Riješeno

Detaljnija pitanja vezana uz instalaciju kućne usluge

  • 28 May 2022
  • 3 odgovora
  • 426 pregleda

Pozdrav,
Imam nekoliko pitanja što se tiču vaše usluge kućnog interneta.
1. Kao najmoprimcu stana koje su potrebne stvari (ponajprije dokumenti) kako bih mogao postati korisnik vaše usluge?
2. Kako se točno provodi instalacije same usluge? Znači dobijem li modem od vas ili moram nabavljati svoj, je li radnici dolaze instalirati uslugu ili je to pak na meni? Ukoliko radnici dolaze instalirati je li se to naplaćiva?
3. U slučaju moje selidbe kako bi funkcioniralo preseljenje usluge? Kao što sam ranije spomenuo najmoprimac sam stana na ugovoru od 12 mjeseci pa postoji dobro mogućnost da se preselim u neki drugi stan nakon 12 mjeseci.

icon

Najbolji odgovor od Pero357 29 May 2022, 08:03

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 3
Bedž +2

Mislim da je ADSL prošlost, vjerovatno misliš na optički internet?

Razina korisnika 4
Bedž +3

Na većini adresa u državi nije dostupna optika ili koaksijalni kabel, tako da adsl nije još prošlost.

U slučaju dsl usluge dobiš router od operatora za korištenje, vratiš im ga kada raskineš uslugu.

Što se tiče instalacije, ako je ranije postojala na toj adresi neka usluga preko parice dobiš samo opremu poštom koju sam spajaš. Ako je prvi puta na tom objektu aktivacija neke parice se pošalje tehničar da spoji lokalnu instalaciju na dolaznu paricu, on onda postavi i opremu.

U tom stanu mora postojati lokalna instalacija, dakle telefonska utičnica na koju ćeš spojiti router - operator ne dira tu instalaciju unutar stana, sve žice i utičnice unutar stana su vlasništvo vlasnika stana i smatraju se lokalnom instalacijom → ako tu ima nekih problema ćeš to morati rješavati sa stanodavcem.

Može se preseliti usluga, zatražiš preseljenje na drugu adresu samo. To se plaća nešto (nisam 100% siguran za cijenu, negdje između 100 i 200 kuna). Zatraži na vrijeme i u mailu navedi željeni datum preseljenja. Predložio bi barem mjesec dana ranije da pošalješ.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@lukamrko , @Pero357 je sve dobro pojasnio. Dodala bih još da, u slučaju da je dostupna kabelska ili optička infratruktura, instalaciju uvijek radi naš tehničar. Cijena preseljenja je 100 kn za ADSL uslugu, a 101,43 kn za kabelsku ili optičku. 

Odgovori