Riješeno

FIZICKI PRIJENOS INTERNETA

  • 28 March 2020
  • 12 odgovora
  • 2069 pregleda

Postivani !

28.2sam podnjeo zahtjev za fizicki prijenos inrerneta ..internet ostaje na istoj adresi samo sto fizicki kabli trwba prenjeti u novi stan koji je udaljen od staroga 100-150 m

Posto tehnicari nisu mogli doci napraviti prijenos radi novonastalw sitzacije epidemije virusa dali bi bi ja osobno mogao iakljuciti kabli iz zida iz staeog stana i prenjwti ga u novi stan ili to bas mora tehnicar uciniti?

icon

Najbolji odgovor od A1_Darka 30 March 2020, 10:29

Pogledaj original

Odgovora 12

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Stjepanflp Pozdrav, s obzirom na to da moramo provjeriti koju uslugu koristiš kako bismo ti mogli reći koje su mogućnosti, molim te da nam pošalješ zahtjev mailom na sluzba.za.korisnike@a1.hr.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ništa bez tehničara, bilo kabel bilo parica. Nije to samo prenesi router pa ubodi u bilo koji A1 ili Bnet kabel.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ništa bez tehničara, bilo kabel bilo parica. Nije to samo prenesi router pa ubodi u bilo koji A1 ili Bnet kabel.

Znaci tehnicar mi mora doci ako trebam 4m kabla provuci u drugu sobu?

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ništa bez tehničara, bilo kabel bilo parica. Nije to samo prenesi router pa ubodi u bilo koji A1 ili Bnet kabel.

Znaci tehnicar mi mora doci ako trebam 4m kabla provuci u drugu sobu?


Pitao je za preseljenje u drugi stan, na drugu lokaciju.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nije tražio preseljenje priključka priključak ostaje tamo gdje je i dosad bio!  Pita dali od utičnice može sam povući kabel tih stotinjal metara. Tako sam ja barem shvatio. 

Tako je daworin upravo sam to pitao

Pa normalno da on sam razvlači po kući kablove, što se tu ima uopće pitati.

Znaci bit svega je da je kabal prikljucen na mrezu nista mretu ne diram samo kabli iz zida izcucem i samo ga premjestim 100-200metara na drugi zid  i samo postavim uticnicu i spojim u uticnicu i u ruter ..ne znam dali mi zabto trena tehnicar jer ne trebam prikljucak mreze samo prijenos.kabla iste mreze

Razina korisnika 7
Bedž +3

Da si tako objasnio, ne bih dvoumio niti sekunde niti bih ti savjetovao da pitaš. :) Naravno da sam to napraviš, pitanje je samo izvedbe instalacije, dužine kabla, eventualnih gubitaka zbog dužine...

Nema nikakvih vubitaka po pitannu kabla kabala samo,raspojim u uticnici izvucem iz zida i kanalica i samo prenesem do drugoga stana provicem krizczid u sibu sastavim uticnicu spojim kabal u uticnicu i to je to imat cu jos i viska kabla 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Za duljinu od 150 metara trebaš Cat. 7 S/FTP kabel sve ispod toga imat ćeš gubitke

Sto se tice kabla ja ga samo odspojim iz uticnice izvucem iz zida i kanalica u kojem se kabal nalazi i samo taj isti kabli provucem kroz zid  spojim na uticnicu i spojim ruter zna i nista ni moram rezati niti nadostukavati

Odgovori