Riješeno

A1 ZTE kao repeater

  • 10 November 2021
  • 9 odgovora
  • 976 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Mogu li postaviti ruter A1 ZTE da radi kao repeater u kući(da proširim mrežu sa 2 routera, kao extender) . Nisam neki profi ali na stranici ne vidim tu opciju

icon

Najbolji odgovor od daworin 10 November 2021, 17:55

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne. Samo kao AP preko lan wan porta možeš proširiti domet 

Ne. Samo kao AP preko lan wan porta možeš proširiti domet 

Probao, ali mi ne radi. Kada iskljucim onaj DHCP ne mogu ući u postavke routera. Ne znam jel gledam krivo s interneta.. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

trebaš mu promijeniti način rada i to sa bežičnog širokopojasnig pristupa u način samo kabelski način. zatim iz routera na kojem imaš internet  lan kablom sa lan porta spojiti u ZTE LAN WAN port i mora raditi. DHCP ne isključivati. prije toga vrati ga na tvorničke postavke i ponovo odradi kako sam napisao

trebaš mu promijeniti način rada i to sa bežičnog širokopojasnig pristupa u način samo kabelski način. zatim iz routera na kojem imaš internet  lan kablom sa lan porta spojiti u ZTE LAN WAN port i mora raditi. DHCP ne isključivati. prije toga vrati ga na tvorničke postavke i ponovo odradi kako sam napisao

Sve napravio i spojio kako si napisao. E sad piše mi u postavkama routera (ovaj drugi router, na koji sam kabel spojio na LAN WAN port) da PPPoE podaci nisu valjani. A tu opciju (PPPoE) mogu zamijeniti za statičku i dinamičku IP adresu. Sory ako je glupo pitanje, ali me zbunjuje. Pozdrav i hvala na odgovoru 

Razina korisnika 7
Bedž +4

na zte ide LAN WAN port i na njemu staviti  samo kabelski način ,a na primarni router ne diraš ništa samo spojiš kabel u običan LAN port ne u LAN WAN port. Ti si kontra napravio zato ti ni ne rad

U ZTE staviti ovaj mod rada

Razina korisnika 7
Bedž +4

Trebaš imati i različite IP adrese tipa ako imaš u glavnom routeru 192.168.1.1 u Zte moraš imati  ovog tipa 192.168.0.1 znači razlika mora biti u predzadnjem polju 1 i 0 samo trebaš vidjeti koji je ip u glavnom ako nisu ista predzadnja polja ne trebaš ništa dirati.

Trebaš imati i različite IP adrese tipa ako imaš u glavnom routeru 192.168.1.1 u Zte moraš imati  ovog tipa 192.168.0.1 znači razlika mora biti u predzadnjem polju 1 i 0 samo trebaš vidjeti koji je ip u glavnom ako nisu ista predzadnja polja ne trebaš ništa dirati.

Ip adrese su različite, spojio sam i radi. Ali ima jedan problemcic. Kada se zelim spojiti na A1 ZTE bude mi usklicnik pored wifi ikone i preusmjerava me na gateway. Tamo mi pise da PPPoE nije tocan (lozinka i ime), a nekada mi pise da ruter ne podrzava taj mod. Inace testirao sam sve i radi. Samo eto to, ako zelim na mobitelu da radi ZTE net moram otici u gateway i pricekat 5 sekundi

Razina korisnika 7
Bedž +4

Probaj u ZTE staviti samo  Dinamic IP ili stavi na AUTO ma složio to kod brata ali već se ne sjećam točno morao bi pogledati uglavnom mora raditi bez žutog trokuta

Probaj u ZTE staviti samo  Dinamic IP ili stavi na AUTO ma složio to kod brata ali već se ne sjećam točno morao bi pogledati uglavnom mora raditi bez žutog trokuta

Hvala ti puno na svemu 

Odgovori