Riješeno

Archer MR200 Telefon

  • 11 February 2023
  • 5 odgovora
  • 76 pregleda

Pozdrav , imam archer mr200 router doma i htio bih fiksni telefon šta nudi A1 . Posto ja na svom routeru nemam port za telefon. Vjerujem da A1 router u sebi ima neki konverter Voip to analogni telefon  , dal ja mogu kupit samo adapter ili mogu čak direkt sa Voip telefon u router . Unaprijed hvala na odgovorima 

icon

Najbolji odgovor od daworin 12 February 2023, 11:45

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 4
Bedž +3

To je gsm router sa sim-om unutra? Onda ti ne koristi baš u kombinaciji sa njihovom homebox uslugom, to bi ti onda morao biti sim u njihovom routeru

@Pero357 tako je , GSM je unutra . Nije mi jasno zašto mora biti bas njihov router ? Pa oni šalju Voip preko 4g i onda njihov router to pretvara u analogni zato njihovi imaju phone portove ili?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Notturno  Router mora imati R J11 da bi mogao spojiti bili koji dect telefon. A router koji imaš nema taj RJ11 port samo lan portove. Tako da bilo koji 4G 5G router sa RJ11 može koristiti telefon naravno ako FW nema ograničen pristup RJ11 portu tj isključen je taj port za telefon. Ako baš želiš VOIP router mora podržavati tu opciju kao i imati odgovarajući uređaj za VOIP telefoniju i naravno operater mora imati uključen VOIP na tarifi koju koristiš. To što nudi A1 sa Homebox-om je klasičan priključak na RJ11

@daworin kako misliš klasični priključak r11 a sve ide preko 4G /GSM ili ti ga preko zraka . On u tom routeru ima konverter nesumljivo je to . Pitanje je dal će radi ako ja stavim svoj adapter . 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da sve ide preko 4G do routera. A kako ide od routera do telefona kojim ćeš ostvariti razgovore? Pa stavi svoj adapter testiraj pa javi rezultate. I trebaš zakupiti SIP kanal da bi ti VOIP radio.

A1 router

 

Odgovori