Riješeno

brzina Super Homebox


Koristim Super Homebox u centru Malog Lošinja. Max download izvan sezone je cca 18 Mbps, upload je katastrofa cca 4 Mbps, nekada i manje od 1 Mbps, tako da o video konferenci možeš samo da sanjaš. U VII i VIII mesecu  je situacija još slabija. 
Zanima me zašto je to tako, jer kad isklopim wifi odnosno ruter, je brzina surfanja na telefonu super,  višja od 50 Mbps. 
Može li mi neko to objasniti?!

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Anchi 26 January 2023, 15:07

Pogledaj original

Odgovora 38

Razina korisnika 2

Uzmite u obzir da je masa korisnika s tele2 presla i jos prelazi na a1 zbog smanjenja paketa s 1000 na 200 gb

Razina korisnika 1

Kod mene je situacija ovakva.

Udaljenost bazne stanice 500m, brzina od 100-150mbs, ping 60-200.

Bazna stanica udaljena 1000m , brzina oko 50 mbs, ping oko 50.

Nazalost ne mogu birati stanicu di ce se ruter spajati. Opterecenje bazne stanice se nije povecalo ako gledam brzine. To mi je ostalo isto.s samo je ping na baznoj stanici otisao totalno s vragom.

Duplo dalja bazna stanica ima duplo sporiji internet i puno stabilniji ping. Pa nek mi netko objasni.

Razina korisnika 2

Da li si mjerio ping preko zice ili spojen na wifi od a1 modema? Cisto da eliminiramo mogucnost problema tvog uredjaja spojenog na wifi. Moze adresa servera kojeg pingas da pogledam kako je kod mene

Razina korisnika 1

Server je ingame tako da mi je tesko staviti direktno neki za primjer. Jer kad radim ping test tesko mi je uhvatiti pojedini trenutak na kojem mu ping ode u nebesa, navodno da je kao ok ali onda varijacije krenu svako malo. 

Nije do igre, nije do kompa jer istu igru isti meč npr testiram preko drugog interneta koji imam.

Doslovno u meču samo zamjenim kabele i dobijam stabilni internet u ostatku meča. Na taj način sam siguran da nije do servera na koji se spajam.  Nažalost taj drugi internet mi je premalih brzina zato i i jesam prešao na flatbox.

A što se tiče mog spajanja ne koristim wifi nego sam kabelom direktno spojen na ruter koji je vanjskim antenama spojen na baznu stanicu. 

Neznam što bi moglo biti sa moje strane ako je 2 mjeseca radilo odlično i ping je u prosjeku bio od 40-60 konstantno a nisam ništa mijenjao. 

Zadnjih 10 dan stabilnost je katastrofalna. 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ako ti je najveći povremeni lag spike 200ms preko nečega spojenog putem sim kartice ti vjerojatno neće naročito ozbiljno shvatiti to kao problem, koliko god ti to smetalo u igrici.

Što se tiče upita KulenoveSeke iz prvog posta, ili čekat odgovor na mail ili nazvati tehničku na 0800091091 (brža opcija). Bilo bi dobro dogovoriti se prvo je li staro stanje bilo 50-70 ili 6-7Mb/s.

Razina korisnika 1

Uzmite u obzir da je masa korisnika s tele2 presla i jos prelazi na a1 zbog smanjenja paketa s 1000 na 200 gb

Najbolje da.. Onda neka naprave više baznih stanica. Ovo je katastrofa sad. Ili cu ja prec na tele haha

Razina korisnika 1

Server je ingame tako da mi je tesko staviti direktno neki za primjer. Jer kad radim ping test tesko mi je uhvatiti pojedini trenutak na kojem mu ping ode u nebesa, navodno da je kao ok ali onda varijacije krenu svako malo. 

Nije do igre, nije do kompa jer istu igru isti meč npr testiram preko drugog interneta koji imam.

Doslovno u meču samo zamjenim kabele i dobijam stabilni internet u ostatku meča. Na taj način sam siguran da nije do servera na koji se spajam.  Nažalost taj drugi internet mi je premalih brzina zato i i jesam prešao na flatbox.

A što se tiče mog spajanja ne koristim wifi nego sam kabelom direktno spojen na ruter koji je vanjskim antenama spojen na baznu stanicu. 

Neznam što bi moglo biti sa moje strane ako je 2 mjeseca radilo odlično i ping je u prosjeku bio od 40-60 konstantno a nisam ništa mijenjao. 

Zadnjih 10 dan stabilnost je katastrofalna. 

Vjerojatno taj odgovor da su bazne stanice previše opterećene.. Tko zna kada ce to složiti. Ako se uopće i može 

Razina korisnika 1

Server je ingame tako da mi je tesko staviti direktno neki za primjer. Jer kad radim ping test tesko mi je uhvatiti pojedini trenutak na kojem mu ping ode u nebesa, navodno da je kao ok ali onda varijacije krenu svako malo. 

Nije do igre, nije do kompa jer istu igru isti meč npr testiram preko drugog interneta koji imam.

Doslovno u meču samo zamjenim kabele i dobijam stabilni internet u ostatku meča. Na taj način sam siguran da nije do servera na koji se spajam.  Nažalost taj drugi internet mi je premalih brzina zato i i jesam prešao na flatbox.

A što se tiče mog spajanja ne koristim wifi nego sam kabelom direktno spojen na ruter koji je vanjskim antenama spojen na baznu stanicu. 

Neznam što bi moglo biti sa moje strane ako je 2 mjeseca radilo odlično i ping je u prosjeku bio od 40-60 konstantno a nisam ništa mijenjao. 

Zadnjih 10 dan stabilnost je katastrofalna. 

Svima je tako, cijela ekipa koja igra samnom i koristi A1 homebox zadnjik 15 dana ima iste probleme. Ping užasan, pad brzine, packet loos, katastrofa. Dvije godine ga koristim i bilo je sve super do prije 15 dana.

 

Postoji mreža A1 i Mobilni A1, brzina A1 je super, Mobilna A1 pa nije!.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • milanSLO  Promijeni router on je taj koji koči brzinu.

Bedž +3

@milanSLO žao nam je zbog poteškoće koju navodiš. 😔 Jesi li prijavio poteškoću kolegama na tehničkom odjelu? Na uređajima koji se spajaju mobilnom tehnologijom, kao što su Homebox, mobitel, USB stick, MiFI i drugi, brzine prijenosa podataka ovise o raspoloživim resursima mreže uz nastojanje da se ostvari najbolja moguća brzina. Brzina pritom također ovisi o udaljenosti od bazne stanice, broju aktivno spojenih korisnika i o lokaciji na kojoj se usluga koristi. 🙂

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ne kužim. Čovjek je to pitao prije 7 mjeseci. Ili je riješio problem ili zafijutio router kroz prozor.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hehe bitno da je kvačica riješeno…..

Odgovori