Riješeno

Flatbox duo problem sa pingom

  • 13 October 2020
  • 23 odgovora
  • 2590 pregleda

Pozdrav, jučer sam uzeo flatbox duo te kad sam ga spojio odmah sa prepoznao razliku te sam išao napraviti ping test te svakih 2-3 sekunde mi ping skoči na 200+ znači sa 60 na 200 pa na 400 pa opet se smiri i tako cijelo vrijeme.. i meni  kao gameru nemoguće je igrati uopće.. da li bi možda vanjska antena pomogla da ping ne bi varirao cijelo vrijeme?

icon

Najbolji odgovor od Rundavi 28 October 2020, 15:04

Pogledaj original

Odgovora 23

A prema kuda radiš ping?

Nije to tako jednostavno.

Koliki ti je ping prema a1 DNSu?

imam isti problem sa tim pingom od kad sam uzo a1

Razina korisnika 3
Bedž +1

Pokusaj uredjaj bez montaze antena i blize prozoru.

Meni je to pomoglo,nekad antene znaju raditi vise problema nego koristi

Meni je to isto. Router sjedi pokraj prozora okrenut prema A1repetitorima. I dalje ništa. Brzina je super, ali eto ping, pretpostavljam da je to zato što je spojeno samo u struju.

 

Razina korisnika 1

Kod mene je ping na speedtestovima super (20ms) a u igrama svako malo imam lag, ping skače sa 70 na 250+… 

Razina korisnika 1

Meni se to dešava zadnjih tjedan dana. Do sad je i brzina i ping bila odlična. S obzirom da sam gamer i streamer ovo je neprihvatljivo. Ista stvar ping svako malo skače sa 60 na 200+. Ako se to ne sredi uskoro morati ću mijenjati operatera.

A koristim vanjske antene i signal mi je oko 70-80 db sto je vrhunski.  

Razina korisnika 1

Meni se to dešava zadnjih tjedan dana. Do sad je i brzina i ping bila odlična. S obzirom da sam gamer i streamer ovo je neprihvatljivo. Ista stvar ping svako malo skače sa 60 na 200+. Ako se to ne sredi uskoro morati ću mijenjati operatera.

A koristim vanjske antene i signal mi je oko 70-80 db sto je vrhunski.  

Isto i meni doslovce cijeli ovaj tjedan evo sad s CODMW i to Multplayera izašao...krene dobro ali onda ga počne bacati nenormalno...neshvatljivo a dosad dobro radilo

Razina korisnika 4
Bedž +3

Imaš ip tog servera na koji se spajaš? kako izgleda ping prema toj ip adresi kroz command prompt?

Koliko sam ja sad skužio, meni laga samo kad igram s prijateljima, što mi uopće nema smisla, kad igram igricu multiplayer al sam, ništa mi ne laga

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Znači laga samo kada si u party, a kada solo igraš multiplayer ne? Opis kao da je iz neke komedije……  bilo kako bilo s ovakvim opisom teško da bi ti bilo koji isp na svijetu mogao pomoć. A jel nekom od prijatelja laga?

Ne, samo meni, i sa svakim prijateljem mi se to dešava

 

I kod mene ista stvar,jucer uzeo sa ovim ZTE MF286R router-om i ping spikes nevjerovatan.Ni Ht ni Tele2 nemaju ovakvih problema sa pingom a koliko sam skuzio u igrama da mi baca neku dalju geolokaciju jer mi stalno pretrazuje lobby sa 200+ pingom..a brzine pristojne 70-90 D 30-45 U ping 13 iz Ri prema ZG serveru..stvarno ne znam sto napravit pa ako netko zna neki Ltewatch za ovaj router bilo bi od pomoci..

Razina korisnika 1

Nema pomoći. Opterećene bazne stanice pretpostavljam i to je to. 

 

Ili nek srede ili će početi jako brzo gubiti dosta korisnika. 

 

Testirano ruterom od 200+ eura i vanjskim antenama usmjerenim prema baznim stanicama. 

Testirano u cmd sa pingom prema 8.8.8.8 npr. 

I testirano u ingame serverima. 

Znači

Bazna stanica broj 1.

Brzina  download-a oko 180 Mbita, upload 55Mbita … download varira tokom dana dok je upload koliko flatbox propušta maksimalno tokom cijelog dana, udaljenost od bazne stanice 500m zračne linije bez većih prepreka. Signal odličan oko -70 do -85 db. 

Ping u cmd svakih 5-6 pokušaja skače na 150-300

Ping ingame je ludi kaos ide od 50 - 150 konstantno svake sekunde divlja. 

 

Bazna stanica broj 2.

Brzina  download-a oko 60-90 Mbita, upload 50Mbita … udaljenost od bazne stanice 100m zračne linije bez većih prepreka. Signal odličan isto tako oko -70 do -85 db. 

Ping u cmd je konstantan i relativno nizak ajmo reći od 30-50

Ping ingame je ovisno o dobu dana i opterećenju u varijaciji od 45-80 ms recimo da tokom dana.

 

Testirano je i na način da se tokom meča npr okrene pozicija antene sa bazne stanice 1 na baznu stanicu 2 i ping se normalizira. 

A da ne govorim da ako se spojim sa drugim internetom od drugog distributera putem bakrene žice koji je nažalost spor ping je konstantan 40-50 bez ikakvih oscilacija. 

A gdje se nalazi te bazne stanice, ima li netko mapu?

 

Razina korisnika 1

https://www.cellmapper.net/map

A gdje se nalazi te bazne stanice, ima li netko mapu?

 

 

 

Zvanje tehnicke sluzbe “bezuspjesno” saznao sam jucer preko tog cellmapper-a da sam 100 metara od bazne stanice,brzine su i dalje ok mada bi trebale bit i vece ali internet je nemoguce koristit,cak prekida i na programima kao sto su discord ili teamspeak ono nevjerovatno...a oni se cude i ne vide problem...ok mobilna mreza ali bas tako nestabilno nigdje nisam dozivio,cak i preko mob-a na wifi imam stabilniji internet...

Bedž +3

Pozdrav @Ri92, možeš nam se javiti OVDJE kako bi napravili provjeru? 

Razina korisnika 1

Nema pomoći. Opterećene bazne stanice pretpostavljam i to je to. 

 

Ili nek srede ili će početi jako brzo gubiti dosta korisnika. 

 

Testirano ruterom od 200+ eura i vanjskim antenama usmjerenim prema baznim stanicama. 

Testirano u cmd sa pingom prema 8.8.8.8 npr. 

I testirano u ingame serverima. 

Znači

Bazna stanica broj 1.

Brzina  download-a oko 180 Mbita, upload 55Mbita … download varira tokom dana dok je upload koliko flatbox propušta maksimalno tokom cijelog dana, udaljenost od bazne stanice 500m zračne linije bez većih prepreka. Signal odličan oko -70 do -85 db. 

Ping u cmd svakih 5-6 pokušaja skače na 150-300

Ping ingame je ludi kaos ide od 50 - 150 konstantno svake sekunde divlja. 

 

Bazna stanica broj 2.

Brzina  download-a oko 60-90 Mbita, upload 50Mbita … udaljenost od bazne stanice 100m zračne linije bez većih prepreka. Signal odličan isto tako oko -70 do -85 db. 

Ping u cmd je konstantan i relativno nizak ajmo reći od 30-50

Ping ingame je ovisno o dobu dana i opterećenju u varijaciji od 45-80 ms recimo da tokom dana.

 

Testirano je i na način da se tokom meča npr okrene pozicija antene sa bazne stanice 1 na baznu stanicu 2 i ping se normalizira. 

A da ne govorim da ako se spojim sa drugim internetom od drugog distributera putem bakrene žice koji je nažalost spor ping je konstantan 40-50 bez ikakvih oscilacija. 

To su i meni rekli. Katastrofa. Znači nije meni samo.. Najgore nije samo igre. Netko se sad jos spoji, strasno bude spor 

Razina korisnika 1

Svima nama je isti problem, njih uopće nije briga za gejmere. Ja sam 2 godine bio prezadovoljan, ovo u zadnje vrijeme je za poludit, ping skače svakih par sekundi u nedogled, teleportiranje u igri, pucanje veze, teamspek se u pola sata 15 puta rekonekta, trace route je očajan, a bazna stanica je 80 metara od mene.

Svima nama je isti problem, njih uopće nije briga za gejmere. Ja sam 2 godine bio prezadovoljan, ovo u zadnje vrijeme je za poludit, ping skače svakih par sekundi u nedogled, teleportiranje u igri, pucanje veze, teamspek se u pola sata 15 puta rekonekta, trace route je očajan, a bazna stanica je 80 metara od mene.

Internet koji radi preko infrastrukture za mobitele se ne uzima za gaming. Upravo radi latencije koja nije konstantna (kao i brzine).

Razina korisnika 2

@Kakav Nered  a ako nemaš drugih opcija?

Razina korisnika 4
Bedž +1

Kod mene suprotna situacija. Dok sam bio na žičanom (HT) internetu sa stabilnom brzinom, klinci teško da su igrali bez problema, a otkako sam prešao na mobilni (Homebox), klincima i bolji ping i i mogu igrati u paru bez trzakanja i sl...

Razina korisnika 2

Sto je krivo rekao?

Odgovori