5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 126992 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

Evo poboljšanja nakon usmjerenja antena, cekam večer da vidim kakvo će biti stanje, jer je tad veliki pad brzine, za sad je ok iako bih ja htjeo još 😁, da li bi dobio šta sa boljim ruterom? 

 

Ruter je kupljen u slobodnoj prodaji i trenutno mi daje najbolje rezultate sa telemachom, iako sam testirao i tcom, tako da nikakav a1 nije u igri, danas cu usmjerit antene pa javim

@Dejo001 daješ malo kontra pitanje, kažeš homebox što nudi samo A1 a pokazuješ slike koji pokazuju da si spojen na Telemach mrežu i Telemach tornjeve, pa jesi li na kraju na A1 mreži ili Telemach mreži? :)

Antene precizno uperiti ravno u toranj, ne smiju biti nasumično okrenute (i naravno, pazi jel A1 ili Telemach toranj, ovisno čija je SIM kartica u routeru).
Razmak između antena na 34 cm da primarno pojačavaju B3 i onda javi brzine

Huawei B535 je router koji može najviše dvije agregacije (2CA) a mobovi mogu i do 5 agregacija (5CA) pa će ti uglavnom mob imati veće brzine nego router jer može sa tornja agregirati još bandova/ćelija. No svejedno, ti sa tim routerom ako dobro postaviš antene bi trebao dobiti 150+ Mbps u downloadu.

Imaš već na forumu skriptu za taj router di možeš vidjeti na koji eNB je spojen i ručno zadavati mu agregacije da se igraš malo (tjednima) dok ne ubodeš setup koji će ti davati najbolje brzine :)

Pozdrav daworin, preselio sam u kucu iz stana i sa optike dosao na homebox koji sam slozio citajuci forum, znaci ruter je huawei b535 235a + p60 iskre, zivim u Sisku ali je na mom području malo problem sa signalom, preko mobitela hvatam i do 150 ujutro/ ruter 60, problem je taj sta oko 8 sati navecer brzina pada na 15-30, kako to poboljsati? 

 

Napominjem antene, stoje nasumicno okrenute, danas cu probat usmjerit prema tornju vidljivog sa slike

Hvala unaprijed

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

clipdawg05 Da i to se događa misliš ne može biti do kabla ali može ,a nisi ni spomenuo da imaš već provučen lan kabel ovako je izgledalo da spajaš sa običnim lan kablom. Tako da nisi trebao kupovati router i B818 bi ti bio dobar.

A evo neznam, vidio sam po netu da postoji opcija za povecat snagu al meni u postavkama nema te opcije.

da ti nije smanjena snaga od wifija u postavkama od Huaweija,kad ima tako mali domet

Mislim da sam rjesio problem. Prebacio novi AP u drugu sobu i spojio, sve radi odlicno. Mislim da mi je kabal ostecen u zidu ili su stavili neki stariji model koji nemoze brze od 100 u sobi u kojoj sam isprobavao. Hvala puno daworin na pomoci. Javim ze opet ako bude ikakvih problema

Evo kupio sam novi wifi6 router, sve isto. max brzina 93. Neznam jesam li neke postavke zajebao ili A1 ima neku blokadu. Iz cpe pro 2 ide u switch, u drugoj sobi se spajam u zid za routerom. Dhcp izgasen na routeru u sobi, static ip. Sta bi mogao bit problem

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako ćeš koristiti B818 on ima dobar Wifi samo ga moraš konfigurirati kao AP i lan kabel mora ići u Wan port na B818. Preko njegovog wifi 2.4 Ghz bi morao imati barem polovinu tvornički deklarirane brzine ,a na 5Ghz Wifi 65 do 75% od tvornički deklarirane brzine. Prvo ispitaj sve sa B818 a onda na neki drugi AP ako nećeš biti zadovoljan. Ja recimo imam B618-22d kao ap i savršen je. A za drugi kraj kuće sam uzeo ASUS AX3000 V2 pošto mi je Kineska Tenda nakon 4 godine otkazala poslušnost a bila je ok za novce koje sam dao za nju.

Probao sam sa par drukciji ap koji imaju samo 100 i na njima imam max brzinu od 30mb. Onda sam probao sa starim 4g huawei b818(koristim ga kao ap) na njema max brzina 93. Sad cu se zaletiti kupit neki wifi 6 router. Jel imas neku preporuku da nije preskup?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Treba ti i AP imati lan wan port 1gbps. Koji AP koristiš?

Daworin, hvala na brzom odgovoru. Switch je bio neki tplinkov 10/100. Mislio sam da je to problem pa sam uzeo novi danas. 10/100/1000. Ovo ostalo ti nisam sto posto siguran jer nisam sada kuci. Cim stignem, pogledam pa javim. Hvala ti jos jednom.

Razina korisnika 7
Bedž +4

clipdawg05  Swich koje brzine ima na lan portovima? AP koju brzina Wan porta ima gdje si spojio lan kabel koji ide sa swich?

Dobar dan, molim pomoc. Imam huawei 5g cpe pro 2 sa A1 sim karticom. 5g brzine oko 700 kad stojim kraj rutera, al mu je uzasan range. Nemoze ni 5 metara dalje. Zato sam spojio preko switcha access point, al ne dobivam ni blizu iste brzine. Na 2.4 oko 30 dok na 5ghz oko 93 mb. Jel itko zna koji bi mogao bit problem. Hvala puno

Nisam gledao,mob mi na drugoj mreži,a ovo A1 i prije Zte 283,sad 286 ,a oni baš nisu za vanjske antene koliko sam skužio,toranj je možda 5-6km,neznam dali tomato koristi sve isto od A1 za frekvencije i to,sad dali bi Huawei sa onim kućnim antenicama bolje hvatao,jer na Zte nema nikakve razlike s njima

hvala za info,mada sam mislio 4G ruter,jer selo je to i nema tornjeva,nego toranj i 15-20km do grada kud god da kreneš,i ruter za 5G mi se ćini obično bacanje novaca,a ovo isto po prostoriji na katu isto ganjam bolji signal

 

Ako ti je toranj 15-20 km daleko, ti trebaš vanjske antene kao Iskra P-56 MIMO

Jesi preko Cellmappera provjerio tornjeve oko sebe i koje frekvencije emitiraju?

Ra

Meni se osobno ZTE pokazao bolji sa prijemom od Huawei-ja, ali to je do "mikrolokacije", kod svakog je drugačija situacija. Nema veze što ste uz granicu, nego točno gdje ste, koja mreža, koliko tornjeva od te mreže ima oko vas, koje su mogučnosti tornjeva, prepreke između njih i vas, koliko su udaljeni, opterečeni korisnicima, itd, itd.....! Samo testiranjem na licu mjesta možete to utvrditi. Meni se osobno do sada najbolje pokazao ZTE MC888 Pro, od 5 testiranih(Huaweija/Zte-a)! Na trenutnoj lokaciji gdje 5G navodno nije dostupan, pri slabom signalu postiže velike brzine! Ali ako ga pomaknem pola metra u stranu, skoro nula....., tako da..... Lp

hvala za info,mada sam mislio 4G ruter,jer selo je to i nema tornjeva,nego toranj i 15-20km do grada kud god da kreneš,i ruter za 5G mi se ćini obično bacanje novaca,a ovo isto po prostoriji na katu isto ganjam bolji signal

Razina korisnika 3

Meni se osobno ZTE pokazao bolji sa prijemom od Huawei-ja, ali to je do "mikrolokacije", kod svakog je drugačija situacija. Nema veze što ste uz granicu, nego točno gdje ste, koja mreža, koliko tornjeva od te mreže ima oko vas, koje su mogučnosti tornjeva, prepreke između njih i vas, koliko su udaljeni, opterečeni korisnicima, itd, itd.....! Samo testiranjem na licu mjesta možete to utvrditi. Meni se osobno do sada najbolje pokazao ZTE MC888 Pro, od 5 testiranih(Huaweija/Zte-a)! Na trenutnoj lokaciji gdje 5G navodno nije dostupan, pri slabom signalu postiže velike brzine! Ali ako ga pomaknem pola metra u stranu, skoro nula....., tako da..... Lp

Pozdrav,

pošto vidim da ima ljudi koji su testirali hrpu rutera,pa pitanje koji su bolji za prijem signala na granici Huawei ili Zte.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš huaCtrl

Sa besplatnom inačicom LTE H-monitor nema nekih ograničenja ?
Ima li kakva aplikacija i za android telefon ?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Mislim da ti skripta ne radi dobro sa B535-333 za njega skini LTE H-Monitor   Zatim trebaš ispitati svaku frekvenciju posebno i pratiti na koji toranj se spaja i dvije najbolje staviti u agregaciju.

Pozdrav forumaši… ukratko ću :)

U planu mi je da se riješim bakra (iskon), do sada je bilo “okej” s brzinom oko 30 mbps, no došla nam je “prinova” u kući (TV) i sad i on srče to malo snage. Za optike nemam sreće, možda za 10-ak godina ;)
Opcija mi je mobilni internet, kupio sam 535-333 kupio za početak telemach karticu, ali nikako da ga podesim. Skripte sam koristio, ali nikako da bude stabilno. U mojoj blizini su dva odašiljača od Telemacha, jedan je fizički vidljiv 700m zračne linije, drugi je 2km zračne linije.
Mjerenja mi variraju, bude mi od 160d/50u ili 10d/30u.
Gdje griješim? Ima li neka aplikacija, neka skripta koja bi mi sama predložila najbolju kombinaciju, kako bi dobio stalnu i konstantnu brzinu bez pucanja.
 

Router je ok ali imaš ih i na njuški jeftinije je LINK  I nemoj zanemariti trećeg operatera mislim da bi on bio najbolji kod tebe.

Hvala! Probam i Telemach.

Odgovori