Riješeno

Brzine na Turbo Internetu

  • 19 September 2021
  • 17 odgovora
  • 2613 pregleda

Razina korisnika 1

Pozdrav,

Interesira me Turbo Internet. Zanima me koje su realne brzine preko Wi-Fi-a i na koje bih postavke trebao postaviti ruter za isporuku maksimalne brzine?  Trenutno koristim Super Internet i Ubee EVW32C.

icon

Najbolji odgovor od Cole 20 September 2021, 00:43

Pogledaj original

Odgovora 17

Razina korisnika 3
Bedž +2

Cca 500+ down, a neki kažu da dobijaju i više sa Ubee EVW32C, najbolje ti je da uzmeš router poput honor 3 koji je cca 500-600kn i da koristiš njega za Wi-Fi. Zavisi gdje ti se modem nalazi, koliko zidova ima inače izmežu tebe i modema itd.

 

Lijepi pozdrav.

Razina korisnika 1

Hvala, jel bi mi mogao preporučiti koje da postavke stavim za Wi-Fi što se tiče širine kanala i te stvari kako bih dobio što veću brzinu?

Razina korisnika 2
Bedž +1

Koji “super internet” imaš? Tj koju brzinu si ugovorio kao uslugu?

Podesi si 5Ghz mrežu

 

Razina korisnika 1

Trenutno imam 200/20, nešto mi je 2.4GHz zapeo na 50Mbps dok 5GHz ide do 191Mbps. Ova opcija od 1Gbps mi se čini fora za samo 30kn više... brine me da neću moći dostići taj famozni 1Gbps preko Wifi-a.

Razina korisnika 1

Kakvi su ti Fritzbox routeri... na internetu piše da su premium modeli, nikad čuo za njih?

Razina korisnika 3
Bedž +2

Fritzbox je bolji od Ubee, mogu ti poslati speed test od njega u srijedu ujutro, sa postavkama također. 

 

Lp.

Razina korisnika 1

Fritzbox je bolji od Ubee, mogu ti poslati speed test od njega u srijedu ujutro, sa postavkama također. 

 

Lp.

Može, tnx.

Razina korisnika 3
Bedž +2

Što se tiče 2.4GHz, to je očekivano. 

Opseg 2,4 GHz daje sporije brzine na duljem rasponu, dok 5 GHz daje veće brzine na manjem rasponu. Dakle, ako želiš najveće brzine WiFi -a, koristi 5Ghz, fritzbox ima I 6 GHz koliko vidim tako da ako ti je mobitel novije generacije to ti je još I bolje.

Razina korisnika 4

Kabelski internet,wifi 6.

 

Razina korisnika 1

Čini se dobro... @mavukov jel bi mogao screenati wifi postavke? Koji wifi mode koristiš?

Razina korisnika 3
Bedž +2

Evo preko fritza vučem iste brzine poput Mavukov-a, preko Lan-a vučem 950 down i 65-100up, ako uspijem up još poboljšati to bi bilo odlično, ako se ne varam u planu je 500?

 

Preko LAN-a, ethernet kabel je provučen iz modema u router i iz routera u kompjuter, cca 40 metara

 

Razina korisnika 1

Down je stvarno impresivan... vjerujem da će i upload s vremenom poboljšati. Kakve brzine mjeriš preko Wi-Fi? 

 

Razina korisnika 3
Bedž +2

Down od 680-800, a upload 60-80 sa Samsung Note 20 Ultra, u stanu imamo puno uređaja također spojenih poput IPTV-a i par betonskih zidova koji zapravo zagušavaju dosta. Ako si u kući možda će ti brzine od Mavukov-a više pasati. Ali sve u svemu najmanje što sam do sada imao je bilo +-1%

Razina korisnika 1

Isto sam u stanu, 680Mbps je puno više od sadašnjih 191 tkd ja prezadovoljan. Jel znaš kakvo je stanje sa A1 5G mrežom u Zagrebu? Pokrivenost i brzina? Dvoumim se između HT-a i A1, HT je zakupio najviše spektra za 5G pa bi njihov 5G trebao biti dostupniji, a i njihova "karta pokrivenosti" pokazuje veću pokrivenost nego A1.

Razina korisnika 3
Bedž +2

1050 down na Trgu Bana Jelačića sa A1 5G

Note20 Ultra korišten

Razina korisnika 3
Bedž +2

vjerujem da će i upload s vremenom poboljšati. 

 

 

Samo da javim, nakom što na https://www.a1.hr/provjeri-dostupnost provjeriš dostupnost, pisati će ti max upload drzine koje su moguće. U mome slučaju to je 70-100Mbit/s, tako da sve zavisi valjda do kablova.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Tako je. Kod mene je samo HT-ova parica, što znači da mi je dostupno samo do 20Mb/s i naravno, Homebox.

Odgovori