Riješeno

Brzine homeboxa

  • 14 December 2016
  • 30 odgovora
  • 16438 pregleda

Razina korisnika 4
  • Aktivni forumaš početnik
  • 143 odgovora
Od danas na Homeboxu turbo.

Zanimljivo kada je Vipov suradnik bio kod mene i nudio taj paket preko mobitela (speedtesta) izmjerio je brzine i preko 40 Mbps, danas spojio homebox i trenutno imam između 20 i 30mbps. Dali su antene koje sam dobio dali su one za primanje 4g signala ili za slanje wifi-a.

I zašto kada se odmaknem od samog tog "rutera" brzina se gubi, u drugoj sobi povezujem se putem wifi-a (računalo i mobitel) i odmah pad brzine za pola.
Mjereno na računalu!
Download Speed: 14633 kbps (1829.1 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 17972 kbps (2246.5 KB/sec transfer rate)
Latency: 69 ms
Jitter: 2 ms
14.12.2016. 20:10:17
icon

Najbolji odgovor od relativity 14 December 2016, 20:21

Pogledaj original

Odgovora 30

Razina korisnika 6
Bedž +4
Antene koji si dobio služe za bolji prijam mobilnog odnosno 3g/4g signala. Brzina varira u odnosu na trenutno opterećenje mreže (kod mene je nekad oko 25Mb/s, a nekad ide do 60 Mb/s), a što se tiče wifi signala to je već priča za sebe o kojoj mi se sada neda puno pisati pa ću stoga staviti jedan članak s interneta:

http://www.racunalo.com/imate-problema-sa-wi-fi-signalom/
Razina korisnika 4
Dali može preporuka što da kupim da pojačam wifi?
Razina korisnika 6
Bedž +4
Pokušaj prije toga pronaći neku bolju poziciju za sam homebox uređaj. Ukoliko ti je razina 4g signala velika, skini te antene jer općenito one vrlo malo pomažu (probaj sam napraviti testove sa i bez antena), a ružne su i smanjuju mobilnost samog uređaja.
Razina korisnika 4
Stavio sam ga pokraj prozora, kad uđem u ruter preko (http://192.168.0.1/) i jačina signala mi je 3 crtice. Samo da imam istu brzinu u prostorijama kao gdje se nalazi hoembox,
Razina korisnika 6
Bedž +4
Moj homebox stoji u predsoblju (centralna prostorija u kući) bez spojenih antena i razina signala mu je otprilike isto tako (tri crtice). Na toj lokaciji podjednako dobro odašilje wifi signal u sve ostale sobe dok recimo kada bih ga stavio u svoju sobu do prozora, wifi signal bi u dnevnom boravku bio puno lošiji i brzina interneta bi bila lošija. Probaj se malo igrati pomjerajući uređaj i probaj pronaći najbolju poziciju. Ukoliko ne pomogne, onda možeš kupiti neki dodatni pojačivač wifi signala. Ima ih raznih u skoro svim trgovinama računalnom opremom.
Razina korisnika 3
Brzina će ti varirati, ovisno o opterećenju bazne stanice. Kolika ti je jakost signala u dBm sa te 3 crtice, jel 4g signal ?
Na 3g UMTS mreži možeš se spojiti na HSPA+ i DC-HSPA+ ovisno o lokaciji, i dosta je razlike u brzini (barem kod mene).
Tek sam danas to skužio da kada sam spojen na DC HSPA+ imam veću brzinu, samo je slabiji signal teško je uhvatiti nego na HSPA+ na kojem imam full signal ali brzina je manja.
Nisam ni znao za tu DC HSPA mrežu, malo sam guglao pa sam našao odgovor, koji glasi ovako:
HSPA+ tehnologija omogućuje brzine do 21Mbit/s, a DC-HSPA tehnologija omogućuje brzine do 42Mbit/s.
Razina korisnika 4
@selk

Dali je to ovo "Jačina signala-100 dBm" i da na 4g spojen!
Razina korisnika 3
@selk

Dali je to ovo "Jačina signala-100 dBm" i da na 4g spojen!

Da na to sam mislio, slično kao i kod mene, dosta si daleko od odašiljača, budeš imao brzinu od 20 do 27 mb/s
Malo antenu pomjeri možda uspiješ dobiti još i 4 crticu i jakost -98 ili -99 malo ti nedostaje
Razina korisnika 4
Ovo je samo jedna antena spojena, koju sam zalijepio na staklo prozora, jbg kad sam ograničen što se tiče struje i fixnog telefona...
Razina korisnika 3
I ja koristim samo jednu, ona druga mi ništa nije pomogla. Pripremi se i na to da će ti veza interneta pucati prilikom telefonskih razgovora, jer glasovni pozivi ne mogu ići preko 4g, nego samo preko 3g, pa prilikom prebacivanja dolazi do pucanja, to se kod većine korisnika dešava.
Razina korisnika 3
Zadnja 3 dana brzina mi se smanjila na 23-24 Mb/s na 4g mrezi, dok sam na pocetku prvih dana imao 26-27. Vise nikako nece prijeci preko 24, kao da je limitirana, nadam se da nije. Malo me zabrinjava da se jos ne smanji.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Nije limitirana na toliko sigurno, ali na mobilni net puno toga utječe, vremenski uvjeti, položaj, količina korisnika na mreži... 😞
Razina korisnika 6
Bedž +4
@SELK Pokušaj se na homebox uređaj spojiti mrežnim kabelom i onda testirati brzinu veze. Putem wifi konekcije brzina zna biti znatno niža.
Razina korisnika 4
Sinoć poslije 00:00 skidao nešto preko torenta, zanimalo me dali je uključena noćna opcija! Preko speedtesta izmjerena veća brzina nego na torentima.

Razmišljao sam o kupovini Wifi pojačivać signala, ali nekako mi powerline adapter bolja opcija!
Razina korisnika 3
@SELK Pokušaj se na homebox uređaj spojiti mrežnim kabelom i onda testirati brzinu veze. Putem wifi konekcije brzina zna biti znatno niža.
Hvala na savjetu ovo za wifi, homebox mi je u predsoblju-hodniku ispod njega imam i bazu od bežičnog telefona, na laptopu signal od wifi 3 ili 4 crtice varira i s time dobijem brzinu na speedtestu oko 23 mb/s.
Odnesao laptop bliže homeboxa ,ugasio bežični telefon te dobio 5 crtica wifi, i brzina na speedtestu skočila na 26 mb/s
Budem još probao kasnije spojiti se i kabelom, da li je to moguće da te 2 crtice od wifi mogu značiti onda na gubitku brzine interneta.
Razina korisnika 3
Evo brzine kada sam spojem LAN kablom
http://www.speedtest.net/result/5888065890.png
A ovo je preko wifi
http://www.speedtest.net/result/5888089454.png
Razina korisnika 3
Nešto sam neobično primijetio u vezi homebox brzine.
Na speedtestu dobijem brzinu download 40 Mb/s po danu, ali kada idem nešto skinuti brzina downloada je oko 800 kB/s zapravo varira od 600 kB/s do 1.5 MB/s što nije prava brzina skidanja koja je dobivena na mjerenju. Po speedtest brzini koju imam trebalo bi skidati brzinom oko 4 mb/s - 4,5 mb/s
Po noći je sve u redu, izmjerim na speedtestu npr.50 mb/s i brzina skidanja je 5.5 mb/s
To testiram uglavnom sa one t-com stranice "provjera brzine" skidanjem datoteke od 100 mb , jel može netko još to provjeriti i potvrditi, vrlo neobična situacija.
@SELK Pokušaj se na homebox uređaj spojiti mrežnim kabelom i onda testirati brzinu veze. Putem wifi konekcije brzina zna biti znatno niža.
koja max duljina mrežnog kabela može ići bez problema od homeboxa do laptopa?
Razina korisnika 6
Bedž +4
Mislim da je maksimalna duljina 100m, ali vjerujem da ti je potrebno i puno manje.
hvala, utječe li na brzinu to da li je kabel kvalitetniji ili jeftiniji? imam bolji signal na tavanu udaljenost je oko15-20 m
Razina korisnika 6
Bedž +4
Možeš slobodno uzeti bilo koji mrežni kabel, svi su manje više isti.
ja sam uzeo homebox prije nekih mjesec dana i imam ping jitter u igrama, posto sam hardcore gamer jako mi to smeta, znaci jitter je od 40ms do 75ms nekad zna polako se podizat i padat a nekad skoci toliko brzo da imam micro lag u game-u, dali postoji nacin da se ustabili ping?
Razina korisnika 7
Bedž +3
@Klajo22 - zovi SZK i prati putanju do tehničke službe i objasni problem.
Ovaj hoće 225 Mbps, pa mu ne daju, drugi ima 45 Mbps (pa mu malo), a ja se već nekoliko dana mučim s 750-950 kBps.
Naravno Homebox Turbo, potrošenih do danas 5 GB. (A ti potroši više)
10 do 12 Mbps u najboljim minutama.
5 crtica LTE signala, šum -82dbm....
Ping oko 15.
Imam Homebox 1 ili 2 mjeseca od kad je stavljen na tržište (10+ godina), a prije par mjeseci sam produžio ugovor.
Nikad više.
Nemojte mi samo spominjati korisničku službu, jer sigurno više nemaju gdje spremiti moje pritužbe.
meni se ustabilio.. postavio sam ruter na tavan i znam ponekad i 80mbps download i 25+mbps upload... radi bez problema.

Odgovori