Riješeno

Besplatni optički priključak

  • 14 February 2023
  • 12 odgovora
  • 1259 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Pozdrav, nalazim se na širem području Dugog Sela i prošli mjesec smo dobili obavijest da se prijavimo za besplatni optički priključak na mail adresu EU_fondovi@a1.hr što sam i učinio. Od tada je prošlo već mjesec dana a nisam dobio ni kakvu povratnu informaciju osim automatskog maila da je moj zahtjev zaprimljen. Zanima me koji su sljedeći koraci i kome se trebam javiti da dobijem konkretnije informacije, pozdrav. 

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 14 February 2023, 21:43

Pogledaj original

Odgovora 12

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @McRazor, ako si poslao prijavu, prihvatit ćemo ju i povratno te kontaktirati kada signal bude pušten i radovi dovršeni. U ovom trenutku nemamo informaciju kada će to točno biti.

Pozdrav @A1_Karlo 

 

Imam novosti vezane uz započetu temu. Jutros su bili dečki koji su donijeli kutiju sa 60m kabela, te su kutiju smjestili na kuću (ne smiju u kuću), a kabel okačili na stup. Ništa nisu spajali i rekli su da će to druga ekipa i da se dalje mogu javiti u A1 ili HT. Pitao sam za signal i rekli su da nije još pušten ali da će biti ubrzo, pa me zanima koja je sljedeća procedura. Molim Vas za konkretnu informaciju što dalje. 

 

S obzirom da trenutno imam usluge HTa, zvao sam ih da pitam što dalje i oni se prave blesavi i nemaju pojma o nikakvoj optici na mom području i kažu da ne mogu koristiti Vašu infrastrukturu, što je dijametralno suprotno od upute koju smo dobili da će preko A1 infrastructure biti moguće koristiti usluge bilo kojeg davatelja usluga. 

Da dodam, zvao sam povratno dečke koji su bili jutros da pitam još jednom za svaki slučaj, da vidim da li sam dobro shvatio. Uglavnom, rečeno mi je da sad čekam dok se proceduralna papirologija ne riješi, te će me netko obavijestiti kada signal bude pušten i  da će me pitati kod kojeg davatelja usluga želim. 

Razina korisnika 2
Bedž

Ajmo nekim redom:

Kad je optika u pitanju tu nema nikakvog signala nego optičkog linka.

Druga stvar na ovu mail adresu koju si se javio zaboravi da će ti se itko ikada javiti.

Veliki je plus što su kablove i kutije postavili, sad ocekuj kroz neko vrijeme da će postaviti sve.

Računaj da bi ti za nekih mjesec dana trebala biti dostupna optika.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@McRazor s obzirom na to koliko je vremena prošlo i da još uvijek čekaš na povratni kontakt s konkretnom info, ako si za, da nam se javiš OVDJE - ukratko, navedeš e-mail s kojeg si se javio na EU_fondovi@a1.hr i kada, adresu na kojoj bi koristio optičku mrežu i kontakt broj.

Pozdrav @McRazor ,

 

Imam istu situaciju, nalazim se u Dugom Selu i čekamo instalaciju optike u novoizgrađenoj stambenoj zgradi. Izvršio sam prijavu u 1.mjesecu prema danim uputama i sada čekamo provedbu projekta.

Da li možda znaš vrše li se radovi svakodnevno u vašoj ulici? Ako ne, znaš li možda po kojem principu obilaze zgrade/kuće ako si pričao sa radnicima ?

 

Hvala unaprijed !

Meni su povukli sa ulice do kuce ovaj tjedan i rekli su mi radnici kad sam pitao da je većina ulice već spojena(Rugvicka). Doduse sama usluge optike mi jos nije dostupna i nitko kog sam pitao ne zna kad ce bit.

Pozdrav, 

Nemam nikakav konkretan info osim "kroz par dana" što su mi radnici rekli kad sam ih pitao. Mislim da je tih par dana više nekih mjesec dva dok se svuda postave kutije i kablovi pa će se onda ići spajati na mrežu. Ono što mogu reći je da znam vidjet ekipu u Brckovljanima, na križanju za Ivanić. Rade oko DHT šahta, izgledalo je kao da provlače kablove, spajaju itd. Imali su i mali šator. 😁

 

Meni iskreno ne igra toliko ulogu vrijeme nego me brine što se HT pravi blesav i kaže da ne mogu koristiti infrastrukturu od A1, unatoč uputi da će se moći koristiti svi provideri. Pretpostavljam da je riječ o dogovoru, koji još nije postignut. Iskreno se nadam jer sam za Božić produžio usluge sa HTom pa bi mi to bila šaka u oko. A1, postoji li solucija za najgori slučaj? 😂

Razina korisnika 2
Bedž +3

@McRazor, stvarno ne znam iz kojeg razloga su ti to rekli. Ti imaš pravo u bilo kojem trenutku prijeći drugom operateru. 

"Podnošenje zahtjeva ne obvezuje korisnika na potpis ugovora, a ako se korisnik odluči na prelazak na optiku, kasnije sam odabire operatera po izboru (A1, TELEMACH, HT….), na već pripremljenu infrastrukturu."

Citat iz obavijesti A1 na stranicama grada Dugo Selo. Kada sam zvao HT da im pitam što i kako s obzirom da se provodi optička infrastruktura od A1 i da mi je postavljena kutija na kuću, obavili su provjeru dostupnosti po svojoj infrastrukturi i rekli mi da meni optika nije dostupna i da nemaju u planu ju provoditi, na što sam ja citirao obavijest općine a oni su rekli da oni ne mogu koristiti infrastrukturu od A1.

Mislim (i iskreno se nadam) da je ovdje došlo do nesporazuma jer infrastruktura nije u potpunosti dovršena, zato što ni prema A1 provjeri dostupnosti trenutno ne mogu koristiti optiku. 

Znam da mogu raskinuti ugovor koji imam, ali imam Magentu 1, 2 mobilna broja i Max2Biram za koje će vjerojatno trebati platiti penale zbog prijevremenog raskida, a vjerojatno je poveći iznos s obzirom da sam tek produžio usluge za Božić. Ako imate kakve dodatne informacije ili savjete, definitivno sam zainteresiran za A1 usluge, ako to mogućnosti dozvole. 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@McRazor razumijem. I nama bi bilo drago da postaneš naš korisnik :) Morat ćemo pričekati završetak radova pa ćemo znati sve detalje. Nadam se da nećeš još dugo čekati. 

Pozdrav,

 

Ima li kakvog pomaka ili naznaka da se nešto događa po pitanju optike ?

Kod nas u stambenoj zgradi još ništa, a koliko vidim radovi su stali i ništa se ne odvija te mi je za pretpostaviti da je sve  završeno samo ne znam što se čeka sa spajanjem interneta.

Odgovori