Riješeno

5G (DSS) u Zagrebu

  • 5 January 2021
  • 21 odgovor
  • 828 pregleda

Poštovani, kad se očekuje aktivacija 5G putem postojeće 4G mreže u Zagrebu? Svuda po medijima je pisalo do kraja 2020, i od onda se ne spominje. Hvala na odgovoru.

 

lp

 

JB

icon

Najbolji odgovor od A1_Dolores 6 January 2021, 14:48

Pogledaj original

Odgovora 21

Razina korisnika 2
Bedž +3

@JBzagreb aktivacija je u planu, kada bude završena, obavijestit ćemo sve korisnike :) 

Razina korisnika 4
Bedž +1

A mene interesira kako će to ići, budući da će dijeliti i frekvencije i kapacitete bazne stanice sa 4G mrežom.

Hoće li ispaštati 20 korisnika 4G mreže, samo da bi se moglo hvaliti jednim korisnikom 5G mreže kako ima superbrzi internet?

Razina korisnika 6
Bedž +6

A mene interesira kako će to ići, budući da će dijeliti i frekvencije i kapacitete bazne stanice sa 4G mrežom.

Hoće li ispaštati 20 korisnika 4G mreže, samo da bi se moglo hvaliti jednim korisnikom 5G mreže kako ima superbrzi internet?

Po onome kaj sam čitala više će ispaštati 5G korisnici jer će im zbog opterećenja mreže u večernjim satima dolaziti do velikih padova brzine prometa, a korisnici 4G mreže ne bi trebali previše osjetiti tu oscilaciju, barem ne oni s mobitelima, torentaši su ionak već preplavili ovaj forum sa svojim "brzinama" 😅

Razina korisnika 4
Bedž +1

Čuj, meni velike brzine na mobitelu i nisu nekakva primarna stvar, ali na Flatboxu jeste, budući da se sav virtualni kontakt vrši preko njega.

@JBzagreb aktivacija je u planu, kada bude završena, obavijestit ćemo sve korisnike :) 

Odgovor je super, kao da su u saboru imali praksu.

Čuj, meni velike brzine na mobitelu i nisu nekakva primarna stvar, ali na Flatboxu jeste, budući da se sav virtualni kontakt vrši preko njega.


Meni je obratno, želim da svi mi korisnici A1 imamo velike brzine i što skoriji 5G.

Razina korisnika 4
Bedž +1

A ja sve mislim, ako ne nadograde bazne stanice, da će svi imati problema.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Ord ,u pravu si, subota navečer, ja morala prebaciti mob na 3G mrežu, jer je  A1 4G+ katastrofa čak i na mobu. 🤣. Od prije pol sata uopće ne mogu čak ni surfati na tzv.4G+ mreži, a speedtest je izmjerio brzinu 2G mreže 🙄

Razina korisnika 1

I, di je stalo s puštanjem u rad? Kako stojimo sa 5G-om barem u Zgb? :D

Konkurencija ne spava i već ima DSS 5G u 20+ gradova ako se ne varam ;)

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ma, muku muče i sa postojećom 4G mrežom. 5G im je izgleda space shuttle.

Razina korisnika 1

Ma, muku muče i sa postojećom 4G mrežom. 5G im je izgleda space shuttle.

A nije baš da muku mučim sa 4G-om... Barem ne na lokacijama di sam duže boravio i testirao brzinu. Primjer: Maksimir cca 200-300Mbit, Cres 300+ Mbit, Petruševec/Žitnjak preko 500Mbit… Treba imati samo kvalitetnu opremu tj. Onu koja podržava tako nešto. 

Ali glupo mi je da rade budale od korisnika i kažu jedno (da će biti 5G do kraja 2020, DSS) a ne naprave drugo tj ništa ništa u svezi toga. Evo primjer od koji dan:

 

 

 

Razina korisnika 1

Ma, muku muče i sa postojećom 4G mrežom. 5G im je izgleda space shuttle.

Odgovorio sam ti, ali admini još nisu ili mi neće odobriti post :D

Imam galaxy s21+ i bezbriznu tarifu, medutim, ne nalazim 5g signal? Treba li nesto posebno ukljuciti na uredaju? Lokacija je sveti duh, zagreb.

Razina korisnika 1

Imam galaxy s21+ i bezbriznu tarifu, medutim, ne nalazim 5g signal? Treba li nesto posebno ukljuciti na uredaju? Lokacija je sveti duh, zagreb.

Njvjerojatnije nema. A1 je na zapadu zgb slabi pokriven. Provjeri si na njihovoj mapi pokrivenosti

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš 5G na onom neboderu u Domobranskoj ul.  45.8155454, 15.9455290

danas sam isao do savske i bio sam uhvatio 5G tamo oko adzijine, doduse na kratko skroz.. doma i dalje nemam 5g signala, je li moguce da je pokrivenost toliko losa? hvatate li vi 5g?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da pokrivenost je loša na pojedinim lokacijama u ZG

Bitno da na njihovoj karti pokrivenosti stoji da ima 5g signala...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma ima sigurno ali u tragovima:grinning: pa nije ta karta ni precizna to je tako odokativan info

Razina korisnika 3
Bedž

Prave 5G brzine ćeš u Zagrebu imati možda na par mjesta u gradu, možda se na prste jedne ruke mogu nabrojati.

Ja sam najbolje brzine imao kod “Plodina” u Zapruđu i kod Avenue Malla, oko 900,950 Mbps, a ovo mi je najveća izmjerena brzina, kod A1 glavne zgrade na Vrtnom putu, na Savišću.

 

Slazem se, slaba je pokrivenost. Bio sam sinoc u savskoj i uspio sam uhvatiti 5G, iako speedtest kaze da je LTE u pitanju

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Već sam mislila da bum morala zamijeniti sim karticu (mislim da je iz 2018e) jer sam do sada uzalud tražila 5G mrežu sa svojom S21 ultrom, ali danas, kad sam došla u ZG, pojavila se konačno ikona 5G i na mom mobu 🙂

Samo kaj nebum dugo uživala u 5G čarobnim brzinama, kad se vratim doma ponovno bum na 4G+ mreži od 10-150Mbps 🙄

 

 

Nakon 8 sati 5G mreže moja fleterica je "lakša" za 4 gige.

Odgovori