5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1169 odgovora
  • 125117 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1169

Razina korisnika 7
Bedž +4

Latenciju bi mogao dobiti malo bolju zadavanjem frekvencije B3+B20 ili B1+B20 ali da ti zadana primarna frekvencija bude B20

Latenciju bi mogao dobiti malo bolju zadavanjem frekvencije B3+B20 ili B1+B20 ali da ti zadana primarna frekvencija bude B20

To moram konfigurirati u routeru?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne u sučelju nemaš te opcije moraš to odraditi Huawei tools-ima imaš linkove na 16 strani ove teme

Ne u sučelju nemaš te opcije moraš to odraditi Huawei tools-ima imaš linkove na 16 strani ove teme

Probao sam otvoriti link za android ali mi ne otvara ništa, imate možda ime aplikacije da je potražim na storeu ili drugi link?

Uspio sam instalirati aplikaciju, sad me zanima šta moram promijeniti u aplikaciji da poboljšam performanse, pogotovo ove oko jačine signala, hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš u postavkama zadavanje frekvencija isključi sve kvačice i počni ispitivati svaku frekvenciju posebno B1 pa B3, B20, B7 i dvije najbrže spojiš tj klikneš kvačice na njih. Kad mjeriš DL  bilo bi dobro da si spojen lan kablom na pc ili laptop ako ne onda mobom ali na Wifi 5Ghz se spoji

Imaš u postavkama zadavanje frekvencija isključi sve kvačice i počni ispitivati svaku frekvenciju posebno B1 pa B3, B20, B7 i dvije najbrže spojiš tj klikneš kvačice na njih. Kad mjeriš DL  bilo bi dobro da si spojen lan kablom na pc ili laptop ako ne onda mobom ali na Wifi 5Ghz se spoji

Hvala puno na savjetima

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo par slova o ZTE MF289F CAT 20 router. Usporedba sa B818-263 DL skoro pa identični ali UL duplo veći na 289F očito ima bolju agregaciju frekvencija za UL. Priključci Ts9 za 4G vanjske antene dva lan porta i tel priključak. Mijenjanje frekvencija i zadavanje agregacija ide preko skripte za Chrome ili Edge preglednik jer ovaj FW nema u sučelju te postavke. Primjetio sam da isto ima jako dobar DL(bolji od B818-263) samo sa unutarnjim antenama kada je signal slab slično kao i MC801A na 4G.Ukrako bi bilo to ako nekog nešto posebno zanima tu sam.

 

 

 

Pozdrav svima,

koristim A1 ZTE router (286 ak se ne varam, a imam i  Tp-Link MR6400 od prije) sa brzinama cca 30/30 - naselje do Šibenika. Čak sam prije ljeta imal i 100/30. Odašiljač je cca 1km udaljen i vidljiv sa krova kuće. Razmišljam o kupnji 2ca/3ca routera i zanima me mišljenje ekipe. Jel se isplati uzimat 3ca (gledam B715) ili na ove brzine ići na 2ca (gledam B525)?

Kod kuće mjerim 130-150/30 na mobitelu (A1), pa pretpostavljam da će 2ca biti dovoljno ali svakako bi volio mišljenje i savjet. Što za vezu, što za routere.

Hvala unaprijed

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako već razmišljaš o nabavci routera onda ZTE MF 289F ili B818-263. Bilo bi dobro da testiraš brzine na pojedinom frekvencijama sa ZTE MF 286. To dosad nije bilo moguće ako u samom sučelju nije bilo te funkcije. Evo tu imaš skriptu za Chrome ili Edge i video kako ju ubaciti i onda ćeš moći mijenjati frekvencije i zadavati agregacije na 286. Kad testiraš laptop ili PC spoji lan kablom sa routerom. ZTE MF 286 skripta 

Hvala @daworin na skripti. Kad je uključim dobijem rezultat kao na slici. Problem je kad pritisnem ‘Set’ i upišem 3+20 (kako navode da treba) ne mogu pristupiti više routeru preko IP-a sve dok ga ne resetiram. Nakon restarta čini mi se da su se postavke ipak promijenjene (Main i CA, vidi sliku) i brzine su ipak malo veće - 60/45, na 1+3. Još idem provjeriti 1+20. Jel mi se uopće isplati ulagat u bolji router ako su brzine ovakve? Za mene je to jako dobro (parica u naselju mi je 6mbps) a opet , opčenito, nikaj spektakularno. 

Uglavnom, hvala ti na savjetu.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Testiraj svaku frekvenciju posebni 1 pa 3  pa 20 pa 7

Nisam ih zasebno testiral. Vjeroval sam da će rezultati uvijek biti bolji ako koristim dvije. Ako stignem istestiram popodne i pojedinačno.

Uglavnom za sad je za mene odlično: 1+20 mi daju cca 80/45 i to mi je već nebo i zemlja u odnosu kak je bilo. Fala još jednom.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ali ako zasebno testiraš onda vidiš koje dvije su najmanje opterećene i te dvije spojiš

Da ali ako zasebno testiraš onda vidiš koje dvije su najmanje opterećene i te dvije spojiš

Fala ti majstore. Provjerim čim stignem, mada na odabir imam 1,3 i 20 i tih par parova sam istestiral i mislim da sam na najboljoj, ali definitivno provjerim. Imaš pizzu i pivu kad si u Šibeniku ili kad ja dojdem kod svojih u Varaždin (ak sam dobro skužil da si ti gore).

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo za sve one koji otvaraju teme Homebox loša brzina kako možete provjeriti dali je Bazna stanica preopterećena(što je recimo do A1) ili imate loš signal što je do samog korisnika. Preopterećenost se može iščitati iz samog speedtesta kada je UL veći od DL

 

Ovo je primjer kada je loš signal a to korisnik može riješiti boljim položajem routera tj postavljanjem routera tamo gdje je recimo nesmetan pogled prema baznoj stanici na koju se spaja router ili ugradnjom vanjskih antena Iskra p56  Naravno trebate znati položaj A1 baznih stanica na vašoj mikrolokaciji.

To je ono osnovno što korisnik može provjeriti. Naravno za još bolje iskustvo sa 4G i 5Gmrežom poželjan je kvalitetan router CAT19 ili više sa 5CA. 85% slučajeva je problem sa signalom. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ova bi tema trebala biti uvijek na vrhu, pa ako je ikako moguće da je moderatori zaljepe nekako kao top temu da je svi odmah vide 🙂

Razina korisnika 7
Bedž +4

70% možda i više se može pronaći odgovor u ovoj temi na nejasnoće i probleme sa 4G ili 5G mrežom i routerima koji se koriste. Nema veze što sam ja otvorio tu temu  suština je da pomognem svima. Bilo bi lijepo da je tema na vrhu smanjio bi se broj istih tema tipa Homebox ,spor internet itd itd i naravno Admini bi imali više vremena za kavicu i odgovore nevezane za ovu temu.:relaxed::relaxed:  Ali opet sve ovisi hoće li korisnik prolistati temu ili će eventualno pročitati zadnji post u temi:unamused:

Pozdrav, nabavio sam homebox, nekada radi dobro ali cesto puca mreza , signal nije toliko los bazna stanica je udaljena 50 metara od mene, 

zanima me dali je problem do routera  imam D-link DWR-920 N300 4G LTR router jedan od najeftinijih na trzistu koliko sam vidio ja mislim da je do njega ,

preporuke za neke routere do 1000 kn max 

hvala! 

Da se nadovezem , i gdje ih ima za kupiti posto bas gledam huawei rutere posto ih se najvise hvali nema ih u hrvatskim shopovima ispravite me ako grijesim.

prijatelj ima Huawei (SoyeaLink) B535-333 4g rrouter probali smo se spojiti i radio je super no testirali smo ga samo petnaestak minuta jer ga je morao vratiti kuci, njemu radi odlicno ali on se nalazi u centru grada tik do bazne stanice , dok ja zivim na selu 50,60 m  od bazne stanice.

 

hvala unaprijed!

@daworin

Pozdrav @daworin, hvala ti na svim korisnim savjetima. Chapeau bas.

Prošao sam sve stranice ovog topica i naučio puno toga čitajući tvoje postove.

Imam jedno pitanje:

A1 nudi Huawei B535-235 za 900 kn (što je po meni malo previše), no preko amazona mogu nabaviti Huawei B535-333 za 965 kn, koji je usput CAT 7. Jesi li imao iskustva s modelom 333 i vrijedi li te pare?

Hvala unaprijed na odgovoru!

P.S.: trenutno imam ZTE MF283 CAT4, signal ¾, udaljen od bazne stanice cca 3 km.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da se nadovezem , i gdje ih ima za kupiti posto bas gledam huawei rutere posto ih se najvise hvali nema ih u hrvatskim shopovima ispravite me ako grijesim.

prijatelj ima Huawei (SoyeaLink) B535-333 4g rrouter probali smo se spojiti i radio je super no testirali smo ga samo petnaestak minuta jer ga je morao vratiti kuci, njemu radi odlicno ali on se nalazi u centru grada tik do bazne stanice , dok ja zivim na selu 50,60 m  od bazne stanice.

 

hvala unaprijed!

@daworin

Da dobar je B535-333 sve isto kao i na 235. Cijene sve elektronike su otišle u nebo. Pogledaj na njuškalu znaju se naći dobri routeri B535, B818 ili B715. Taj Dlink 4G router može raditi samo na jednoj frekvenciji,a spomenuti Huawei routeri na dvije i više. Pošto si testirao sa B535 znači kod tebe vrijedi što bolji router (više agregacija frekvencija) to veće brzine.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav @daworin, hvala ti na svim korisnim savjetima. Chapeau bas.

Prošao sam sve stranice ovog topica i naučio puno toga čitajući tvoje postove.

Imam jedno pitanje:

A1 nudi Huawei B535-235 za 900 kn (što je po meni malo previše), no preko amazona mogu nabaviti Huawei B535-333 za 965 kn, koji je usput CAT 7. Jesi li imao iskustva s modelom 333 i vrijedi li te pare?

Hvala unaprijed na odgovoru!

P.S.: trenutno imam ZTE MF283 CAT4, signal ¾, udaljen od bazne stanice cca 3 km.

O cijenama se da raspravljati svakako su previsoke ali što je tu je. Bilo koji Huawei router koji sam spomenuo u predhodnom postu je ok.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hvala! Poslao sam ti PM jer je tekst nešto poveći i ne želim spammati po ovom topicu.

Thanks! :thumbsup:

Odgovori