5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1167 odgovora
  • 125046 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1167

Razina korisnika 4

Ne, Telekom FW je gore, kupljen je u T-centru

Moj je od A1 i isto mi se događa.Stvar je kako si napisao u codu HRI T.

Jedan work around koji mi pada na pamet je da taj short code spremim kao kontakt u routeru pa probam tako. Ima lista short codes za HT - https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/pitanja-odgovori/mobiteli/tarife/6029/Najcesce-koristeni-kratki-kodovi.html

Probaj,pa javi.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Greška je u FW na mnogim ZTE routerima jedino SMS dobro radi na ZTE MC7010.Na mob instaliraj ZTE Link app Mobitelom se spoji  direkt na Wifi routera pokreni app i tu ćeš moći slati i brisati por naravno u app upišeš loz sučelja routera.

Razina korisnika 4

Greška je u FW na mnogim ZTE routerima jedino SMS dobro radi na ZTE MC7010.Na mob instaliraj ZTE Link app Mobitelom se spoji  direkt na Wifi routera pokreni app i tu ćeš moći slati i brisati por naravno u app upišeš loz sučelja routera.

Zte 7010,dobar outdoor uređaj,sa odgovarajućim FW.

Razina korisnika 1

Pozdrav , kupio sam polovan Huawei B818-263 i problem mi je što ne prepoznaje Rj11 telefonski priključak. Dal ise to može riješiti promjenom sustava , trenutno je Optus na njemu (čitao sam da oni njega softverski onemoguće)I ako bi mi netko htio poslati taj firmware i postupak.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • August Ovdje imaš  Firmware  router se mora otvarati brikati kontakti da bi došao u boot mode i tad flash novog FW.

Razina korisnika 1

Dali ima negdje upute kako se to radi? Nisam uspio naći.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Postupak je kao i kod B618-22d  ovdje i ovdje imaš sve potrebno i upute osim FW

Razina korisnika 1

Postupak je kao i kod B618-22d  ovdje i ovdje imaš sve potrebno i upute osim FW

ok hvala , ako netko ima huawejev firmware od B818-263 slobodno neka mi pošalje(ne mogu pronaći nikako besplatan link za download)

Razina korisnika 7
Bedž +4
Razina korisnika 7
Bedž +4
  • August  Ima kakvih novosti jesi promijenio FW?

Razina korisnika 1

nisam , huawei B818 nema usb konektor na sebi , cekam da mi stigne kabel sa lan porta na usb

Razina korisnika 1

Eto da obavjestim , nisam ipak mjenjao firmware da ne napravim nesto pogresno jer nije bas jeftin (na prodaju je).

Nabavio sam u međuvremenu B715 i radi odlicno , RJ11na njemu radi bez problema a brzine identicne kao na B818 (B1+B3+B7 na oba 2 routera jer mi tako ispadne najbrze), sada sam nabavio iskre p56 pa cu vidjeti sa njima dal cu imati jos vecu dobit (toranj je 4km udaljenosti)

Pozdrav. imam huawei b535-333 i zanima me koliko bi Antene P-56 UNICOM MIMO pomogle u signalu i idu li uz ovaj ruter? imam vidljivost na dva tornja jedan mi je blizi ali na njega se nikako ne zeli spojiti,  na ovaj drugi dobijam sasvim ok brzine 110 Download 50-60 upload.  Ne postoji nikakva prepreka na ta dva tornja pa me zanima koliko bi te dvije antene pomogle

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Signal ti je ok ne trebaju ti antene samo bolji router jer imaš 4 frekvencije na tornju a b535 može spojiti samo dvije 2CA. Router tipa B818-263, ZTE MF286f ili idealno ZTE MC801a. A kako znaš da je ovaj toranj koji ti je bliži od A1?

Signal ti je ok ne trebaju ti antene samo bolji router jer imaš 4 frekvencije na tornju a b535 može spojiti samo dvije 2CA. Router tipa B818-263, ZTE MF286f ili idealno ZTE MC801a. A kako znaš da je ovaj toranj koji ti je bliži od A1?

Pa spojio sam se danas na njega bio na  neko kratko vrijeme ali se brzo izgubi. eNB ID Mu je 3116. Pa razmisljam da kad bi uzeo te antene  mogao bi da se spojim na njega. Pise isto na cellmapper-u da je od A1.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da od A1 je. Trebaš na cellmapper karti pogledati smjer zračenja ćelija možda si između zračenja pa i otuda puno slabiji signal i router bira ovaj dalji sa boljim signalom. Trebalo bi cellmapper app mapirati oba tornja da se pojave sva zračenja ćelija jer koliko vidim mapiran je samo sa autoceste pa se ne vide sva zračenja ćelija samo zračenja prema autocesti. A postoji i mogućnost da 3116 nije na pravoj lokaciji 

 

@daworin 

imaš možda firmware za B818, DNA 11.0.2.1(H251SP1C182)?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nažalost nemam i mislim da ga nema nigdje za skinuti.

Razina korisnika 1

Eto da obavjestim , nisam ipak mjenjao firmware da ne napravim nesto pogresno jer nije bas jeftin (na prodaju je).

Nabavio sam u međuvremenu B715 i radi odlicno , RJ11na njemu radi bez problema a brzine identicne kao na B818 (B1+B3+B7 na oba 2 routera jer mi tako ispadne najbrze), sada sam nabavio iskre p56 pa cu vidjeti sa njima dal cu imati jos vecu dobit (toranj je 4km udaljenosti)

Antene (iskra p56) su postavljene , spajam se na toranj 4km zracne udaljenosti , nema opticke vidljivosti. (to mi je najbolja opcija)

Brzine u 6 ujutro su mi 160 megabita , upload 35 (on je uvijek toliki) , prosjecna brzina mi je 120 megabita download preko dana , a u najgore vrijeme oko 17h-19h su mi brzine 50-90 megabita , i onda opet navecer 120+ .

Ja sam prezadovoljan… inace sam imao prosjecno 5 do 10 megabita sa zte MF283V ,a navecer oko 17h-19h sam znao imati i 3 megabita….

Ovaj tread je brutalan. Daworin skidam kapu! 

Info pitanje. gdje god se nalazio u kuči ili vani router (ZTE MF286R) dobijem -89 - -91 signal strenght. 

I po svim informacijama nije baš najbolja opcija kod igranja igara online (ping visok) 

Dali ima kakva opcija poboljšanja veze? Ili čekati 5g hombox ako ikada dođe jer me djeli 10 m od dostupnosti :)  

Razina korisnika 7
Bedž +4

Testiraj mobitelom 5G od svoje kuće. ZTE286 i nije baš neki router. Boljim routerom sigurno dobivaš veće brzine. Bilo bi dobro da 'provjeriš toranj na koji se spajaš koliko ima frekvencija dostupnih. To možeš na cellmapper karti vidjeti ili testirati sa zte 286

Pozdrav,

Jel ima netko generic firmware za Huawei B535-235, trenutno imam uređaj od tele2 ali ne radi telefon. Htio bih ga koristi za A1 Homebox.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav,

Jel ima netko generic firmware za Huawei B535-235, trenutno imam uređaj od tele2 ali ne radi telefon. Htio bih ga koristi za A1 Homebox.

Imaš ovdje FW za B535-235

Pozdrav!

Uzeo sam huawei b525 333 router prije njega sam imao zte-ov. Na zte mi nije bila idealna brzina pa sam zato uzeo huawei i sad sam probao unjeti one skripte sa 16 stranice u njega i sad sam izgubio internet skroz crvena lampica pa ako ko zna kako pomoći??

Razina korisnika 7
Bedž +4

Skripta  ne radi sa B535-333 sa ostalim modelima radi. Jesi riješio crvenu lampicu? Možeš koristiti za PC LTE H-Monitor on radi sa 333

Odgovori