Riješeno

A1 blokira RT.com?

  • 7 March 2022
  • 5 odgovora
  • 317 pregleda

Razina korisnika 1
Bedž +1
  • Forum savjetnik početnik
  • 62 odgovora

Zanimljivo… na fiksnom internetu ovo je prvi put da sam vidio da A1 blokira neku stranicu. Inače sam pratio vijesti s te stranice nevezano uz trenutnu situaciju. A provjerio sam preko VPN-a i otvara normalno čak i preko hrvatskog servera. Samo mi je čudno da A1 nije obavijestio svoje korisnike ako je to zbog političke situacije?

icon

Najbolji odgovor od nickno 8 March 2022, 15:24

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 3
Bedž +2

Evo stvari stoje ovako, A1 blokira to na DNS level-u, da bi pristupio možeš jednostavno promijeniti DNS server I to je to.

Razina korisnika 1
Bedž +1

Evo stvari stoje ovako, A1 blokira to na DNS level-u, da bi pristupio možeš jednostavno promijeniti DNS server I to je to.

Aha, to se u ruteru ili na uređaju promijeni? I koji odabrati, onaj Googleov ili neki drugi

Razina korisnika 3
Bedž +2

Primary: 1.1.1.1

Alternative: 1.0.0.1

 

Ovo je od cloudflare-a vjerovatno najbrži u HR, a pogotovo za browsing. To možes u routeru ili ako hoces samo na mobitelu/kompjuteru.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Zanimljivo… na fiksnom internetu ovo je prvi put da sam vidio da A1 blokira neku stranicu. Inače sam pratio vijesti s te stranice nevezano uz trenutnu situaciju. A provjerio sam preko VPN-a i otvara normalno čak i preko hrvatskog servera. Samo mi je čudno da A1 nije obavijestio svoje korisnike ako je to zbog političke situacije?

 

A zašto bi trebao obavijestiti nešto posebno,ako je to odluka na nivou EU bila? To kaj ti možda ne pratiš vijesti ili dnevnik ili Otvoreno na HTVu,ne znači da korisnici nisu obaviješteni.

A poslije 10.03.,vjerojatno više neces nikako moći pratiti vijesti iz rusije, valjda si čuo da se rusija skida s globalnog interneta?vladolf putler naredio shot down.rusija namjerno malim slovom,i još puj fuj na kraju.pljuc

A možeš zaboraviti i na Googleov DNS

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/i-u-hrvatskoj-zabranjen-russia-today-agencija-za-elektronicke-medije-nalozila-skidanje-programa-iz-ponude-operatera-15165069

 

Eto,ako nisi sam mogao doći do ovog članka 😒🙄

Odgovori