Brzina interneta na optici

  • 12 February 2021
  • 34 odgovora
  • 5932 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 34

Ma kužim ja tebe

Nego reko baš da vidim kako ljudima ide optika .

Ako su uzeli 200/100 bilo bi OK bar ako ne 200 onda minimum 185

Ovima za 500 min 450 , a za 1Gbit/s   bar 900/450 a ne ono točno  700 , mislim i to je super

ali zakaj nebi išli max

Ja se nemam za sada kaj buniti , ja zadovoljan.:sunglasses:

Razina korisnika 4
Bedž +1

Nisi li već otvorio gotovo istu temu? OPTIKA BRZINE | A1 Forum

Ma slično ali nekako imam dojam da je nekako mrtvo na forumu

Gledam gdi da pomognem ali sve je staro onda malo nešto stavim da pokrenem ljude ali slabo.

Neznam u čemu je stvar pa tu bi trebali biti da si pomažemo , ali ljudi ili slabo pitaju ili se srame odgovarati.

Mislim nije mi bila namjera hvaliti se , nego reakcija ljudi da vidim kako je u drugim kvartovima i gradovima

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ma ne, nego si mogao samo tamo nastaviti. Ljudi su izgleda manje-više odustali od traženja pomoći preko foruma, jer su valjda shvatili da je služba za korisnike službeno jedina prava adresa.

hahahaha

Tamo si buju baš pomogli.

Svaka čast pojedincima , ali takvi su rjetki , uglavnom rade ljudi koji ili ne znaju ili ne žele raditi svoj posao

Prije par dana spojena mi je A1 optika, brzina 1gbps/0,5gbps (0,7/0,35). Imam problem sa brzinom i tehničar iz A1 je već dolazio i ustanovio da router nije bio ispravan. No problem je i dalje prisutan. Testirajući brzinu više puta već sam shvatio da isti  poznati ookla speed test ima ogromne razlike u mjerenju ovisno o browseru koji se koristi, pa ako vam je aktivan Teams, pa team viewer … Najveće brzine su kad mjerim u Google Chromeu sa pogašenim pozadinskim programima. Ali i tada su brzine upitne, download od 500-700mbps, upload ok uvijek 500mbps. Postoji i ookla speedtest plugin za Chromu koji mjeri nešto veće brzine oko 700mbps i rijetko preko toga. Ugovorenu brzinu mjeri jedino ookla speed test aplikacija za windowse koja ne koristi web browser za mjerenje. Zbunjuje me i single ili multiconnection mjerenje, multi connection je default. Što od svega ovoga uzeti za mjerodavno. Mjerenja preko browsera su ponekad jako nestabilna, propadanja brzine i velike oscilacije. Upload je uvijek ok. Molim za komentar ili kakvu korisnu informaciju.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ako na jednoj varijanti mjeriš taj Gbps onda je vjerojatno sve ok sa internetom - da je sama linija problem ne bi na niti jednom načinu mjerenja trebao moći postići željeni rezultat. Po ovome zvuči kao da ti je browser bottleneck. Za ove veće brzine je vjerojatno poželjnije multiconnetion.

Bedž +3

@Mirdulenis pozdrav, jesi napravio provjeru s kolegama na tehničkom odjelu? Ako nisimolim te javi nam se OVDJE kako bi proslijedili upit kolegama. 

Prije par dana spojena mi je A1 optika, brzina 1gbps/0,5gbps (0,7/0,35). Imam problem sa brzinom i tehničar iz A1 je već dolazio i ustanovio da router nije bio ispravan. No problem je i dalje prisutan. Testirajući brzinu više puta već sam shvatio da isti  poznati ookla speed test ima ogromne razlike u mjerenju ovisno o browseru koji se koristi, pa ako vam je aktivan Teams, pa team viewer … Najveće brzine su kad mjerim u Google Chromeu sa pogašenim pozadinskim programima. Ali i tada su brzine upitne, download od 500-700mbps, upload ok uvijek 500mbps. Postoji i ookla speedtest plugin za Chromu koji mjeri nešto veće brzine oko 700mbps i rijetko preko toga. Ugovorenu brzinu mjeri jedino ookla speed test aplikacija za windowse koja ne koristi web browser za mjerenje. Zbunjuje me i single ili multiconnection mjerenje, multi connection je default. Što od svega ovoga uzeti za mjerodavno. Mjerenja preko browsera su ponekad jako nestabilna, propadanja brzine i velike oscilacije. Upload je uvijek ok. Molim za komentar ili kakvu korisnu informaciju.

Meni najveću brzinu prikazuje Microsoft Edge od mnogo instaliranih browsera. Valjda zato jer nema dodataka. Kako bilo da bilo ne vjerujem u ookla speedtest jer mi je jako spor internet. Jako dugo otvara stranice. Nema veze sa OS niti sa Browserima. Jer sam probao i druga računala. A jedini savjet da se očiste Browseri sa dva besplatna programa: Junkware Removal Tool i AdwCleaner . Mada bih mogao i još neke napisati. Ali za sada ova dva dovoljna.

Odgovori