5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1169 odgovora
  • 125158 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1169

Nećeš pogriješiti ako uzmeš Huawei B818 router.

Uzeo bih najradije ovaj Huawei b618, ali ga nigdje ne pronalazim..

Razina korisnika 7
Bedž +4

Završio testiranje ZTE MC801a routera. Evo da započnemo sa 4G mrežom. Sve agregacije rade koje imaju naši operateri. Evo dobre i loše strane routera:

        dobre
1.Podržava sve CA u HR
2.Ima mogučnost LOCK ćelije(skriven izbornik)
3.Zadavanje pojedinačnih frekvencija(skriven izbornik)
4.U 95% slučajeva samo plug and play sve AUTO
5.Priključci za vanjske antene( samo zs 5G)
6.USB C type
 
       Slabije strane
1.Brzina lan porta 1Gbps
2.Nema tel priključak

Sučelje identično kao i na modelima 286
Testirao sam dosta različitih modela 4G routera i ovaj ZTE za cca 28% ima bolji DL od B818-263 sa vanjskim antenama i cca 16% bolji DL od Netgear M2 sa vanjskim antenama(Isti toranj za sva tri routera). Znači modem sa X55 chipset u sprezi sa unutarnjim antenama iako se RSRP vrti oko -100dBm daje  odlićne rezultate naspram B818 i M2 sa vanjskim antenama.Evo link video sa skrivenim izbornikom. Uglavnom najbolji router za korištenje 4G mreže koji sam dosad testirao nemam nikakve zamjerke što se tiče rada na 4G mreži. Evo sto dobivam kod sebe doma udaljen od tornja 2km DL ZTE MC801a.
5G testirao na lokaciji u gradu gdje toranj ima brzinu preko 1Gbps.ZTE odrađuje svoju zadaću super na ovom 5G DSS iako u sučelju routera piše da je spojen na N78 ali nije tako on očita zaj DSS. Evo mjerenja 5G DL PEAK  ali vrtio se DL oko 1Gbps pošto lan ne dozvoljava više. Isprobao mjeriti istovremeno preko LAN laptop i mob Wifi6 5Ghz ax zbrojene brzine daju nešto malo preko 1.2Gbps.Na ovom routeru moguće je jednostavno promijeniti FW pošto ima USB port i preko njega se sve radi. Router koji sam koristio ima T-Com FW i ima mogućnost ulaska u skrivene postavke i FW drugih operatera imaju uključen ca i omogućen ulazak u skrivene postavke.Kineski FW ima Blokiran CA i blokiran ulazak u skrivene postavke zato prilikom kupnje pripazite na te stvari. Ukratko o ZTE MC80, a ako nekog još nešto zanima, a nisam spomenuo ili testirao pitajte. Moja velika preporuko ovog rutera bilo za 4G ili 5G DSS.

Evo i slika koji je FW u tom routeru

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo i u A1 se pojavio konačno dobar router ZTE MC8010CA koji ima priključak za telefon za razliku od ZTE MC801A ostale spec i hardver potpuno isti.  

Razina korisnika 3
Bedž

Za 20-ak dana,taman negdje oko Božića,mi se stječu uvjeti za produljenje ugovora za Homebox. Vidjet ću šta nude, vjerojatno ću se odlučiti za ovaj ZTE. Malo ću ga testirati.

Pozdrav svima,

evo da se i ja javim u forum jer je ovo postalo više neizdrživo. Imao sam sve vrste interneta i na kraju sam došao do A1 Homebox, rutere koje imam su Zte mf286r kojeg sad koristim i Huawei 4g router b525 kojeg sam prije koristio. Moje pitanje je kako da pojačam brzinu jer se sad trenutno kreće između 6-25mbps download i 8-15 upload? Šta točno mogu učiniti? Kupiti bolji ruter ili ovoga nekako u postavkama naštimati??

Ili da kupim ZTE MC801a?

Inače živim u Sinju i ne nemam pojma na koji toranj se spaja moj ruter :-).

Hvala unaprijed i ispričavam se ako je već ovo pitanje postavljeno prije ali nisam imao vremena listati ovoliko stranica foruma 😞!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Vrati se na B525 sa ovim zte ne možeš doći do većinu parametara .B525 njime možeš saznati i toranj na koji se spaja, mijenjati frekvencije i zadavati agregacije i još puno korisnih info možeš vidjeti. Uglavnom B525 je bolji router od ZTE286

Hvala na odgovoru, danas iza posla ću se vratiti na B525 pa ćemo vidjet dali se tu išta agregirat :)

dobar dan svima, trebao bi za ovo ljeto kupiti neki ruter i neku tarifu. Imam kucu sa 8 apartmana, odprilike 30ak ljudi u jedno vrijeme.koristi se samo 4 mjeseca u godini.  sto bi mi vi savjetovali. da kupim ruter i stavim neki sim sa neogranicenim internetom, ili da uzmem ovaj homebox i njihov ruter, ili mozda neka druga opcija. testirao sam brzine preko mobitela i krecale su se oko 50 mb. sta mislite jel izvedljivo ovo za veci broj ljudi, hoce li bit neko preopterecenje 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Obavezno router u svojoj režiji za A1 ili Telemach može B818-263, a za HT HR  ZTE MF289F ili Netgear Nighthawk M2  MR2100-100EUS (ta dva mogu i za ova prva dva operatera)

hvala na odgovoru. Znaci b818 ne moze na ht hr? Nisam jos siguran koju cu mrezu koristiti. to sam mislio odluciti prije ljeta kad vidim kakve se ponude nude. Treba mi nesto neograniceno al da je bas neograniceno a ne 200gb pa smanje brzinu.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Može na HT samo ne podržava sve agregacije frekvencija koje HT ima znači ne možeš izvući max dostupne brzine.Ako su na HT tornju 3  frekvencije B818 može spojiti samo tri frekvencije ali na te 3 su dostupne 4 frekvencije tj na B3(1800Mhz) ima dva bloka jedan od 20 i jedan od 10Mhz. pa to izgleda ovako B1+B3+B3+B20 a B818 može B1+B3+B20. Ima rješenje za neograničeno kako ti trebaš javi se u PP

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jedan 4G+ CAT20 router ZTE MF289F spec na ovom linku  https://ztedevices.com/it-it/mf289f/

Još ga nisam uspio testirati potpuno ali ok je router.

 

Pozdrav, uzeo sam pred koji dan router od A1 Huawei B535-333 i imam problem kod spajanja na PS4 daje mi NAT type 3 I ne mogu igrat online igre, ima netko možda savjet kako riješiti taj problem, hvala

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ranije spominjano, trebaš nazvati tehničku službu da ti maknu CGNAT.

Vidio sam da ste puno pisali o Huawei routerima, ali nigdje se nije spomenuo ovaj kojeg sam dobio kad sam ugovorio uslugu Homebox u A1. U pitanju je Huawei B535-333 model, ima netko možda da koristi taj model, ili neko od forumaša da ga je testirao da čujem mišljenja, hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • porec22  Imaš na 7 stranici ove teme test i usporedba ZTE 286R i B535-232(isti router kao i B535-333 samo što 333 ima priključak za telefon)

  • porec22  Imaš na 7 stranici ove teme test i usporedba ZTE 286R i B535-232(isti router kao i B535-333 samo što 333 ima priključak za telefon)

Čitao sam već o routeru B535-232, ali nisam znao da je razlika između mog i gore navedenog samo u priključku za telefon, hvala 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da mogućnosti oba routera su identična što se tiče hardvera i 4G povezivosti, agregaija i DL/UL brzina

Isprobao sam router na lokaciji gdje ću ga koristiti i relativno sam zadovoljan performansama, samo me zanima dali imam neki način da smanjimo ping?

 

 

Razina korisnika 3
Bedž +2

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Ne, ne koristim nikakve antene, a mjerio sam preko mobitela i automatski je odabrao server

Razina korisnika 3
Bedž +2

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Ne, ne koristim nikakve antene, a mjerio sam preko mobitela i automatski je odabrao server

Promjeni na A1 i vidjet češ bolji ping, a možda i malo bolje brzine. Iako ne obaziri se na ping, to nema nikakve veze sa pingom prilikom gaminga i browsinga.

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Ne, ne koristim nikakve antene, a mjerio sam preko mobitela i automatski je odabrao server

Promjeni na A1 i vidjet češ bolji ping, a možda i malo bolje brzine. Iako ne obaziri se na ping, to nema nikakve veze sa pingom prilikom gaminga i browsinga.

A mene najviše i zanima ping zbog online igranja. Kako to provjeriti?

Razina korisnika 3
Bedž +2

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Ne, ne koristim nikakve antene, a mjerio sam preko mobitela i automatski je odabrao server

Promjeni na A1 i vidjet češ bolji ping, a možda i malo bolje brzine. Iako ne obaziri se na ping, to nema nikakve veze sa pingom prilikom gaminga i browsinga.

A mene najviše i zanima ping zbog online igranja. Kako to provjeriti?

 

  • Gaming serveri su u inozemstvu kao npr. Frankfurt, London, Paris, Vienna itd. zato ti ping neće biti ni blizu onoga što si izmjerio na speedtestu.
  • Ako već mjeriš ping preko speedtesta bar koristi PC, spoji se sa kablom i prebaci na npr. neki server u njemačkoj gdje bi igra mogla imati servere iako tu neces dobiti točan rezultat, ali to je otprilike što možeš očekivati.

 

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Ne, ne koristim nikakve antene, a mjerio sam preko mobitela i automatski je odabrao server

Promjeni na A1 i vidjet češ bolji ping, a možda i malo bolje brzine. Iako ne obaziri se na ping, to nema nikakve veze sa pingom prilikom gaminga i browsinga.

A mene najviše i zanima ping zbog online igranja. Kako to provjeriti?

 

  • Gaming serveri su u inozemstvu kao npr. Frankfurt, London, Paris, Vienna itd. zato ti ping neće biti ni blizu onoga što si izmjerio na speedtestu.
  • Ako već mjeriš ping preko speedtesta bar koristi PC, spoji se sa kablom i prebaci na npr. neki server u njemačkoj gdje bi igra mogla imati servere iako tu neces dobiti točan rezultat, ali to je otprilike što možeš očekivati.

 

Hvala na odgovoru! 👍

Odgovori