam zato jer ih imam pa znam kako rade, ima i drugih.

 

Znači svi su isti a ti preko aplikacije konfiguriraš koji što radi i tako ih po redu pališ.

Prvi kablom u ruter drugi se spoji sam na njega treći se spoji na drugi ili prvi… sve u svemu dosta jednostavno. Svi imaju isto ime mreže tako da nema frke da se treba spajati ručno na novi ako mob još drži signal od starog.

Ma jednostavno zamisi da jesu extenderi ali nisu :) zato se i zovu MESH, s mobitelom komuniciraju na jednoj frekfenciji međusobno na drugoj.

 

I još prednost ako imaš dva i kod drugoga imaš komp koji nema WiFi, spojiš UTP kablom se na drugi i komp ima mrežu.

na amazon.de tri komada za 109 eura :)

@Tromy molim te samo još jedan info. Kad uključuješ prvi deco u router, ostavljaš li ga u router modeu koji mu je defaultni ili je namješteno da bude AP?

Probala sam i jedno i drugo i ne vidim razliku trenutno

Razina korisnika 5
Bedž +2

@lidija.mitrevski0 

Ovako sam ja.

  1. Pročitaš upute i pratiš korake :)
  2. Skineš aplikaciju na mobitel Deco ima i QR kod u uputama, registriraš se
  3. s kablom spojiš prvi u ruter i struju, pokreneš aplikaciju
  4. kad ga aplikacija pronađe postaviš pass za WiFi (mjenja boje na vrhu kad što radi)
  5. ništa nisam drugo u postavkama mjenjao meni je Operation Mode - WiFI Router
  6. Ako spajaš drugi i ostale samo se uključe u struju i podese preko aplikacije (tu nema pass)
  7. Kad sve proradi na A1 ruteru ugasiš WiFi da ne smeta

Ma da, sve je to tako složeno, samo pitam za taj operation mode i radi sve super, ali čitajući po webu ako imam router od providera ovaj bi trebao biti kao AP da se ne radi dupli NAT, da nemam dva firewalla… ali opet ako nije u WiFi Router modeu onda nema svih opcija tipa parental control, itd.

Ali ok, ako tebi radi dobro kao WiFi router tako ću i ostaviti.

Hvala ti puno, napokon šljaka wifi kako bi i trebao

Odgovori