Riješeno

Bazna stanica - pad brzine

  • 26 February 2023
  • 22 odgovora
  • 460 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 22 odgovora

Možete mi objasniti što se događa na baznoj stanici u Dugom Selu na sajmištu(eNB Id - 157, ćelija 82 u smjeru u jugozapad)? Od negdje početka 11 mjeseca brzina je drastično pala, dok je zadnjih tjedan dana internet neupotrebljiv, u peak terminu od 18 do 22h bi bolje prošao sa dialupom od prije 20god. Meni je internet trenutno praktički neupotrebljiv a treba mi i za posao, tako da bi molio informaciju sta se točno događa i da li to mislite popraviti? Isto tako sta je s uvođenjem optike, zahtjeve sam poslao jos početkom prvog mjesec, a do sad nisam dobio ni odgovor a kamoli da bi se nešto krenulo raditi.

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 26 February 2023, 23:24

Pogledaj original

Odgovora 22

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koji router koristiš? Na koju ćeliju točno se spajaš na tornju 157?

B315, ne pise nigdje al predpostavljam na 82 jel sam na 800Mhz i ta je jedina na moju stranu. Al to nebi trebalo bit uopce bitno, antena je na istoj poziciji ko sto je i bila, s moje strane apsolutno nista nije mjenjano. A brzina je jedno 6x manja u 3h ujutro, u peak timeu i vise od 10x. Ocito nije do mene.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @exzzy 🖐🏻
Molim te javi nam se privatnom porukom OVDJE kako bismo napravili potrebnu provjeru. Ne zaboravi napisati šifru korisnika ili OIB vlasnika priključka te kontakt broj na koji te možemo povratno nazvati po dijagnostici. 

Nevalja vam hyperlink, kome tocno da posaljem poruku?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da jako je bitan router jer kao što kažeš da se spajaš samo na 800Mhz a dostupne su ti 4 frekvencije na tvom tornju. Da imaš bolji router koji može spojiti dvije ili više frekvencija ne bi imao problema. Najbezbolnije traži od A1 da ti zamijene tvoj router sa Huawei B535-333. Koje antene koristiš? B800 MHZ ima najdalji domet i zato je najopterećenija očito je porastao broj korisnika koji se spajaju na tu baznu i tu frekvenciju zato su loše brzine. A router B315 se može spojiti samo na jednu frekvenciju i očito se spaja na onu najopterećeniju tj 800Mhz

Antena je P-56, nije sigurno do rasta broja korisnika jel se to doslovno dogodilo preko noci. Isto tako u nocnim satima u 2-3 ujutro je isto ocajna a tad nema bas puno korisnika.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Router trebaš definitivno novi. Testiraj brzinu mobitelom aki jesi koliko imaš DL na mobu?  I prolistaj ovu temu ima dosta korisnih informacija

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Mobitel još uvijek najbolje rješenje za mobilni internet ukoliko je u pitanju jedan korisnik (a ne cijelo kućanstvo) i treba  mu veća brzina. Koliko sam živaca pojeo sa routerima i antenama i nikada nisam mogao dobiti brzine koje sam ostvarivao na mobitelima… 

Router je normalno radio do pocetka 11 mjeseca, znaci u ovom peak terminu bi imo barem nekih 15 Mbps, evo sad testirano imam 2.2 Mbps. Nzn kaj me ti pokusavas uvjeriti da se njima doslovno preko noci povecalo opetercenje jedno 4x, kak da ne. Inace na ovim drugim frekavncija je brzina vrtolgavih 0.3 Mbps tak da bi s nekim routerom koji podrzava 3 frekvencije dobio skoro 3 Mbps. Ne pada mi na pamet kupovati novu opremu zato kaj oni nesto kemijaju a kroz koji mjesec bi trebao ionako dobit opticki prikljucak. Moje jedino pitanje je bilo njima da li to misle popraviti ili da promjenim operatera, ugovrnu obavezu ionako nemam tak da mi je svjedno.

Razina korisnika 7
Bedž +4

exzzy  Ništa te ja ne pokušavam uvjeriti ti sam istraži gdje je greška kod tebe ili kod njih. U svakom slučaju testiraj mobom tu istu sim. Ili bolje veseli se optici i riješit ćeš se svih briga vezanih za mobilni internet. 

S mobitelom sam sad dobio 3 Mbps …, s tim da sumnjam da se uopce spaja na istu baznu. A iz mobitela sam uzeo tcom karticu u ubacio u router 22 Mbps… Tak da je ocito do njih nesto.

Razina korisnika 6
Bedž +6

S mobitelom sam sad dobio 3 Mbps …, s tim da sumnjam da se uopce spaja na istu baznu. A iz mobitela sam uzeo tcom karticu u ubacio u router 22 Mbps… Tak da je ocito do njih nesto.

Ovak kak si napisal, meni zgleda kao da je do sim kartice, možda je oštećena.

Razina korisnika 2
Bedž +2

@exzzy Probaj radi li ovaj link za javljanje u naš DM/inbox. Trebao bi raditi, a u poruci nam pošalji svoje podatke kako je kolegica napisala.

Da radi, ali nema potrebe. U isto vrijeme kada sam otvorio ovdje temu poslao sam i mail službi za korisnike i dobio nekakav generički odgovor ali se brzina u isto vrijeme magično donekle normalizirala, iako u noćnim satima opet pada a tesko da je opterećenje mreže u 3h ujutro veće od onog u 20h. Al barem mogu donekle koristit internet tokom dana sad.

Razina korisnika 1

Da radi, ali nema potrebe. U isto vrijeme kada sam otvorio ovdje temu poslao sam i mail službi za korisnike i dobio nekakav generički odgovor ali se brzina u isto vrijeme magično donekle normalizirala, iako u noćnim satima opet pada a tesko da je opterećenje mreže u 3h ujutro veće od onog u 20h. Al barem mogu donekle koristit internet tokom dana sad.

Kaj nije da gase određene frekvencije preko noći radi uštede energije?

Bilo se raspravljalo već po net-u o tome kako misteriozno po noći određeni bandovi nestanu i ujutro se pojave :D

Razina korisnika 4
Bedž +3

Svi koji koriste A1 usluge i primijete da nešto ne radi kako bi trebalo ili da je razina signala lošija, uvijek nam se mogu javiti OVDJE s podacima poput šifre korisnika s računa ili OIB-om vlasnika usluge te kontakt brojem uz opis poteškoće. Napravit će se dijagnostika i povratni kontakt.

Jučer mi je opet prije par dana drastično pala brzina, i evo traje i danas. Mene živo interesira šta to izvodite? Do mene sigurno nije, antene je uperene u istu stanicu, parametri signala su isti.

Razina korisnika 1

Jučer mi je opet prije par dana drastično pala brzina, i evo traje i danas. Mene živo interesira šta to izvodite? Do mene sigurno nije, antene je uperene u istu stanicu, parametri signala su isti.

Možda ju nadograđuju? Ili možda čak core mrežu nadograđuju pa dolazi do smanjenja brzine? :/

Kod bratića u Zelini je tako bila skršena brzina neko vrijeme, a nakon toga osvanuli novi bandovi i (ovaj fejk) 5G proradio u selu :D

Ma sumnjam, ista stvar je bila i kad sam prvi put otvorio ovaj thread. I nakon kaj sam poslao upit na a1 je počelo relativno normalno radit, i sad opet krenulo zajebat prije dan-dva.

Danas opet fantastična brzina, prosli put kad sam vam se javio zove me tip poslije i objašnjava kak kod mene ima puna korisnika pa mi ja zato brzina takva, nzn kaj bi na to rekel. Noćas sam u 3 ujutro imao ispod 2Mbps, kakvo je to zagusenje u 3 ujutro da je brzina losija nego na najjadnijoj parici? Očito muljate nesto, ovo je trenutna brzina, nzn sta bi uopce rekao na to.

 

Tako i mene driblaju nista njih ne zanima samo puste price.

Od petka do danas su mi ovakve brzine

 

Odgovori