5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1167 odgovora
  • 125089 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1167

Da, mislim da sam na preklapanju. Krivo sam i izmjerio udaljenost od towera, 4km je zračna udaljenost. Ima blizih towera, ali zbog konfiguracije terena s ovog je signal najbolji koliko sam do sada uspio provjeriti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

U svakom slučaju antene van🙃 Kad ti budu antene vani provjeriš i bliže tornjeve nikad se ne zna…. Ako ne dobiješ ništa bolje imaš toranj drugog operatera blizu tebe eNB ID 750599 

Daworine, što preporučaš od nebrendiranih hibridnih rutera možda umjesto  B535-333 koji sam dobio od njih, a da se trenutno može naći u HR? Bitno je da ima istovjetne SMA konektore za vanjske antene kao B535-333.

Razina korisnika 2

Teško

Razina korisnika 7
Bedž +4

soyealink Jedino što možeš nabaviti u HR a da je bolji router i da nije preko njuške je Huawei B818-263 on ima priključke za vanjske antene samo trebaš adaptere ts9 na SMA. Ostali bolji routeri ili njuška ili vani. Prije neki dan stigao mi jedan 5G router

Ok, može, navedi te neke preko oglasnika tu ili vani, SMA po mogućnosti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Njušku možeš i sam pretražiti. Sa SMA konektorima jedino Huawei B715 ostali svi sa TS9 priključkom. Dao sam ti link za B818 i evo sad za B715

 

Ok pa jel ima još neka marka da gledam to radi osim Soyaweija?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Netgear Nighthawk M1

Netgear Nighthawk M2

ZTE MF289f

ZTE MF 286D

Alcatel Linkzone Cat12

 

Razina korisnika 2

Trenutno koristim Huawei B818, isplati li se kupiti(i prodati Huawei B818) ZTE MC801a? Ako da zašto?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Trenutno koristim Huawei B818, isplati li se kupiti(i prodati Huawei B818) ZTE MC801a? Ako da zašto?

Imaš na 20 stranici ove teme sve i ZTE MC801,a ako ne nađeš što te zanima pitaj.

Razina korisnika 2

Trenutno koristim Huawei B818, isplati li se kupiti(i prodati Huawei B818) ZTE MC801a? Ako da zašto?

Imaš na 20 stranici ove teme sve i ZTE MC801,a ako ne nađeš što te zanima pitaj.

Po Vašem stručnom mišljenju isplati li se napraviti upgrade? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ako ti 4G toranj nije predaleko od tvoje lokacije tj da bi trebao vanjske antene i ako imaš 5G na tornju  još + više. Kod mene je toranj cca 2km i 801a bez antena davao je bolje rezultate nego b818 sa vanjskim antenama. Ovisi i kojeg operatera koristiš i koje su ti frekvencije dostupne na tornju. Ima par kombinacija agregacija što b818 ne može odraditi a 801a može evo primjer što B818 ne može

 

Razina korisnika 2

Da ako ti 4G toranj nije predaleko od tvoje lokacije tj da bi trebao vanjske antene i ako imaš 5G na tornju  još + više. Kod mene je toranj cca 2km i 801a bez antena davao je bolje rezultate nego b818 sa vanjskim antenama. Ovisi i kojeg operatera koristiš i koje su ti frekvencije dostupne na tornju. Ima par kombinacija agregacija što b818 ne može odraditi a 801a može evo primjer što B818 ne može

 

Imam HT i toranj je udaljen 1KM od mene. Nisam siguran jesu li stavili 5G na toranj, ali 4g je sasvim ok (150-300MBPS), s obzirom na budućnost i implementaciju 5G u skoroj budućnosti isplati li se sada mijenjati B818 sa tim MC801 ili da pričekam još koju godinu, te tada zamjenim ruter sa boljim?

Razina korisnika 7
Bedž +4

B818 je bez vanjskih antena?

Razina korisnika 2

B818 je bez vanjskih antena?

Da, bez vanjskih antena. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne trebaš čekati bez brige uzmi 801a i imat ćeš veće brzine pošto si na HT

Razina korisnika 2

Ne trebaš čekati bez brige uzmi 801a i imat ćeš veće brzine pošto si na HT

Jel se da mjenjati DNS server i DNS od APN-a?

Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

 

Pozdrav.

Imam A1 Officebox sa ZTE MF286R i vanjsku P56. U zadnje vrijeme mi je nestabilna veza (pada DL i UL bez razloga) i htio bih nesto promjeniti. U A1 kazu da 5G nije dostupan (danas u podne izmjerio sa Iphone12:  5G-860 Mbps & LTE-230 Mbps). Pošto je 5G Internet limitiran na 200 Mbps onda bih nastavio sa LTE. Koji modem bi preporucio za ovu situaciju a da se eventualno moze koristiti i ako 5G bude na visim brzinama? Da li je antena P56 ok ? 

 

 

Bukovac LTE-5G

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne trebaš čekati bez brige uzmi 801a i imat ćeš veće brzine pošto si na HT

Jel se da mjenjati DNS server i DNS od APN-a?

Kao i na 818

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • zzoric Ako si na mobitelu izmjerio od kuće stana gdje jesi onda bez brige uzmeš 5G router i imat ćeš i veće brzine nego na mobu i bez vanjskih antena.

Jel moze 5G modem (npr. A1 Fritz...) ujedno biti podesen kao LTE sa 3 x CA?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako misliš na ponudu A1 5G Internet onda dobivaš dvije jedinice unutarnju FRITZ!Box 7530 koja služi kao AP i nema modem za 4G ili 5G.  Vanjska jedinica Askey 6300 ona ima modem za 4G i 5G i na njoj možeš podešavati agregacije 2CA ,3CA itd… A da bi to mijenjao moraš se spojiti na vanjsku jedinicu Askey6300. Ali ako misliš uzeti od A1 5G Internet ili 5G Homebox brzine DL/UL su ti limitirane na 200/100 i nećeš imati brzine kao na mobitelu.

Razina korisnika 2

Gospodine Daworin, možete li podijeliti zadnju verziju skripte za skrivene opcije za ruter ZTE MC801a? Postoji li i mobilna verzija skripte kao za Huawei rutere? Hvala unaprijed

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo skripta za ZTE MC801a

 

Odgovori