Riješeno

HG658 V2 HOME GATEWAY

  • 14 November 2022
  • 9 odgovora
  • 249 pregleda

Pozdrav forumasi.

Imam dva rutera iz naslova teme. Nisam korisnik nijedne mreze u Hrvatskoj, ali bih osposobio jedan za DSL konekciju. Postavke od svoje mreze imam sa starog modema/rutera ali onda nastaju problemi.

U ruter HG658 V2 mogu da udjem sa user i osam zadnjih brojeva s/n, ali su tu samo osnovne podatke. Kakva je mogućnost da se dobije password za admin.

Hvala svima unaprijed

icon

Najbolji odgovor od nickno 21 November 2022, 09:20

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +4

Tvorničke postavke za ulaz u sučelje su: Korisničko ime -  user  i pass - HuaweiUser ako nisu mijenjane prije ako jesu trebaš vratiti router na tvorničke postavke.

Hvala,

U opisu sam zaboravio napisati da su VIP modemi/ruteri. Pokusao sam sa podacima koje ste napisali ali ne ide. Nakon resetiranja prolazi samo user a password zadnjih 8 cifri s/n, ali sa ogranicenim pristupom. Uspostavim internet konekciju, ali ne mogu kreirati konekcije za iptv itd...

Razina korisnika 4
Bedž +3

To ni nećeš moći sa user pristupom, a niti jedan operator ti neće davati admin pristup njihovim routerima (pa tako ni vip/a1).

Btw, ti routeru su ti ostali od neke usluge koju si nedavno raskinuo kod njih? Ako da, vjerojatno očekuju da im ih vratiš, imaš u ugovoru/uvjetima korištenja i stavku da se može naplatiti oprema koju nisi vratio.

Iz A1 su mi e-mailom potvrdili da nisu dio njihove opreme. 

Hvala Vama na odgovoru, sve sto ste rekli i ja znam, ali isto tako imam pristup admin podesavanjima na ruteru koji koristim. Odakle tolika podozrivost prema korisnicima. Nemojte se prikljuvcivati prici operatera. Ono sto se meni u stambeni prostor unese je moje, nakon ugovornog odnosa.

PITANJE JE:

DA LI NEKO ZNA I HOĆE NAPISATI ONO STO SAM PITAO.

Sve ostalo je demagogija i prdina bara

 

Razina korisnika 1
Bedž

 

Zaboravi na setupanje ISP opreme na drugom ISPu to ti neće ići niti da imaš real admin/root login podatke.

 

Ako ti treba uređaj za xDSL nabavi neki od Asusa ili TPLinkova.

Imaš sad akciju na Amazon.it TPLink VR2100v EU za 100eura.

Za setupanje moraš znat postavke(VLAN IDovi,PrioBits,MTU,Usernameovi/Passwordi,vrste konekcija,itd...)

Sve imam, kupio nesto od navedene opreme, ali vjerujte jedino mi ovaj prastari ruter propusti max brzine.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Prdina bara (A1) je dala odgovor na tvoje pitanje prije 5 godina, trebalo je samo zguglat "tvoj" router i odgovor ti je odmah na prvom mjestu (s ovog foruma prdine bare 😛)

 

Nisi korisnik nijedne hrvatske mreže (pa tako ni A1)...naravno da će ti ISP kod kojeg nemaš pretplatnički ugovor ograničiti korištenje njegove mrežne opreme, jer mada ti tvrdiš da je uređaj tvoj, a A1 da nije njihov (kak ti tvrdiš), na njemu je VIP-ov logo.

Još bi bilo najsmješnije ako je to router srpskog A1, a to su ipak dvije različite mreže, mada nose isto ime.

Sve jasno kao dan, ali:

1. Nije ovo neka klasa rutera oko koje se treba nesto mnogo raspravljati

2. Ipak, iako spada u nizu klasu meni moze posluziti za ono sto mi treba

3. Tvrtke vise iz ekoloskih razloga ne proizvode punjače za mobitele, nego insistiraju na koristenju starih

3. Da li, htijenjem, voljom, operatera, milioni ovih rutera (a ja ih imam tri) trebaju zavrsiti na smetlj7štu iako bi se i dalje mogli koristiti.

Sto se mene tice admin moze zatvoriti ovu temu, svima hvala na dobronamjernim savjetima

Odgovori