5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1169 odgovora
  • 125133 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1169

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nikad pa ni tada ZTE MC801a nije bio 1109kn bez UO 24mj i obavezno uz tarifu 5G Homebox. Klikneš naruči usligu i bit će ti jasnije

 

Koji je ovo 4g+ uređaj koji se daje sad u A1, ovaj Huawei. Isplati li ga se uzimati?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koji je ovo 4g+ uređaj koji se daje sad u A1, ovaj Huawei. Isplati li ga se uzimati?

Huawei B535-333 da isplati se najbolji 2CA router

Razina korisnika 4

Od danas(6.6.) i Tcom nudi FWA, nude više,bumo vidjeli!?

Dobar dan.

Imam doma ZTE MF289F router, ali sa Vodafone.de firmwareom gore. Pokušavam doći do originalnof firmwarea ali bezuspješno, od ZTE supporta nikakve koristi nema. Ima li tko ideju gdje pogledati.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dobar dan.

Imam doma ZTE MF289F router, ali sa Vodafone.de firmwareom gore. Pokušavam doći do originalnof firmwarea ali bezuspješno, od ZTE supporta nikakve koristi nema. Ima li tko ideju gdje pogledati.

Nema za ZTE MF289f FW orginal ili bilo koji drugi za skinuti. A zašto bi mijenjao FW ne radi dobro ili čisto onako da nije Vodafone?

Dobar dan.

Imam doma ZTE MF289F router, ali sa Vodafone.de firmwareom gore. Pokušavam doći do originalnof firmwarea ali bezuspješno, od ZTE supporta nikakve koristi nema. Ima li tko ideju gdje pogledati.

Nema za ZTE MF289f FW orginal ili bilo koji drugi za skinuti. A zašto bi mijenjao FW ne radi dobro ili čisto onako da nije Vodafone?

Imam malih problema sa routerom, a to je da  random uređaji povremeno imaju problema sa spajanjem na Wi-Fi, nađu mrežu, dobiju IP adresu, i onda se odmah otkvače sa mreže i tako u loopu. To se događa i sa Android mobitelima, Amazon tabletima i laptopima, bez ikakvog pravila

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • fbajlo Imao sam par MF289f i nisam priimjetio da se to događa međutim događalo mi se na drugim routerima. probaj na uređajima da zaborave mrežu i tako možeš ponovno se spojiti na Wifi routera lozinkom. Na samom routeru zadaj mu kanal ručno na 2.4Ghz 1 ,6 ili 11 i na 5Ghz također fiksiraj jedan kanal i pod širinu pojasa stavi max koja ti se ponudi 40 na2.4 i 80 na 5Ghz

Pozdrav, može malo objašnjenje koja je razlika između Huawei B535-333 i B535-232 modela?

Razina korisnika 7
Bedž +4

333 ima priključak za telefon 232 nema

U centrima nema Huaweia tako da ne tražite, već samo ZTE...

 

Opet ja s pitanjem, naleito sam na ovo:

 

SoyeaLink (soyea-tech.com)

 

Negje piše da je to isti model kao Huawei B5535-333, je li to točno?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da to je model HUAWEI B535-333 samo je je proizvođač SOYEA

https://www.soyea-tech.com/product.asp?ProductID=41

 

Da li netko ima za prodat rabljene Iskrine MIMO P-56 antene?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da li netko ima za prodat rabljene Iskrine MIMO P-56 antene?

Imaš PP na drugom forumu😀

Imam za ponudit Huawei B818 pa ako koga zanima neka se javi. Dosla optika pa mi ne treba vise

Razina korisnika 1

Jel koristi netko ovaj router za 4G mrežu A1 ? Kakva su iskustva ? 

D-Link LTE router Cat7 Wi-Fi AC1200, DWR-960

Ili ako ima neka druga preporuka a da se može kupiti kod nas….Trebam samo preko ljetnih mjeseci i nebi onda na pretplatu nego onu SIM za ljeto 120 GB, ako to još ima za kupiti.

 

Razina korisnika 1

Jel koristi netko ovaj router za 4G mrežu A1 ? Kakva su iskustva ? 

D-Link LTE router Cat7 Wi-Fi AC1200, DWR-960

Ili ako ima neka druga preporuka a da se može kupiti kod nas….Trebam samo preko ljetnih mjeseci i nebi onda na pretplatu nego onu SIM za ljeto 120 GB, ako to još ima za kupiti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Svi naši operateri imaju u ponudi Huawei B535-232 ili B535-235 ili B535-333 koji je bolji od D-LINK DWR-960 i jeftiniji.

Razina korisnika 1

ok, hvala na odgovoru. jedino ne znam ako se ne uzme ugovor može li se kupiti u tom slučaju

Razina korisnika 7
Bedž +4

Možeš bez UO samo pretplata a i imaš ga u slobodnoj prodaji ovdje B535

Razina korisnika 1

ma nema ga nigdje. i tu na extreme digital nije više dobavljiv

I bolje da ga nema na edigital po toj cijeni 🙂 Lopovluk.

Jel ti treba bas novi? Ako ne, pogledaj na njuskalu:

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=huawei+b535

Ako ti ne treba tel.prikljucak, uzmi 232 model i ustetis jos malo (to je jedina razlika uspoređujući sa 235 modelom).

Ako hoces mrvicu jos bolji, uzmi 333 model, ali budi svjestan da nije drito od Huaweija, nego “Powered by Huawei”. Znaci Huawei ga je samo dizajnirao, ali prodaje se pod Soyea brandom. Al ne bi trebala bit neka razlika, osim sto se “losije” vidi.

Ja sam se nedavno dvoumio između novog 333 modela, i rabljenog B715, i ipak sam uzeo rabljeni (Cat9/3CA vs Cat7/2CA) - i ne zalim kupovinu. Tako da ako si voljan, digni malo kriterije i uzmi rabljeni. Ako nije puno koristen, neces nista loseg primijetiti.

Razina korisnika 1

pa da tak će i bit na kraju najbolje na njuškalo :-) hvala !

Razina korisnika 1

Pozdrav, imam mali problem sa svojim ZTE mf 286R 4g+ ruterom. Citam zadnjih par sati ovaj forum jer imam problema sa internet brzinom(previse turista dođe pa se preoptereti mreža) vec sam par puta pricao sa tehnickom podrskom no nitko ne pomaze. Zadnjih sat vremena sa skriptom pokusavam viditi na kojoj frenkvenciji ima najmanje usera, iza svake promjene frenkvencije mram resetirat ruter jer nemogu doci do stranice od rutera. nakon nekoliko reseta ruter vise ne pusta wifi signal, nit se spaja na a1 mrežu. Jedino mi svjetli lampica napajanja(svakih 10tak sekundi trepne). Kako da popravim to? pokusao sam ga ostavit nekih sat vremena iskljucenog i pokusao sam ga vratit na tvornicke postavke no nijedno nije pomoglo. hvala puno :)

 

Također dali netko zna naziv tip jack-a za spojit antenu? imam ovaj obicni koj je veci od jacka na ruteru za antenu(jack kabl je dosao uz lte antenu)

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kada se mijenjaju frekvencije sa skriptom poželjno je isključiti podatkovni promet i kada se spoji uključiti podatkovni promet. Tvornički reset bi trebao vratiti sve u normalu.Za stavljanje na tvorničke postavke moraš barem 20sec držati onaj mali crni gumb sa čačkalicom. Problem sa zagušenjem jedino se može riješiti boljim routerom koji može spojiti više od dvije frekvencije koje može tvoj ZTE naravno treba provjeriti dostupne frekvencije na tornjevima u tvojoj okolici.

Odgovori