Brzina interneta na optici

  • 12 February 2021
  • 34 odgovora
  • 5870 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 40 odgovora
Evo da se malo pohvalim .
Danas skinuo rekord D.DUBRAVA ZAGREB

 


Odgovora 34

Razina korisnika 1
poštovani, narućio sam i sklopio novi ugovor Opcija do 500 Mbit/s gdje je :
Download od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s
Upload od 84 Mbit/s do 120 Mbit/s

dok je kod mene brzina :
PING 21ms, DOWNLOAD 264.87Mbps, UPLOAD 115.33Mbps

dakle problem je u Download brzini koja bi trebala biti minimalno 350 Mbit/s !
Imam računalo novije generacije koje je spojeno na mrežnu karticu koja podržava brzine do 1000 Mbit/s sa CAT6 kabelom.

Molim povećanje brzine ili promjenu ugovora. Hvala
Razina korisnika 7
Bedž +3
Sve 5, samo krivi kanal, ovo ti je Forum, ne SZK ni kanal za prigovore pa kao da pišeš u vjetar.
http://www.vipnet.hr/podrska/clanak?fetchArticleWithId=9920

Na jedan od ovih načina, najbolje detaljno mailom, isprintat, potpisat, slikat/skenirat i poslat. Imaju 15 dana za svaki odgovor na mail, šalješ 2, 3 puta pa na HAKOM ako se ne riješi kako želiš.
Razina korisnika 5
Bedž +2
@Cibalius daj pogledaj da ti optički kabel nije negdje pod jakim kutom pa ti dolazi do prigušenja signala, nezz kako da ti objasnim ali optika se ne smije jako pigati. Provjeri od ulaza do rutera.

Jučer mi je puštena optika maksimalne brzine 500 Mbps. Mjerenjem preko wi-fi-a, ali i preko žice brzina varira od 200-300 Mbps. Vidim da drugi pišu da ima je brzina cca 500 Mbps. Zašto je meni tako niska?

Koji router imaš? Sve uređaje na kojima mjeriš ugasi/upali. Speedtest-om jeli mjeriš, server od A1 postavi...Imaš li ugovorenu brzinu 500/120, ako imaš onda ti tolika i mora biti. Kad sve ovo napraviš i neće i dalje brzina zovi tehničku službu A1 0800091091 da oni vide o čemu se radi. Pozdrav!

 

Imam Huawei HG 8145 , imam ugovor na brzinu 500/120, mjerio sam preko speedtesta na mobitelu i na laptopu spojenom preko žice i rezultat je više-manje isti. Upload je cca 120 i to je OK, ali download varira od 200-300 Mbps. Jučer mi je spojeno,  ali kako je tehničar rekao tek od 01.07 službeno prelazim na A1 (npr. telefon radi u odlaznim pozivima,  ali ga ne mogu nazvati). Imali li to veze s brzinom?

Sve uređaje ugasi upali, ne restart...i router isto. Telefon nema veze s internetom. Jeli imaš DUO ili TRIO uslugu?

3u1

Razina korisnika 1
Bedž +3

Tomo, po ovome što navodiš već si uključen na našu optičku mrežu, a naknadno će se dogoditi prijenos broja. Brzina downloada za priključe na našoj optici za žično spajanje bi trebala biti 350-500 Mbit/s (uz opciju internet brzina do 500 Mbit/s), pa te molim da se javiš našem odjelu za tehničku podršku pozivom na besplatni broj 0800 091 091 da riješimo problem. :)

Hvala. Budem.

P.s. navodno se nešto može "pojačati" da bi se povećala brzina

Bedž +3

@tomo trenutno ti je puštena najveća brzina koju imamo odnosno do 500 Mbit/s. :) 

Ma da, to znam, mislio sam ako je pušteno 500 , a realno nije 500 već manje da se tad brzina downloada može “pojačati”

Razina korisnika 1
Bedž +1

@tomo ako ti je brzina manja od očekivane trebao bi se javiti kolegama na broj 0800 091 091 kako bi napravili dodatnu provjeru. :) 

@tomo kakva je situacija?

Tehnička podrška me nema u sustavu jer još nisam prenio liniju na A1. Kad prenesem ponovo ih zovem i onda tehničar (valjda) izlazi na teren.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@tomo Ima pomaka u međuvremenu ili se još čeka?

kolika je brzina?

 

Ima. Mjerio ponovno preko žice na dva laptopa. Jedan laptop potpuno novi, drugi star nekoliko godina. Sad na oba pokazuje 500/120 brzinu uz ping od 2-10. 

Zatim mjerio preko wi-fia na oba ta laptopa. Na novom brzina cca 400-430/120, a na starom laptopu jedva 60/40 (??). Jel moguće da stariji laptop ima slabiji wi-fi modul?

Jesu li laptopi u istoj prostoriji kao i router?

Jesu.

Jučer mi je puštena optika maksimalne brzine 500 Mbps. Mjerenjem preko wi-fi-a, ali i preko žice brzina varira od 200-300 Mbps. Vidim da drugi pišu da ima je brzina cca 500 Mbps. Zašto je meni tako niska?

Problem je kod wifi standarda, ako ti je router namješten na 802.11n, bez obzira jel na 2.4ghz ili 5ghz frekvenciji, jedva ćeš dospjeti i do 300Mbit, a opet neki uređaji ne podržavaju dual-band pa se nećeš ni moći spojiti na 5ghz mrežu, a kamoli na standard 802.11ac koji radi samo na toj frekvenciji, u tome je caka, a opet sa ethernetom nećeš moći dobiti 500Mbit prvobitno ili zbog starijeg standarda ethernet kabla ili zbog ethernet chipa u uređaju koji također ne podržava tu brzinu iliti standard. Ako je paket koji imaš do 500Mbit, svi operateri su dužni po Hakomu ponuditi minimalno 70% te brzine, što iznosi 350Mbit i ne možeš se žaliti.

 

Pzdrav ekipo.

Zanima me kolike su vam brzine preko optike.

Ja sam uzeo Turbo internet i čini mi se OK 

skoro 950/500

Razina korisnika 4
Bedž +1

:grinning:  Trzaš ljude, ha? Sad će se javiti oni koji su oduševljeni približnom cijenom svoje usluge sa brzinom ispod 5 Mbit/s.

Ma ne

Fakat me zanima jer do 70% brzine nemaš se kaj buniti

Pa da vidim kako kome ide

Razina korisnika 4
Bedž +1

:grinning: Nisi shvatio, zezam se. Ali očekujem reakcije.

Ovo sa 70% od 115 Mbit/s, sigurno nije 5 Mbit/s.

Odgovori