5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1178 odgovora
  • 126719 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1178

Razina korisnika 3

@M.Levak7 ......Neograničena je inače cca 227 KN, ali je kao popust 10%. I ja je koristim u 5G routeru. Nevjerovatno, ali mi ne izbacuje link, ali odeš u bilo koji centar.....! Naplačuje se na dnevnoj bazi,.... ako je danas uzmeš za probu, i sutra vratiš, u slučaju loše pokrivenosti....., platiš 6kn.Lp.

 

DODATAK-Upravo sam pokušao od njihovog agenta dobiti link,i zaključak svega je da kažu da Unlimited tarifa više nije u ponudi.Tako da još eventualno obavi Chat sa njihovim agentom,i raspitaj se!Vjerovatno su skužili da je ljudi koriste u routerima,i da onda puno njih neče potpisati za neki novi 5G Home Internet…..po vjerovatno večoj cijeni!

Ima u ponudi za 206,10kn

 

Vidio sam i ja da se promjenila stranica,i da ako izabereš FLAT internet,dobiješ tu cifru,ali ona kaže da Unlimited tarifa kao takva više nije u ponudi,pa neznam dali su sad uvjeti isti na ovoj….

Razina korisnika 1

Tarifa Unlimited:

 

Razina korisnika 1

Mogućnost popusta od 10%

 

Razina korisnika 1

Ako već razmišljaš o nabavci routera onda ZTE MF 289F ili B818-263. Bilo bi dobro da testiraš brzine na pojedinom frekvencijama sa ZTE MF 286. To dosad nije bilo moguće ako u samom sučelju nije bilo te funkcije. Evo tu imaš skriptu za Chrome ili Edge i video kako ju ubaciti i onda ćeš moći mijenjati frekvencije i zadavati agregacije na 286. Kad testiraš laptop ili PC spoji lan kablom sa routerom. ZTE MF 286 skripta 

Skripta radi odlično, MF286R, lock band ostaje i nakon restarta routera. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Super još ako si dobio bolje rezultate....

Razina korisnika 1

Super još ako si dobio bolje rezultate....

Prava proba tek slijedi u četvrtak kada sletim na platformu sa triax antenom i ovim routerom u sjevernom moru sa 100 km udaljenosti od prve bazne stanice :) samo da mail mogu primiti/poslati i poruke na viberu i  ja sretan.

Razina korisnika 7
Bedž +4

hehee ma probit ćeš ti 100Mbps javiš kakvi su rezultati. Ako spajaš antenu pogledaj u mom postu na 14 strani ide samo jedan priključak

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • dadori  Kakvo je stanje na platformi jesi li ulovio kakav signal?

Razina korisnika 1

 

Iz kabine nema signala jer mi smeta ova konstrukcija na slici koja drži helideck i jer ne gledam prema engleskoj obali, morati ću probati montirati antenu na top deck gdje je visoko imam čist pogled na englesku obalu. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Izbrisano 😋

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • dadori Obavezno van sa antenom jer ta triax ima dobit 11dBi i prepreke nisu dobrodošle. Da si me prije kontaktirao dobio bi bolje rješenje za velike udaljenosti. Ja koristim za velike udaljenosti kombinaciju Iskra p56 i TP-LINK Grid parabolic antenna TL-ANT2424B. U tvom slučaju samo TP-LINK Grid parabolic antenna TL-ANT2424B. Imaš na 5 stranici ove teme slike.

Pozdrav svima, hvala g. @daworin na uloženom trudu na ovu temu.

Imao bih 2 pitanja, generalno i specificno.

  1. Vezano za CA. Vidim da je dosta ljudi pomogla kombinacija Intra band CA gdje su se kombinirala 2 ili 3 carriera na različitim frekvencijama. Zanima me dali je to cesto pravilo ili je sve stvar pojedine bazne stanice i mikrolokacije? Čisto kao experiment, gledao sam stanje na nekoliko lokacija i ako dobro razumijem u tim slucajevima se radilo o CA u istom bandu. Npr ovo bi bila CA sa dva 20MHz carriera u B1?

    Nisam se bas susretao sa varijantom gdje mi mobitel kombinira agregacije različitih bandova.

  2. Pitanje vezano za vanjske antene koje se tiče lošeg signala. Zapravo je moj orginalni problem opisan u cijelosti ovdje 

    Dosta je stvari vec pokriveno u ovoj temi, ali opet ima nekih specificnosti koje me kopkaju, pogotovo oko vanjskih antena.  U mojem slucaju nema baš optičke vidljivosti antena (bar koliko ja znam), brdovitost terena, šuma, a i usmjerenost gradskih 4G antena u drugim smjerovima također ne ide u prilog. Iz tih razloga, a prije bilo kakvih ulaganja htio bih bar “prst x oko” saznati koliko usmjerena antena tipa P56 koja je ovdje često spominjana ima smisla za ovakvu konfiguraciju?  Nisam trenutno stalno na toj lokaciji, volio bih biti, ali za to bi mi trebala stabilna internet veza, bez dropova i oscilacija na speed testu. Okvirne brzine za DL su najčešće jednoznamenkate kako sam naveo u gornjem postu, mjereno na mobitelu.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Po zakupljenim frekvencijama i širini pojasa HT može imati Intra band na 1800+1800 20+10 i to ima i Telemach može imati na 2100 15+10 međutim u dogovoru sa A1 zamijenili su 5Mhz tako da Telemach ima sad 20Mhz na 2100 o ovih 5 mislim da koristi za 3G. A1 nema intra band ni na jednoj frekvenciji po onome što imaju zakupljeno. No moguće da ti app ne pokazuje dobro ili ako je Mediatek chipset na mobu isto može biti greška i čudno da gore ne piše 2100+2100 jer trebaju pisati sve frekvencije koje se spajaju tako je kod mene.. Da ima Intra band tada bi na cellmapper karti kada klikneš na toranj tamo u izborniku bi bilo 6 ćelija 2100 a ne samo 3 tako je na HT na 1800 6 3x20i 3x10 ćelija na cellmapper karti. Iskra P56 je za sve kombinacije od 700Mhz do 2600Mhz ali posluži i za 3600Mhz bilo Inter band ili Intra band ili kombinacija….

Razina korisnika 7
Bedž +4

Na ovom linku imaš HAKOM bazu podataka 4G frekvencija koje su dodijeljene i kako su se operateri zamijenili

 

Pozdrav svima,

evo nakon pročitanih postova i nekih Davorinovih (da se razumijemo, čovjeku treba dić spomenik) inputa na moru sam (Lošinj) zamijenio stari ZTE283+ sa HuaweiB535-235 i domah dobio cca 10x veći DL i 4,5 puta veći UL (zamijenio samo Tele2 SIMicu i ostavio router na istom mjestu). Default sve i već preporod...DL cca 100Mbit/s a UL 20ak Mbit/s.

Preporuka je bila B818 ili 289f sa P56 antenom (i VIP ili HT) ali kako je bilo sve na “horuk” uspio sam samo ubost 535icu (eh da je BMW, a ne Huawei:)).

Prezadovoljan...ALI, neda vrag mira, ajmo malo stjunati cijelu priču. Nađem neke antene u ormaru od ZTEa (one ko zečje uši) i postavim ih na šalaporke, postavim obje na “EXT”  i dobijem cca još malo, nekih 10-20ak%.

Odradio svaki kanal posebno, sve ih prošao uzduž i popreko,  po 3 mjerenja da ne bi bilo da je nešto uletilo, i ono što me “muči” je da nikako da “zbrojim” DL i UL sa jedne i druge frekvencije - u čemu griješim? UL gotovo da se i ne mijenja…Tablica primjera za Band 1 i 3

Inače, skripta radi ko beba, LTE-H-Monitor također…

Još jedna nejasnoća: na jednoj lokaciji (“tornju 40399 na koji se spajam”...valjda) cellmapper “kaže” da su dostupni sljedeći bandovi:

  • 40399 HT – 1,3,20
  • A1  - 1,3,7,20
  • Telemach 3,28

A ja se mogu na svaki od sljedećih “iz menija” spojiti:

  • B1+B3+B7+B8+B20+B28+B32+B38

Nije mi sad baš to jasno kako pa ako može pojašnjenje jel se ja to spajam i na HTov i A1 repetitor bez problema kao da sam u roamingu. Odakle su uletjeli ovi B8, B32 i B38 (da li možda u Celmapperu nisi navedeni svi Bandovi za svaku pojedinu lokaciju repetirora)?

koliko problema a još nisam zamijenio i stavio A1 i HT SIMicu u router...:)

 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • ivan_nzg Tako router napiše sve Band koje podržava kada je na Auto. i B535 je 2CA router i od tih svih navedenih izabere dva po svom izboru. B8, B32,  B38 nema u HR i ako bi ih i ručno zadao prebacio bi ti se router na 3G

Razina korisnika 3

 

A1 me ugodno iznenadio sa pristojnom cijenom za ZTE 5G Router!

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • rakonja  Cijena je ok ali UO na 24mj baš nije primamljivo i naravno moraš imati 5G dostupan na svojoj mikrolokaciji da bi dobio 5G Homebox i MC801a….

Razina korisnika 1

ni crtica signala, 100 km do bazne stanice

Razina korisnika 3
  • rakonja  Cijena je ok ali UO na 24mj baš nije primamljivo i naravno moraš imati 5G dostupan na svojoj mikrolokaciji da bi dobio 5G Homebox i MC801a….

Mislio sam doslovno kupiti uređaj bez ugovorne obveze,valjda ne uvjetuju kupovinu 100% 5G signalom na kučnoj adresi! 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ok samo nije po toj cijeni. Ovdje si provjeri dostupnost i znat ćeš jeli imaš dovoljno jak 5G signal

Razina korisnika 3

Ok samo nije po toj cijeni. Ovdje si provjeri dostupnost i znat ćeš jeli imaš dovoljno jak 5G signal

………...1109 KN piše,jednokratno,što i nije puno za taj uređaj!Gdje su samo ovih 9KN izvukli!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da sa UO na 24mj je ta cijena. I jesi provjerio jeli ti je dostupan 5G Homebox?

Razina korisnika 3

Da sa UO na 24mj je ta cijena. I jesi provjerio jeli ti je dostupan 5G Homebox?

Jok, znaš da sam ja trenutno na HT-u, i uredno koristim 5G,iako po njima na ovoj lokaciji kao nema. Pitam za frenda, da ima dobar uređaj...., a ja da ga usput isprobam kod mene. Inače je bilo cca 50 kn mjesečno na ugovor od 24 mj, ili kupiš uređaj za gotovinu, i nemaš ugovornu obvezu, što bi po njihovoj reklami bilo 1109 KN. Ja sam uvijek išao na tu opciju. 

Razina korisnika 4

Da sa UO na 24mj je ta cijena. I jesi provjerio jeli ti je dostupan 5G Homebox?

Jok, znaš da sam ja trenutno na HT-u, i uredno koristim 5G,iako po njima na ovoj lokaciji kao nema. Pitam za frenda, da ima dobar uređaj...., a ja da ga usput isprobam kod mene. Inače je bilo cca 50 kn mjesečno na ugovor od 24 mj, ili kupiš uređaj za gotovinu, i nemaš ugovornu obvezu, što bi po njihovoj reklami bilo 1109 KN. Ja sam uvijek išao na tu opciju. 

 

Odgovori