Riješeno

A1 internet tcom mail

  • 24 February 2023
  • 3 odgovora
  • 1025 pregleda

Pozdrav

Posto nisam na forumu nasao rijesenje za problem, pa da pokusam jos jednom prije nego odustanem.

Susjeda koja ima preko 80 godina ima mail na tcomu, ali je prije dosta godina presla na A1 (vip)

Za pregled mailova koristi live mail i sve je to radilo bez problema do prije nekih 6 mjeseci.

Od tada nemoze vise slati mailove. Pokusao sam sve moguce kombinacije odlaznog posluzitelja sa kombinacijama bez i sa autentifikacijom i portovima, ali bezuspjesno. 

mail od tcoma radi bez problema u komnikatoru od tcoma, 

Posto je zena starija i navikla je na sistem, prestavlja joj problem sad se prebacivat na druge mailove i preglednike.  

Nisam probao na nekom drugom internet provideru jer je racunalo stolno. 

Stvarno blesav problem, ali stvarno prestavlja problem :)

icon

Najbolji odgovor od Pero357 25 February 2023, 17:05

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 4
Bedž +3

I dolazne i odlazne mail servere trebaš postaviti HT-ove (za dolazni nema nikakve diskusije, a ako staviš odlazni od A1 će opet ispasti da barem neki mailovi ne prolaze zbog onog sender policy frameworka).

Ovo sam isto našo negdje na netu pa nisam 100% siguran jel bu ti radilo, ali probaj ako nisi:

Incoming email server  -  pop.ht.hr

Account type  - POP3

Outgoing (SMTP) email server - smtp.ht.hr

označiti Outgoing server requires authentication

označiti Use the same user name and password for sending email

maknuti Require SSL for incoming email

onzačiti Require SSL for outgoing email

 

Ako zapneš bi zapravo trebao pitati HT, ne moraš ni spominjati staru susjedu koja ima internet na A1 nego kao da trebaš postavke da radi na bilo kojoj mreži jer se ide na put, nema smisla svaki put mijenjati postavke kada se spajaš na neki wi-fi u kafiću, hotelu, itd.

A šta reci, koju poslugu porati :)

Procito post i mislim se sve sam to probo, ali idem jos jednom mozda sam od silnih kombinaija koju preskocio.

I napravim tako i opet neradi Ajde jos cu probat se malo poigrat sa portovima. Probam par portova i opet neradi. I onda ukucam port 465 za izlazni port i mail prodje.

Znaci sve kako si napisao + odlazni port mora bit 465. Bar je tako u ovom slucaju.

Hvala na pomoci, vec sam bio odustao

 

Zanimljivo je da je sve to radilo dok susjeda nije dobila laptop i htjela sve to osposobit na laptopu. Ali posto ja nisam mogo osposobit mail na laptopu i posto vise nema podrsku za live mail, odlucila se vratiti na stari comp, a onda vise nije radilo i na starom compu. Koja je tu korelacija neznam.

 

HVALA

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ajde drago mi je barem da radi :D

Odgovori