5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1169 odgovora
  • 125124 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1169

Razina korisnika 1

nije mi 4g+ na huactrl kad nisan ni moga zadati frekvencije trazi mi pro verziju,s lte monitor programom san postavio b7+b1+b3 odma mi je u prosijeku 70mbit veci downlod jer b 20 je ocito prezagusen a u huawei sucelju nisam mogu zadati b7 frekvenciju hvala na pomoci 🙂

Razina korisnika 7
Bedž +4

samo sa jedne

Razina korisnika 3
Bedž +1

 Podržava li koji modem CA_20A-28A?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da podržavaju bolji routeri. Upload ti ovisi isto o agregaciji frekvencija što b715 ne podržava 2ca UL. Samo jedna frekvencija. B20 je i najsporija max brzina je 112Mbps a druge frekvencije max 150Mbps

Pozdrav,

 

u biti imam jednostavno pitanje.

 

Trenutno imam b525-23a i zte mf263 ruter. Na oba u prosjeku dobivam 50 mbit download sto je ok. Kad karticu stavim u mob, u prosjeku mi je brzina 120 mbit. Ako kupim recimo b818-263, jel ce brzina biti kao kada karticu stavim u mob?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Knez1303     Da imat ćeš iste ili veće brzine na 4G+ pretpostavljam da koristiš homebox.

@daworin Koristim HT karticu u ova dva rutera sto sam nabrojao. Super, hvala puno na odgovoru.

Razina korisnika 1

@daworin Pozdrav, otkrio sam ovu temu, prvi put koristim homebox usluge. Poslao sam privatnu poruku!

Razina korisnika 7
Bedž +4

@daworin Koristim HT karticu u ova dva rutera sto sam nabrojao. Super, hvala puno na odgovoru.

Pošto koristiš HT nećeš imati iste brzine kao i na mobu jer B818 ne podržava 4CA na tri frekvencije koje HT ima 3+3+1+20 samo 3+1+20 pod pretpostavkom da si testirao na novijem mobitelu koji podržava 4CA na tri frekvencije

I mislio sam da bi bilo prejednostavno. Nemam srece. Testirao sam u iPhone 13 pro. Jel postoji kakav ruter koji to moze a da je nekakvih oko 200 eura? Ili je to van budzeta?

Razina korisnika 7
Bedž +4

I mislio sam da bi bilo prejednostavno. Nemam srece. Testirao sam u iPhone 13 pro. Jel postoji kakav ruter koji to moze a da je nekakvih oko 200 eura? Ili je to van budzeta?

Da 13 može 4CA na tri frekvencije. Routeri koji to mogu su 300+€ i mogu 5G, isto kao i iPhone13 Pro što se tiče 4G i 5G povezivanja. Tako da sve ovisi o tvom izboru i što želiš od interneta povremeno surfanje i brzine bitno da jesu ili da imaš max brzine koje pojedini toranj u određenom trenutku ti može isporučiti.

Razina korisnika 1

Uzeo sam konacno vremena i procitao kompletnu temu od prve do zadnje stranice. Mogu reci samo bravo! Bravo! Kvalitetniju temu na forumu nisam vec jako dugo procitao.

Malo sam gledao i proucavao towere oko svoje lokacije nakon sto me @daworin uputio na to.

Zanima me ako uzmem Unlimited tarifu ili savrsena. Kako se nositi s porukama "brzina" ili "surfaj"? Da, vidim da se moze poslati sms kroz sucelje rutera, ali meni to nije najsretnije rjesenje jer nisam svaki dan u blizini rutera.

Moze li se preko A1 ili HT aplikacije ponovo aktivirati brzina ili mozda neka skripta za ruter da sam salje poruku? Kakva rjesenja postoje za to?

 

Razina korisnika 1

Evo da se nadovezem s nastavkom price.

Koristim A1 Homebox (uzeo na 14 dana probni rok posto nisam nikad bio korisnik mobilnog interneta pa da vidim kako to ide - do sad bio na iskonu, a parica uzas 8/0.5)

 

U samom startu homebox je bio ispod velikog ocekivanja (brzine jedva 20/20 i svako malo je znalo pasti ispod 5/5)

 

Skinuo sam LTEHMonitor i malo se igrao s postavkama nakon sto sam procitao kompletnu temu.

Na cellmaperu pogledao towere u bilizini i krenuo u testiranje.

-nalazim se ajmo reci u kotlini i nemam direktan pogled na tower od A1

Ruter je B535-333 bez antena smješten u potkrovlju jer u sobi nakon prvog pokretanja rezultati su bili nikakvi (sad bi ga mogao i istestirati možda u prizemlju negdje kraj prozora pošto sad znam na koji tower se spaja i pokušati ga orjentirati prema bližem toweru).

Uglavnom - htio sam samo postici neku stabilniju brzinu iznad 20/20 (za moje potrebe dovoljno, makar sad kad sam krenuo u sva ova postavljanja tjera me da kupim antenu i krenem u lov na vece brzine ili cak kvalitetniji ruter)

 

Ispod sam postavio tablice mjerenja na B1,B3,B20,B28 koje mi se nude u bizini. Nakon otkrivanja najvisih brzina, spojio sam B1+B3. Zanima me zasto npr ne mogu spojiti B1+B20 (jer nije isti tower?).


-mjerenja su bila izmedu 15:00-16:00 (smatram da je u ovo doba i opterecenost towera dosta velika, testirat cu jos ovaj tjedan da vidim stabilnost brzina).
 

Isto tako, signal prema tablici koju je objavio @daworin (kao i sve ostalo sto sam ovdje naucio, HVALA!) nije ni priblizno necem za pohvalu (slika ispod). Vjerujem kad bih postavio antene da bi bile bolje i stabilnije brzine (pokusat cu seliti ruter po tavanu i prozorima da vidim kako se ponaša).

 

Pitanje!? - dal nakon restartanja rutera (npr nestanak struje) ostaju postavke koje sam postavio B1+B3 ili ce se vratiti na default?

-neki prijedlozi za jos bolju konekciju i brzine?

-također ako bi uzeo HT unlimited (jer imam opticku vidljivost na tower koji je zracne linije 2km), kako rijesiti problem slanja SMS poruka i koji ruter uzeti u buducnosti?

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Antene obavezno trebaš da ti se ne prebacuje sa tornja na toranj i signal ti nije baš nešto. B20+B28  tu agregaciju ne podržava tvoj router zato se spaja i prebacije sa B20 na B28 i obrnuto. Nakon restarta trebao bi ostati na zadanim frekvencijama. Slanjem sms preko sučelja routera druge opcije nema

Razina korisnika 1

Antene obavezno trebaš da ti se ne prebacuje sa tornja na toranj i signal ti nije baš nešto. B20+B28  tu agregaciju ne podržava tvoj router zato se spaja i prebacije sa B20 na B28 i obrnuto. Nakon restarta trebao bi ostati na zadanim frekvencijama. Slanjem sms preko sučelja routera druge opcije nema

Koju antenu preporucas jos osim Iskre P56? Imas mozda koju da posudis na probu dok sam jos na 14 dana probnog roka da ne narucujem i kupujem antene sad (posto smo iz istog grada 😅).  Osim ako su ti srcu drage pa ti se ne posuduju (razumijem).

Razina korisnika 7
Bedž +4

Samo iskre P56 ili P60. Nemam P56 prodao, a već dva tjedna i nikako da odem do Kermana i kupim P60. Možda odem ovih dana pa ti posudim da testiraš

Razina korisnika 1

Samo iskre P56 ili P60. Nemam P56 prodao, a već dva tjedna i nikako da odem do Kermana i kupim P60. Možda odem ovih dana pa ti posudim da testiraš

Pa on je u Nedeliscu, nisam znao za taj ducan. To bi se mogao zaletiti do njega pa uzet P56 ako ima mogucnost povrata robe i novca ako se ipak ne odlucim. Jesi vracao kakvu robu natrag njemu? Znas mozda dal daje povrat novca (nije mi bas za dati 500kn ako nemam koristi od toga nakraju)?

Svakako cu nazvati sutra da cujem iz prve ruke.

Mozes odgovorit privat da ne spamamo temu, hvala!

Pozdrav!

Koristim huawei ha35 (na HT mrezi) i pokusavao sam sve ovo:

Za PC chrome preglednik skripta

https://drive.google.com/file/d/1R0gWpPw3xXWnkPdGvkzMSBjW-jH2V0km/view?usp=sharing

ili program

https://www.ltehmonitor.com/en/

Mob App

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrl&hl=hr

 

nikako se ne mogu spojiti na ruter (da, spajam se na tocan ip,user i pw). Dal je uopce moguce za taj model?

 

Takoder imam i Alcatel HH70. Postoje li neki programi ovog tipa da se mogu agregacije mjenjat?

 

Hvala!

Razina korisnika 7
Bedž +4

mobidata Imaš tzv Hibridni router Huawei HA35-11 za njega kao i za Alcatel HH70 nema toolsa za promjenu frekvencija i zadavanje agregacija.

Razina korisnika 3
Bedž +1

Evo da se nadovezem s nastavkom price.

Koristim A1 Homebox (uzeo na 14 dana probni rok posto nisam nikad bio korisnik mobilnog interneta pa da vidim kako to ide - do sad bio na iskonu, a parica uzas 8/0.5)

 

U samom startu homebox je bio ispod velikog ocekivanja (brzine jedva 20/20 i svako malo je znalo pasti ispod 5/5)

 

Skinuo sam LTEHMonitor i malo se igrao s postavkama nakon sto sam procitao kompletnu temu.

Na cellmaperu pogledao towere u bilizini i krenuo u testiranje.

-nalazim se ajmo reci u kotlini i nemam direktan pogled na tower od A1

Ruter je B535-333 bez antena smješten u potkrovlju jer u sobi nakon prvog pokretanja rezultati su bili nikakvi (sad bi ga mogao i istestirati možda u prizemlju negdje kraj prozora pošto sad znam na koji tower se spaja i pokušati ga orjentirati prema bližem toweru).

Uglavnom - htio sam samo postici neku stabilniju brzinu iznad 20/20 (za moje potrebe dovoljno, makar sad kad sam krenuo u sva ova postavljanja tjera me da kupim antenu i krenem u lov na vece brzine ili cak kvalitetniji ruter)

 

Ispod sam postavio tablice mjerenja na B1,B3,B20,B28 koje mi se nude u bizini. Nakon otkrivanja najvisih brzina, spojio sam B1+B3. Zanima me zasto npr ne mogu spojiti B1+B20 (jer nije isti tower?).


-mjerenja su bila izmedu 15:00-16:00 (smatram da je u ovo doba i opterecenost towera dosta velika, testirat cu jos ovaj tjedan da vidim stabilnost brzina).
 

Isto tako, signal prema tablici koju je objavio @daworin (kao i sve ostalo sto sam ovdje naucio, HVALA!) nije ni priblizno necem za pohvalu (slika ispod). Vjerujem kad bih postavio antene da bi bile bolje i stabilnije brzine (pokusat cu seliti ruter po tavanu i prozorima da vidim kako se ponaša).

 

Pitanje!? - dal nakon restartanja rutera (npr nestanak struje) ostaju postavke koje sam postavio B1+B3 ili ce se vratiti na default?

-neki prijedlozi za jos bolju konekciju i brzine?

-također ako bi uzeo HT unlimited (jer imam opticku vidljivost na tower koji je zracne linije 2km), kako rijesiti problem slanja SMS poruka i koji ruter uzeti u buducnosti?

 

 

I ja imam B535-333. Kako si na njemu selektirao B1, B3, … i na kraju spojio B1+B3? Ne nalazim te postavke u meniju routera. Ili to radiš preko LTEHMonitora?

Razina korisnika 1

Evo da se nadovezem s nastavkom price.

Koristim A1 Homebox (uzeo na 14 dana probni rok posto nisam nikad bio korisnik mobilnog interneta pa da vidim kako to ide - do sad bio na iskonu, a parica uzas 8/0.5)

 

U samom startu homebox je bio ispod velikog ocekivanja (brzine jedva 20/20 i svako malo je znalo pasti ispod 5/5)

 

Skinuo sam LTEHMonitor i malo se igrao s postavkama nakon sto sam procitao kompletnu temu.

Na cellmaperu pogledao towere u bilizini i krenuo u testiranje.

-nalazim se ajmo reci u kotlini i nemam direktan pogled na tower od A1

Ruter je B535-333 bez antena smješten u potkrovlju jer u sobi nakon prvog pokretanja rezultati su bili nikakvi (sad bi ga mogao i istestirati možda u prizemlju negdje kraj prozora pošto sad znam na koji tower se spaja i pokušati ga orjentirati prema bližem toweru).

Uglavnom - htio sam samo postici neku stabilniju brzinu iznad 20/20 (za moje potrebe dovoljno, makar sad kad sam krenuo u sva ova postavljanja tjera me da kupim antenu i krenem u lov na vece brzine ili cak kvalitetniji ruter)

 

Ispod sam postavio tablice mjerenja na B1,B3,B20,B28 koje mi se nude u bizini. Nakon otkrivanja najvisih brzina, spojio sam B1+B3. Zanima me zasto npr ne mogu spojiti B1+B20 (jer nije isti tower?).


-mjerenja su bila izmedu 15:00-16:00 (smatram da je u ovo doba i opterecenost towera dosta velika, testirat cu jos ovaj tjedan da vidim stabilnost brzina).
 

Isto tako, signal prema tablici koju je objavio @daworin (kao i sve ostalo sto sam ovdje naucio, HVALA!) nije ni priblizno necem za pohvalu (slika ispod). Vjerujem kad bih postavio antene da bi bile bolje i stabilnije brzine (pokusat cu seliti ruter po tavanu i prozorima da vidim kako se ponaša).

 

Pitanje!? - dal nakon restartanja rutera (npr nestanak struje) ostaju postavke koje sam postavio B1+B3 ili ce se vratiti na default?

-neki prijedlozi za jos bolju konekciju i brzine?

-također ako bi uzeo HT unlimited (jer imam opticku vidljivost na tower koji je zracne linije 2km), kako rijesiti problem slanja SMS poruka i koji ruter uzeti u buducnosti?

 

 

I ja imam B535-333. Kako si na njemu selektirao B1, B3, … i na kraju spojio B1+B3? Ne nalazim te postavke u meniju routera. Ili to radiš preko LTEHMonitora?

Da, LTEHMonitor.

Preporucam ti da procitas kompletnu temu jer ima jako puno kvalitetnih informacija.

 @daworin je to jako kvalitetno objasnio (signali, agregacije, 2ca/3ca/4ca). Na taj nacin ces shvatiti koja je fora u tim postavkama.

Takoder skini aplikaciju CellMapper da vidis lokaciju tornjeva na koje se spajas (ako koristis android, ne znam dal postoji za iphone).

Razina korisnika 3
Bedž +1

Antene obavezno trebaš da ti se ne prebacuje sa tornja na toranj i signal ti nije baš nešto. B20+B28  tu agregaciju ne podržava tvoj router zato se spaja i prebacije sa B20 na B28 i obrnuto. Nakon restarta trebao bi ostati na zadanim frekvencijama. Slanjem sms preko sučelja routera druge opcije nema

Da bi podržavao agregaciju B20+B28 što je potrebno da proizvođač nadogradi samo firmware za B535 ili je problem u hardveru? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

sl2  Hardver ne podržava tu kombinaciju agregacija  Ni jedan 4G router ne podržava tu agregaciju. Podržavaju 5G routeri

 

4G

 

 

5G

 

 

Razina korisnika 3
Bedž +1

Da rezimiram:

1. Uzeo sam si slobodno popodne da pročitam sve postove ove interesantne teme jer sam vidio da sam postavljao pitanja na koja već postoje odgovori.

2. Nedavno sam nabavio B535-333 kao zamjenu za ZTE286+

3. Na B535-333 skripta ne radi.

4. Ltehmonitor radi.

5. huaCtrl radi ali da bi se mogle birati frekvencije treba kupiti pro aplikaciju.

6. Kako imam u dosegu 3 BTS koje imaju samo B20 (na jednoj se pred tjedan dana pojavio i B28) na žalost modem ne mogu natjerati da mi se spoji na određenu sa koje bi imao duplo veći DL. Jedino da kupim vanjske usmjerene antene ali i tu bi mogao biti problem jer su mi dvije gotovo u istom smjeru.

7. Ona na koju mi se modem većinom spaja je najzagušenija jer je DL 10-20, a UL 30 Mbps. Sa one najudaljenije DL ide 35-40Mbps.

8. Cellmaper koristim na mobitelima već dvije godine i da sada sam mapirao hrpu BTS sva tri operatera.

9. Hvala @daworin za hrpu korisnih informacija

Razina korisnika 7
Bedž +4

sl2 Da treba mapirati da se ne mapira ne bi ti se ni pojavio B28 na tornju. Malo mi čudno da svi tornjevi oko tebe imaju samo B20. Baš me zanima kako i zašto. Može lokacija ili eNB ID tornjeva u PP 

Odgovori