Riješeno

Brzina interneta

  • 23 January 2021
  • 48 odgovora
  • 10100 pregleda

Imam A1 tarifu pri kojoj se prvih 1TB prometa troši po maksimalnoj brzini(a nakon toga se smanjuje), ta brzina je otprilike prva dva tjedna bila od nekih 50 pa i do 110Mbps(ja super zadovoljan).Sada je ta brzina pala do maksimalno 15Mbps, od 1 000 000 MB  (obečanih po maksimalnoj brzini) potrošeno je nešto više od 200 000 MB. Zašto je brzina drastično pala? :)

icon

Najbolji odgovor od A1_Damir 23 January 2021, 20:53

Pogledaj original

Odgovora 48

Razina korisnika 4
Bedž +1

Pomaže odgovarajući mrežni kabel, jer brzine preko WiFi-ja nisu mjerodavne.

Razina korisnika 2
Bedž +2

@pet22,

Brzina se gleda spajanjem žičanim putem. Što se tiče brzine, kad sam ja radio migriraciju sa b.net-a na A1, brzina mi je bila 120 mbit/s i kad sam malo pročačkao po postavkama routera sad je 193 mbit/s. :relaxed:

Ja tražim kanal 13 koji je navodno bolji,ali kako ući u postavke routera Ubee kad mi neće prihvati lozinku,može li se to na kompjuteru bez ulaska u stranicu Ubee router?

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ako nisi nikad ulazio u router, lozinku i username kreiraš prilikom prvog logiranja. Kucaš na kompu (ili mobu) 192.168.0.1, ako ne želiš kreirati lozinku ne kucaš ništa nego samo stisneš OK. Odeš u tab gateway pa wlan i tamo imaš postavke za 2.4 Ghz mrežu i izabereš kanal 13.

Napravio hvala.Koji je najbolji kanal za 2.4Ghz mrežu?

Promijenio kanal (nije 13 :wink: ) i brzina preko wi-fi skočila sa 40 na 125mbps

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hoćeš reći da ti laptop nema priključak za lan kabel? Probaj se spojiti preko 5Ghz Wifi tu će ti biti veće brzine naravno ako ti laptop i router podržavaju 5Ghz Wifi.

Pa koji laptop novi ima priključak za lan kabel:thinking: .Router je ubee eevw3c ne znam? A laptop također ne znam.Pogledat ću ej.

Hoćeš reći da ti laptop nema priključak za lan kabel? Probaj se spojiti preko 5Ghz Wifi tu će ti biti veće brzine naravno ako ti laptop i router podržavaju 5Ghz Wifi.

Imaju 5Ghz samo kako to naštelati,koji kanal odabrati jer kad se prebacim na 5 Ghz manja mi je brzina nego kad naštelam na 2,4 Ghz.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Možeš u postavkama ubee-a kreirati ime za 5g mrežu. Tipa ako ti se wifi od 2.4g zove Pero, 5g nazoveš drugim imenom i na taj wifi se nakačiš. Mana 5g je što je manja brzina ako je veća udaljenost od routera ili ako su zidovi prepreka. Probaj 5g nosit laptop po stanu pa čim bliže routeru isprobavat.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa koji laptop novi ima priključak za lan kabel:thinking: .Router je ubee eevw3c ne znam? A laptop također ne znam.Pogledat ću ej.

85% novih laptopa ima gigabitni lan priključak tako da ako tvoj nema onda nemaš sreće.Ti si u onih 15%. 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Njegov i ima, ali mu je problem što mu je A1 poslao klasični mrežni kabel, pa mora nabaviti odgovarajući.

Moram nabaviti USB LAN ethernet kabel gigabitni a A1 je dao klasični LAN kabel koji nijedan novi laptop.To je još 100-200 kuna.

Možeš u postavkama ubee-a kreirati ime za 5g mrežu. Tipa ako ti se wifi od 2.4g zove Pero, 5g nazoveš drugim imenom i na taj wifi se nakačiš. Mana 5g je što je manja brzina ako je veća udaljenost od routera ili ako su zidovi prepreka. Probaj 5g nosit laptop po stanu pa čim bliže routeru isprobavat.

Naštelao 5ghz sad je brzina 176 mbps od ugovorenih max 200mbps.Ja zadovoljan.

Bilo bi pošteno da umjesto brzine za  " download: od 140mbps do 200mbps" kako vam piše na službenoj stranici A1 zamijenite sa realnom brzinom interneta,a to je od 45mbs do 100mbps za download ne lažite ljude ako već ugovorim tu i tu brzinu neka onda bude barem ta "minimalna brzina od 140mbps a ne 3 PUTA MANJA!

Razina korisnika 3
Bedž +2

Bilo bi pošteno da umjesto brzine za  " download: od 140mbps do 200mbps" kako vam piše na službenoj stranici A1 zamijenite sa realnom brzinom interneta,a to je od 45mbs do 100mbps za download ne lažite ljude ako već ugovorim tu i tu brzinu neka onda bude barem ta "minimalna brzina od 140mbps a ne 3 PUTA MANJA!

 

Nemaš sreće, šta drugo reći.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@Nix321 - nisi napisao na kojoj si usluzi ali u pravu si. Sramota. Ja sam na kablu i vidi koliko mi preko wifi-a vuče od obećanih do 200.

 

Razina korisnika 3
Bedž

Preko wifi-a će pokazati nešto manje brzine nego direkt preko kabela. Ako se već testira preko wifi-a treba ići preko 5Ghz veze, ne 2.4.

Razina korisnika 3
Bedž +2

Preko wifi-a će pokazati nešto manje brzine nego direkt preko kabela. Ako se već testira preko wifi-a treba ići preko 5Ghz veze, ne 2.4.

Mislio sam da je to opće znanje u 2022 😁

Razina korisnika 3
Bedž +2

Ali čak i na 5Ghz neće povući full brzine tako da, mislim da nije do A1 već do pozicije routera/udaljenosti od njega ako ti baš ne daje ni 50% brzine.

 

8268141900.png

 

 

@Nix321 - nisi napisao na kojoj si usluzi ali u pravu si. Sramota. Ja sam na kablu i vidi koliko mi preko wifi-a vuče od obećanih do 200.

 

Ja gledo preko kabla bila je negdje oko 90mbpa-a,a premo wi-fi-a kada je spojen samo jedan uređaj max do negdje 49mbps-a usluga je SUPER INTERNET -140 DO 200mbps-a zbog toga sam napiso 45 do 100mbps-a jer je preko kabela brži internet logično.Ali aj bar im je upload točan i ide do nekih 19.7mbps-a

@Nix321 - nisi napisao na kojoj si usluzi ali u pravu si. Sramota. Ja sam na kablu i vidi koliko mi preko wifi-a vuče od obećanih do 200.

 

Ja gledo preko kabla bila je negdje oko 90mbpa-a,a premo wi-fi-a kada je spojen samo jedan uređaj max do negdje 49mbps-a usluga je SUPER INTERNET -140 DO 200mbps-a zbog toga sam napiso 45 do 100mbps-a jer je preko kabela brži internet logično.Ali aj bar im je upload točan i ide do nekih 19.7mbps-a

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/8268441224

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Nix321  Provjeri dali pc ili laptop imaju gigabitni lan kada mjeriš preko kabla. 

  • Ako ima zovi SZK onda je očito kod njih greška

Odgovori