Riješeno

Greška u DVBT signalu

  • 30 November 2022
  • 9 odgovora
  • 653 pregleda

Molio bih za pomoć u provjeri korektno spojene instalacije.

Nakon što je kompletna instalacija usluge TV + Internet odspojena i nanovo spojena, dolazi do greške pri pokretanju TV-a kako nema DVBT signala. Pritom je internet funkcionalan, a svi uređaji su višestruko ugašeni i nanovo pokretani.

Iz zida izlazi 1 koaksijalni kabel koji završava u razdjelniku Technetix TRIS-307P, a iz njega izlaze 2 druga koaksijalna kabela prema slici iz priloga mailu.

1. koaksijalni kabel završava u Technicolor modemu model TC7200.20, a iz njega ide Ethernet kabel do A1 Set Top Box model KAONMEDIA - KSTB4020. TV i Set Box su povezani HDMI kabelom.

2. koaksijalni kabel završava u ruteru Ubee model EVW32C.

 

Lp

icon

Najbolji odgovor od chuchuman 30 November 2022, 09:58

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa jesi li na tv-u odabrao hdmi ulaz preko daljinskog od tv-a? To može biti hdmi1 ili hdmi2 (meni je na hdmi1 na Philipsu, na prastarom Sony-u moram odabrati AV4 jer nema dvb-t2 tuner ni hdmi, a na drugom, isto prastarom Sony-u moram odabrati hdmi3).

Kad odabereš ispravan ulaz trebal bi ti se pojaviti A1 logo od set boxa

Hvala na brzom odgovoru, u međuvremenu su mi se javili iz korisničke službe.

Navodno je problem (nisam blizu instalacije da mogu isprobati) je u tome što se A1 Set Top Box model KAONMEDIA isto mora spojiti koaks kabelom iz razdjelnika, a ne ethernetom iz modema.

Ima li pravila na koje se izlaze razdjelnika TRIS 307P spajaju ostali uređaji?

Razina korisnika 7
Bedž +3

Moraš imati i koaxijalac u Kaonu i ethernet (zbog snimalice, epg-a i pogledaj ispočetka.). Nebitno je iz koje strane razdjelnika ide u Kaona.

Opa nisu mi to dali do znanja, isključio bih Ethernet kabel, hvala! Daj mi samo reci Kaon spajam s Ubee ili Technicolorom?

Razina korisnika 7
Bedž +3

@chuchuman  - Po ovome što pišeš bih zaključio da ti Kaon nije blizu routera Ubee pa je izvučen dodatni koaxijalac do routera (tecnicolor) koji je na drugoj lokaciji (sobi) uz Kaona?

Ubee je bio na jednoj lokaciji, a technicolor i kaon na drugoj, ako se dobro sjećam (došao sam u stan koji je renoviran, radnici su samo počupali svu instalaciju). Sada mi je sve na jednom mjestu.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@chuchuman  - U Kaonu moraš imati koaxijalac i ethernet iz Routera. Ako je sad sve na jednom mjestu, tako ubodi i probaj radi li?

Ako ti je situacija da je Ubee na jednoj a Kaon na drugoj lokaciji, onda ovako. Ulazi u stan koaxijalac, razvodnik, jedna strana u Ubee a druga strana razvodnika šibaš kabel u drugu sobu. Preko Ubee-a imaš internet i wifi. U drugu sobu dovodiš jedan koaxijalac koji isto tako preko razvodnika dijeliš, jednu stranu u tecnicolor router a drugu stranu razdjelnika (koaxijalac) u Kaon. Iz tog tecnicolora ethernet kabel ubodeš u Kaon. Ubee ti služi za net a tecnicolor samo za interaktivne usluge (snimalica, pogledaj od početka, videoteka itd.) Tecnicolor dodatni je samo za potrebe Kaona, mislim da na njemu ne puštaju net.

 

Ali ako si sad sa dvije lokacije na jednu, probaj radi li ti tako. Ako ne, onda ti je Kaon uparen na tecnicolor kako je bilo prije. Javi kad probaš situaciju. ;)

Htio sam javiti da sada sve korektno radi, technicolor i koan su upareni ethernetom, a dodatno do svakog uređaja ide koaksijalac iz razdjelnika. Hvala svima na pomoći!

Odgovori