Riješeno

brzina Super Homebox



Prikaži prvu objavu

Odgovora 38

Poslao sam dvije slike. Na prvoj je homebox, na drugoj mobilni internet, sve je jasno. I mobilni Internet je od A1

 

Razina korisnika 2

sve ovisi o vašoj mikro lokaciji i trenutnoj zagušenosti mreže, brzina vam je super…

 

 

Poštovani, kada sam sklapao ugovor provjeravala se adresa radi signala, i nakon provjere naravno ja sam pristao na homebox. I sve ok do momenta kada zovem tehničku podršku 2 puta i nastaju 2 problema

 

1.PROBLEM: odgovor mi je:"a gledajte možda je SIGNAL loš na Vašoj lokaciji ili Vam je virus neki se uvalio na laptop"

 

2.PROBLEM: da mi 2 puta kolega na brzine uploada od 0.15Mbps ili 0.66 kaže da je u redu. Evo dvije slike u prilogu. Ovo je brzina HOMEBOX, a ovo je brzina s tog istog laptopa kada spojim svoj mobitel (gdje je brzina puno bolja) . 

 

Mislim da nije u redu, da nešto ne štima. Ustanovili smo da nije virus. Plus promovira se jedna brzina downloada/uploada, na kraju to nije tako. I kako možete na brzinu koju sam naveo reći da je to uredna brzina. Ako mislite da to netko nije rekao, a gledajte razgovori se snimaju, pa ih preslušajte. 

 

Ne mogu puno pisati. Molio bih da mi riješite problem,  jer ugovor sigurno neću produžiti ako se ovo nastavi. Hvala lijepo. 

 

 

Uvijeti su isti, dva uređaja na stolu, laptop na istom mjestu, nema nigdje virusa ako vas to buni. Mijenjam samo izvor interneta. Na mobitelu imam 90 posto memorije zauzete i više ga koristim. Laptop je nov, nemam ni sliku na njemu realno i iskreno. 

 

Problem je do Vas, nije više ni do mene, ni mog laptopa, ni do utičnica, ni do bure, ni do potresa. Da je do potresa u Zagrebu pa netko mi je to možda trebao i reć. U svakom slučaju ne mogu pisati više, volio bih riješenje. Hvala, svako dobro

Razina korisnika 2

Guslat ce onaj tko nema drugog izbora :(

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Promet u noćnoj opciji se nikad nije računao u tarifu tako da je noćna opcija neograničena, s neograničenom brzinom. A ne vidim baš smisao nove opcije od 1 Tb kad je brzina nakon potrošenih 100 Gb smanjena u ovom slučaju na 5 mbit/s. Vjerojatno će mnogo korisnika prihvatiti ovu opciju, ne čitajući sitna slova pa da navedemo:

“Opcija 1TB uključuje maksimalno dostupnu brzinu tijekom potrošnje prvih 100GB uključenog Internet prometa iz Opcije, nakon čega se maksimalno dostupna brzina unutar Opcije smanjuje na 5 Mbit/s. Nakon potrošnje cjelokupnog Internet prometa iz Opcije, primjenjuje se redovno ograničenje brzine iz tarife koje iznosi 2 Mbit/s.”

 

Tko će normalan “guslat” od 100 Gb (ili 200) do 1 Tb brzinom 5 Mbit/s”? :rolling_eyes:

 

Opći Uvjeti Homebox i Opcije 1 Tb

Razina korisnika 2

U principu se nista nije promijenilo jedino sto su podignuli minimalnu brzinu s 2 na  5mbit/s.

U tih 1 tb da li se racuna i promet iz nocne tarife od 00:00-10:00 ili samo promet napravljen tokom dana?

Razina korisnika 7
Bedž +3

@valentinoB - ako misliš na ovo

https://www.a1.hr/privatni/internet/homebox-duo

piše svim novim i postojećim uz produženje ugovora na 24 mjeseca

imam jedno ptanje, vidim na A1 webu da homebox nudi aktivaciju 1TB interneta pa me sad zanima dal to mogu aktivirati i postoječi korisnici?

Razina korisnika 2

Svi testovi na mobitelu koje sam izvrtio su pokazivali preko 100 mbita na A1 kartici, dok su drugi operateri pokazivali od 8-12 mbita.

Rijec je o kuci za odmor sa 20-ak ljudi, A1 signal najbolje lovi s vanjske strane kuce na drugom katu. Homebox bi bio montiran s vanjske sjeverne strane kuce u zatvorenoj kutiji s 2 ventilatora koji bi uvlacili hladniji i izbacivali topliji zrak da se uredjaj ne pregrijava. Pretplata bez ugovorne obveze, ako bude bilo problema lako se vratimo na stabilnu no sporu HT paricu od 10 mbita.

U kuci ce biti 4 mikrotik uredjaja tako da sve prostorije budu pokrivene wifi signalom, na homeboxu ce wifi biti ugasen, koristio bi se samo kao modem. Torrenti i p2p programi ce biti zabranjeni i limitrani preko mikrotika. 

Evo koristim homebox jedno 2 mjeseca i nisam zadovoljan. PC mi je spojen sa žicom i preko dana imam download od 1.60-2.80 Mbps i upload 2.13-2.70Mnps a ovo 40-50 Mbps ces imat od 00:00 do jedno 3 ujutro. I dva uređaja ako budu bila spojena na mrežu jedva ce ucitavat yt.

Razina korisnika 2

možda u prva 3 mjeseca će biti idalna a nakon toga brzina katastrofa… bježi od A1 !!!!!!

 

Niti mi ne treba za duze od 2 mjeseca, preko HT parice mi je bilo 10 mbita, katastrofa, nikakav youtube, surfanje ajde jos nekako, skidanje nekakvih filmova zaboravi. Cak i 40-50 mbita bi bio napredak.

Razina korisnika 2

možda u prva 3 mjeseca će biti idalna a nakon toga brzina katastrofa… bježi od A1 !!!!!!

Razina korisnika 2

Pozdrav,

zadnje 2 godine pratim Homebox i Mobilni internet teme od A1.

U kuci na podrucju zadarske zupanije HT mi ne moze isporuciti vise od 10 mbita preko parice, prosle godine smo raskinuli ugovor s njima jer je bilo obvezno placati paket minimalno 6 mjeseci od 200-250 kn iako se prikljucak koristio sam 2-3 mjeseca u ljetnom periodu.

Mjerio sam brzine na mobilnoj mrezi A1, HT, Simpa, Tele2, Tomato, svi su testovi pokazivali od 8-12 mbit/s, A1 je jedini pokazivao preko 100 mbit/s u vise navrata.

Par pitanja:

  1. da li se Homebox BEZ ugovorne obveze moze uzeti bez modema, znaci samo SIM kartica jer mi je dostupan modem od rodjaka, vaseg bivseg korisnika
  2. ako bih uzeo Homebox BEZ ugovorne obveze, da li je moguce dobiti javnu IP adresu ?
  3. ako bi se umjesto Homebox-a uzeo nekakav mobilni internet na bonove, da li je za njega moguce dobiti javnu adresu?

Odgovori