Riješeno

Brzina interneta

  • 23 January 2021
  • 48 odgovora
  • 10100 pregleda

Imam A1 tarifu pri kojoj se prvih 1TB prometa troši po maksimalnoj brzini(a nakon toga se smanjuje), ta brzina je otprilike prva dva tjedna bila od nekih 50 pa i do 110Mbps(ja super zadovoljan).Sada je ta brzina pala do maksimalno 15Mbps, od 1 000 000 MB  (obečanih po maksimalnoj brzini) potrošeno je nešto više od 200 000 MB. Zašto je brzina drastično pala? :)

icon

Najbolji odgovor od A1_Damir 23 January 2021, 20:53

Pogledaj original

Odgovora 48

Razina korisnika 4
Bedž +1

Njegov i ima, ali mu je problem što mu je A1 poslao klasični mrežni kabel, pa mora nabaviti odgovarajući.

Možeš u postavkama ubee-a kreirati ime za 5g mrežu. Tipa ako ti se wifi od 2.4g zove Pero, 5g nazoveš drugim imenom i na taj wifi se nakačiš. Mana 5g je što je manja brzina ako je veća udaljenost od routera ili ako su zidovi prepreka. Probaj 5g nosit laptop po stanu pa čim bliže routeru isprobavat.

Naštelao 5ghz sad je brzina 176 mbps od ugovorenih max 200mbps.Ja zadovoljan.

Razina korisnika 1

Pa zato sto A1 ima velikih problema s propusnoscu na homeboxu i brzine su im koma. Meni vise ne.orelazi 1 Mbit/s.

 

A1 kaže, to je ok. Puno ljudi radi od doma... Katastrofa

Razina korisnika 4
Bedž +1

Pomaže odgovarajući mrežni kabel, jer brzine preko WiFi-ja nisu mjerodavne.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ako nisi nikad ulazio u router, lozinku i username kreiraš prilikom prvog logiranja. Kucaš na kompu (ili mobu) 192.168.0.1, ako ne želiš kreirati lozinku ne kucaš ništa nego samo stisneš OK. Odeš u tab gateway pa wlan i tamo imaš postavke za 2.4 Ghz mrežu i izabereš kanal 13.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hoćeš reći da ti laptop nema priključak za lan kabel? Probaj se spojiti preko 5Ghz Wifi tu će ti biti veće brzine naravno ako ti laptop i router podržavaju 5Ghz Wifi.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Možeš u postavkama ubee-a kreirati ime za 5g mrežu. Tipa ako ti se wifi od 2.4g zove Pero, 5g nazoveš drugim imenom i na taj wifi se nakačiš. Mana 5g je što je manja brzina ako je veća udaljenost od routera ili ako su zidovi prepreka. Probaj 5g nosit laptop po stanu pa čim bliže routeru isprobavat.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa koji laptop novi ima priključak za lan kabel:thinking: .Router je ubee eevw3c ne znam? A laptop također ne znam.Pogledat ću ej.

85% novih laptopa ima gigabitni lan priključak tako da ako tvoj nema onda nemaš sreće.Ti si u onih 15%. 

Moram nabaviti USB LAN ethernet kabel gigabitni a A1 je dao klasični LAN kabel koji nijedan novi laptop.To je još 100-200 kuna.

Razina korisnika 3
Bedž +2

Ali čak i na 5Ghz neće povući full brzine tako da, mislim da nije do A1 već do pozicije routera/udaljenosti od njega ako ti baš ne daje ni 50% brzine.

 

8268141900.png

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Nix321  Provjeri dali pc ili laptop imaju gigabitni lan kada mjeriš preko kabla. 

  • Ako ima zovi SZK onda je očito kod njih greška

Razina korisnika 4
Bedž +1

Zbilja nejasno. Pa stotinu je primjera kako ti operateri nude bolje ponude, samo da te ostaneš ili prijeđeš kod njih. Poslije isteka ugovora svaki korisnik traži i očekuje nešto bolje ili jeftinije, ili ode drugome. to je ustaljena praksa.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Ord  i @zoranp , druga je stvar ako se korisnik SAM interesira ima li kakvih povoljnih uvjeta, ali ako korisnik ostanak priprijeti odlaskom na drugu mrežu, A1 mu tada ne može više ništa ponuditi.

https://www.bug.hr/telekomi/a1-hrvatska-dobio-zabranu-pozivanja-korisnika-koji-od-njih-odlaze-12499

Razina korisnika 4
Bedž +1

:slight_smile:  Upravo tim “prijetnjama” ljudi i iskamče povoljniju ponudu.

Koliko vidim, u članku je problematičan pokušaj odvraćanja od prijelaza kod drugog operatera kad je prijelaz u postupku. Mislim da dok god si kod njih možeš pregovarati i cjenkati se. Znam dosta primjera kod raznih operatera gdje su korisnici izvukli i npr. do 100 Kn smanjenja za Trio paket.

Ma ja samo želim da mi svi korisnici imamo što bolje možemo od A1 i od kada imam mob  sam u vip-u jedino otišao 2 godine u tele2 jer vip nije imao neograničeni internet preko moba. Sada to imaju ali kao što napisah to smanjenje brzine  (NAKON 100GB) je glupost koju je netko smislio. Da imaju opciju kao što t-com ima UNLIMITED bili bi za mene najbolji. Taman bi mogli napraviti još jednu tarifu jer im je Bezbrižna 100 kuna skuplja od “savršene” taman jedna između te dvije i to bi bilo to. I što im prije napisah kao prijedloge ali to ionako nitko ne čita, pa više ni neću o tome pisati, t-com je opcija.

Vidjet ćemo kada krene 5G dali će išta mijenjati od tarifa.

Razina korisnika 4
Bedž +1

I da dođe 5G ne vidim nekog načina za poboljšanje. Jer ako se ne mogu zadovoljiti specifikacije brzina i signala za 4G, ne vidim kako će im to poći za rukom sa 5G čiji je signal još slabiji, a ni trenutni routeri ga ne podržavaju.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Da upere odašiljač u brdo? Ne zvuči vjerojatno…..  Osim toga, lako moguće da bi ti opet bilo identično stanje ako navedeno brdo priječi optičku vidljivost + što bi time usosili ove ljude prema kojima je trenutno uperen.

Dobar dan,sklopio sam ugovor sa A1 sa superinternet od 140-200 mbps ali internet mi je negdje u prosjeku oko 40-50 mbps.Ja zva tehničku oni kažu da je to zato što se spajam na laptop preko WI-FI a ne kabelom.A oni mi poslali LAN ethernet kabel koji moj novi laptop ne podržava pa moram kupovati gigabitni USB LAN kabel za laptop.U ugovoru jasno piše minimalna i maksimalna brzina i ne spominju dali se spajam preko wi-fi ili preko kabela.Zašto je to tako i kako se to može popraviti?

 

Još moram napomenuti da mi je usluga aktivirana proje dva dana a fiksna linija (bila na T com-u) još nije aktivna tj.bit će aktivna 23.06.Da li mi ova stvar usporava internet jer fiksna nije još aktivirana?

 

Molim odgovor dobri ljudi

Hvala

Razina korisnika 2
Bedž +2

@pet22,

Brzina se gleda spajanjem žičanim putem. Što se tiče brzine, kad sam ja radio migriraciju sa b.net-a na A1, brzina mi je bila 120 mbit/s i kad sam malo pročačkao po postavkama routera sad je 193 mbit/s. :relaxed:

Ja tražim kanal 13 koji je navodno bolji,ali kako ući u postavke routera Ubee kad mi neće prihvati lozinku,može li se to na kompjuteru bez ulaska u stranicu Ubee router?

 

Napravio hvala.Koji je najbolji kanal za 2.4Ghz mrežu?

Promijenio kanal (nije 13 :wink: ) i brzina preko wi-fi skočila sa 40 na 125mbps

Pa koji laptop novi ima priključak za lan kabel:thinking: .Router je ubee eevw3c ne znam? A laptop također ne znam.Pogledat ću ej.

Hoćeš reći da ti laptop nema priključak za lan kabel? Probaj se spojiti preko 5Ghz Wifi tu će ti biti veće brzine naravno ako ti laptop i router podržavaju 5Ghz Wifi.

Imaju 5Ghz samo kako to naštelati,koji kanal odabrati jer kad se prebacim na 5 Ghz manja mi je brzina nego kad naštelam na 2,4 Ghz.

Bilo bi pošteno da umjesto brzine za  " download: od 140mbps do 200mbps" kako vam piše na službenoj stranici A1 zamijenite sa realnom brzinom interneta,a to je od 45mbs do 100mbps za download ne lažite ljude ako već ugovorim tu i tu brzinu neka onda bude barem ta "minimalna brzina od 140mbps a ne 3 PUTA MANJA!

Odgovori