Riješeno

brzina Super Homebox



Prikaži prvu objavu

Odgovora 38

Znaći ponoć je prošla a brzina preuzimanja mi je 1.05/s mb??

problem je nasto tako što mi je prvo nestalo veze skroz nisam imo interneta a prije toga je brzina preuzimanja bila i do 10.50mb/s, resertiro sam homebox, veza se vratila ali brzina nije.

U čemu je tu problem sada?

Razina korisnika 1

Uzmite u obzir da je masa korisnika s tele2 presla i jos prelazi na a1 zbog smanjenja paketa s 1000 na 200 gb

Najbolje da.. Onda neka naprave više baznih stanica. Ovo je katastrofa sad. Ili cu ja prec na tele haha

Razina korisnika 1

Server je ingame tako da mi je tesko staviti direktno neki za primjer. Jer kad radim ping test tesko mi je uhvatiti pojedini trenutak na kojem mu ping ode u nebesa, navodno da je kao ok ali onda varijacije krenu svako malo. 

Nije do igre, nije do kompa jer istu igru isti meč npr testiram preko drugog interneta koji imam.

Doslovno u meču samo zamjenim kabele i dobijam stabilni internet u ostatku meča. Na taj način sam siguran da nije do servera na koji se spajam.  Nažalost taj drugi internet mi je premalih brzina zato i i jesam prešao na flatbox.

A što se tiče mog spajanja ne koristim wifi nego sam kabelom direktno spojen na ruter koji je vanjskim antenama spojen na baznu stanicu. 

Neznam što bi moglo biti sa moje strane ako je 2 mjeseca radilo odlično i ping je u prosjeku bio od 40-60 konstantno a nisam ništa mijenjao. 

Zadnjih 10 dan stabilnost je katastrofalna. 

Vjerojatno taj odgovor da su bazne stanice previše opterećene.. Tko zna kada ce to složiti. Ako se uopće i može 

Razina korisnika 1

Server je ingame tako da mi je tesko staviti direktno neki za primjer. Jer kad radim ping test tesko mi je uhvatiti pojedini trenutak na kojem mu ping ode u nebesa, navodno da je kao ok ali onda varijacije krenu svako malo. 

Nije do igre, nije do kompa jer istu igru isti meč npr testiram preko drugog interneta koji imam.

Doslovno u meču samo zamjenim kabele i dobijam stabilni internet u ostatku meča. Na taj način sam siguran da nije do servera na koji se spajam.  Nažalost taj drugi internet mi je premalih brzina zato i i jesam prešao na flatbox.

A što se tiče mog spajanja ne koristim wifi nego sam kabelom direktno spojen na ruter koji je vanjskim antenama spojen na baznu stanicu. 

Neznam što bi moglo biti sa moje strane ako je 2 mjeseca radilo odlično i ping je u prosjeku bio od 40-60 konstantno a nisam ništa mijenjao. 

Zadnjih 10 dan stabilnost je katastrofalna. 

Svima je tako, cijela ekipa koja igra samnom i koristi A1 homebox zadnjik 15 dana ima iste probleme. Ping užasan, pad brzine, packet loos, katastrofa. Dvije godine ga koristim i bilo je sve super do prije 15 dana.

 

Razina korisnika 2

sve ovisi o vašoj mikro lokaciji i trenutnoj zagušenosti mreže, brzina vam je super…

 

Poslao sam dvije slike. Na prvoj je homebox, na drugoj mobilni internet, sve je jasno. I mobilni Internet je od A1

 

Razina korisnika 2

razlika je u tome jer mobitel i homebox uređaj imaju različite CAT oznake HB je vjerojatno Cat4 a mobitel Cat6 ili čak i više, ovisno s kojim GSM uređajem si mjerio… ja sam na početku u probnom periodu mjerio oko 40mbs a sada na 4g mjerim oko 1mbs čak i manje, kada forsiram 3G onda je oko 2.5mbs i nema pomoći od strane tehničke službe odnosno uvijek isto resetiraj HB uređaj forsiraj 3G ako nisi zadovoljan raskid ugovora uz moju penalizaciju… tako da eto dobrodošao u klub….

 

Znači morao sam malo izmijeniti komentar, tj,. Puno. Nisam te skontao na prvu, kad sam vidio brzina Vam je super, reko ne opet..

Nisam te htio uvrijediti ili nešto ružno reć, ali ovo će biti raskid ugovora definitivno. 

Mislim uvijek ista priča, još kad mi kaže stari možda je virus...

 

Ps hvala na kratkom objašnjenju mobilni internet/homebox :)

Razina korisnika 2

nema beda sve je ok a postoji još i ovo pročitaj                                      https://ssc.a1.hr/documents/10307706/46952206/A1-kodeks-ponasanja-na-internetu.pdf/ced1ff55-b6e6-4bfa-40b0-66c0e78c359d

 

Razina korisnika 2

Jos jedno pitanje, da li se preko Homeboxa moze dobiti javna IP adresa? 

 

Ja imam nekih problema sa telefonom, ali inace sto se tice brzine ona je odlicna te se cak popravila.. Na huawei b315s na 96dbm (800mhz frek) imam tokom dana 35-40down, oko 3 ujutro je 60 te je veza jako stabilna

Postoji mreža A1 i Mobilni A1, brzina A1 je super, Mobilna A1 pa nije!.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • milanSLO  Promijeni router on je taj koji koči brzinu.

Odgovori