5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1178 odgovora
  • 126566 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1178

od tornja sam udaljen oko 500m.signal mi je -100db a kad spojim antenu -80db.malo malo mi ruter sam isključi vanjsku antenu pa mi signal bude -100db.kad ga resetiram opet prihvati antenu pa mi opet super signal.to mi se dešava nekoliko puta na dan.

 

 

pozz svima! imam pitanje za daworina.korisnik sam a1 pokućnog interneta i imam onaj njihov drlog od rutera zte286r. mislim uzeti neki bolji od ovog rutera pa bi te htio pitat koji je bolji od tog.

huawei B535-235

Alcatel LinkHub HH71 

Alcatel LinkHub HH70VH.

jel neki bolji od zte?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zašto se ne bi ispunila mapa kome treba taj će mapirati ,a ako ne živjet će u zabludi da se spaja na toranj kojeg vidi koji mu je bliži itd itd…… I naravno bit će A1 kriv što ne zna gdje su mu tornjevi u okolici,a ima router na krivom prozoru…...

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ako budu čekali korisnike, teško da će se mapper ispuniti, jer ljudi za te stvari ne znaju. Nisam ni ja znao za ovo dok nisi postavio link.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Taj u Sotinu ti je od HT HR. Ovaj u Opatovcu je isto HT HR kojeg si dao link. Ima i A1(45.262293, 19.167257) on je na cellmappr karti i ima i Tele2 (45.264158, 19.166767)samo ga nema na karti jer nitko nije mapirao sa Tele2 sim.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Prvi toranj je u centru sela Sotin, istočno od Vukovara:  18 Ul. dr. Franje Tuđmana – Google karte

A drugi je na istočnom izlazu sela Opatovac, istočno od Sotina: 42 D2 – Google karte, (na kućici piše “Cronet”)

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jako precizna svi tornjevi koji su zeleni su na pravoj lokaciji, a oni crveni postoje ali još nisu stavljeni na pravu lokaciju. Što više korisnika se uključi u mapiranje barem svoje mikrolokacije sa cellmapper app bit će više tornjeva i naravno još bolja karta. Te tornjeve koje si poslikao mogu biti od bilo kojeg operatera da znam lokaciju mogu reći čiji su. Ovako izgleda toranj gdje su sva tri operatera.

 

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Koliko je taj cellmapper precizan, jer vidim tornjeve u nekim selima, a nema ih na njemu?

 

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne znam istraži sama pošto nisam na tvojoj lokaciji

Razina korisnika 2

Ok, znači ruter sam određuje spajanje, a pad jačine siglala????  Obzirom da nije mijenjana pozicija rutera

Razina korisnika 7
Bedž +4

Huactrl mob app s njom vidiš na koji eNBID toranj se router spaja. Ne određuje A1 na koji ćeš se toranj spajati. Router u ovom tvom slučaju određuje toranj na koji se spaja a očito taj toranj ima optičku vidljivost prema routeru dok ovi bliži imaju prepreke i nemaju optičku vidljivost i signal im je zbog toga slabiji.

Razina korisnika 2

Evo baš gledam povijest spajanja Hakom app, od početkom lipnja kad sam uzela novi ruter, brzine prije kupnje rutera cca 15 do 35 mbit/s na WiFi, novi ruter 48 do 60 na 2g a na 5g od 65 najmanja do 177 mbit/s najveća. Ne mogu vidit na koji toranj. 

Razina korisnika 2

Po ovome ispada da A1 određuje na koji će se toranj spajati mob....... ili grišin. Nema mi logike da se spajam na udaljeni toranj ako imam nekoliko bližih 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne to znači kad je prvi puta viđen mobitelom da je jačina signala bila tolika naravno mob je dosta bio udaljen od tornja i zato tako loš signal

Razina korisnika 4
Bedž +1

U cellmapperu kad klikneš na toranj, stavka “Maximum signal” se odnosi na maksimalnu snagu emitiranja tog cell-a tornja ili… ?

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto sad ćeš barem znati na koji položaj s routerom da bi se spojila na bliži toranj ili na onaj koji je manje zagušen korisnicima

Pa kad je kupljen ruter, nađen je najbolji položaj i tu je bila brzina iznad 110 Mbps, sad je na istom mjestu i brzina 30 i kako nije A1 kriv, znači ništa minjano nije sa moje strane. 

Ok a na koji toranj se spajao kad je kupljen? Možda se prije spajao na bliži toranj. Vanjske antene i moći ćeš birati tornjeve, a i brzine će biti veće od 120Mbps

Koji  ima samsung mob android , onda neka i napravite  to:
tamo gdje imate ikonu za poziv, zvanje, klic - številčnica samo upišite   *#0011# , i kad se otvori to je service menu, onda click na sim information, i imate cijeli izpis od toranj - bazna, i svi detalji su vama,  da li je CA - carier agregation ,  vidite B1, B3, B7, B20

Možete prebaciti i na drugu mrežu: gsm - 2G, umts - 3G , H, H+ , lte  - 4G, 4G+

U izpisu se i vidi  EGSM900 ili PGSM900, DCS1800,  WCDMA 900 ili 2100

Razina korisnika 2

Eto sad ćeš barem znati na koji položaj s routerom da bi se spojila na bliži toranj ili na onaj koji je manje zagušen korisnicima

Pa kad je kupljen ruter, nađen je najbolji položaj i tu je bila brzina iznad 110 Mbps, sad je na istom mjestu i brzina 30 i kako nije A1 kriv, znači ništa minjano nije sa moje strane. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Auuu tako loš 4G imate  ja što sam mjerio i 4G i 5G skoro pa identične brzine na istom tornju od 350 do 430Mbps

Ovako je kod mene u slo .  speed je DL  90 Mb/s , UL  38 Mb/s , 5G ide DL  390 Mb/s  ,  UL 90 Mb/s

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto sad ćeš barem znati na koji položaj s routerom da bi se spojila na bliži toranj ili na onaj koji je manje zagušen korisnicima

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo lijepo ti piše u mobu cell 81 no ne piše eNB ID tornja ali klikom na toranj na cellmapper karti vidi se cell 81na koju se mob spaja. I nije kriv A1 što korisnici ne znaju gdje je toranj ,a na svakom forumu se može pročitati kako pronaći tornjeve u svojoj okolici i u ovoj temi je nekoliko puta opisano…….

 

 

Šta se ljutiš, nisan ja kriva šta je A1 otiša u....... 😂. 

Evo šta kaže na mobitelu. 

 

Kod vas  je spojen mob na  B20 (lte 800 Mhz signal na daljinu)  i to je max brzina do 75 Mb/s,  pa sigurno jih ima puno na tu baznu spojeni, i tako dobijate van speed do 25 Mb/s teoretično, bazna je   2CA i dodatno na B3 (lte 1800 Mhz koji pomaže samo za speed)  koji imal slab RSRP - signal

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 2

Ja san na plavo, ali to nije barem po meni razlog zbog čega je brzina pala za 80 do 100 Mbps u odnosu na prije. 

Lp 

Odgovori