5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1170 odgovora
  • 125174 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1170

Da li onda treba stari router vratiti ili? Ja sam bez ugovora i platio sam ZTE jednokratno, al je ona naljepnica skinuta pa ne znam jel mogu kako do tog Huaweia bez da ga kupim za 500kn?

 

Da li onda treba stari router vratiti ili? Ja sam bez ugovora i platio sam ZTE jednokratno, al je ona naljepnica skinuta pa ne znam jel mogu kako do tog Huaweia bez da ga kupim za 500kn?

Nešto drugačija situacija, najbolje da nazoveš službu za korisnike i objasnis situaciju, što se naljepnice tiče, to nema veze jer ionako vadis karticu i stavljas u novo ruter.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Stari router vraćaš. Meni su se nećkali jer sam još pod ugovorom tj. nisam skroz otplatio postojeći router, ali poslije razgovora sa tehničkom službom pristali su na zamjenu.

Jedno pitanje za Daworina, da li se na brandiranom (TELE2) Huawei B525 mogu promijeniti postavke agregacije  uz pomoć huaCtrl alata? 

Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nisam probao ali trebalo bi ići ja sam koristio ltewacth za pc.

imao sam i ja problem, uređaj se sam palio i gasio i sad čekam zamjenu! pitanje na koju ste adresu vratili ruter Hvala?

Razina korisnika 4
Bedž +1

Meni je rečeno da će adresa za povratak starog routera biti na kutiji routera koji bude dostavljen.

Hvala kolega

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pošto ie novi router u ponudi B535 evo par programa za promjenu frekvencija i zadavanje agregacja:

Za PC chrome preglednik skripta

https://drive.google.com/file/d/1R0gWpPw3xXWnkPdGvkzMSBjW-jH2V0km/view?usp=sharing

ili program

https://www.ltehmonitor.com/en/

Mob App

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrl&hl=hr

Razina korisnika 4
Bedž +1

Stigao Huawei, ali brzinski test ne pokazuje baš neko poboljšanje stanja.

 

 

Bit će da ću se morati naučiti prčkati sa frekvencijama.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Tebi je očito problem sa slabim signalom sad bar možeš na tom routeru očitati sve parametre signala toranj na koji se spajaš itd.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Na potpunom je istom mjestu gdje je bio i ZTE, i signal nije baš toliko problematičan.

RSRP:  -87dBM

SINR:  4.0 dB

RSRQ:  -11 dB

RSSI:  -57 dBm

 

A brzina trenutno:

 

Izgleda da sam u punoj vreći… Dat ću mu šanse još sutra, pa...

Razina korisnika 7
Bedž +4

A ok ako kažeš da signal nije problematičan….

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Sad je sve OK. Trebalo mu je malo vremena prilagodbe, malo prčkanja sa ovim tvojim LTEHMonitorom i sada ‘prži’ duplo većom brzinom.

 

 

U nekim trenucima se zaleti i do 120 Mb/s.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Vjeruj može i bolje kod tebe da ti ne pada ispod 150Mbps….

Razina korisnika 4
Bedž +1

Vjerujem, uz dodatne zahvate na prijemu signala, ali i ovo mi je sasvim dovoljno, jer je to tek sad ono što sam očekivao od Homeboxa.

Pozdrav! Evo da potvrdim ono što je @dsantekovic16 već pisao: došao mi je novi ruter Huawei B535 potpuno besplatno nakon što sam zatražio da mi zamijene ZTE. (Iako je rekla preko telefona smeta li mi ako dođe otpakovani, stigao je potpuno novi).

 

Prvi izmjereni testovi dok su sve postavke bile na Default kretali su se oko 150-180 Mbps u download-u naravno, upload je cijelo vrijeme konstantan na 45 Mbps i na starom i na novom ruteru. Jedino što sam promijenio u postavkama bilo je da koristi eksterne antene (prebacio sam one male plosnate antene sa ZTE na B535 i prije nego sam ga uključio).

 

Međutim onda sam se počeo igrat s postavkama. Redom sam palio jednu po jednu frekvenciju i testirao brzine, zatim 2 po 2 itd… Ne znam zašto ali ogromna je razlika s čime mjerim brzinu, a toga prije sa ZTE nije bilo, izmjerene brzine su bile uvijek slične. @daworin any ideas?

 

 

 

 

U jednom trenutku sinoć je zabljesnuo :grinning: (a tvornička maksimala mu je 300 :rofl: )

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Naj točnije mjerenje ti je kada skidaš neki fail preko nekog download menagera ja koristim IDM 

https://www.internetdownloadmanager.com/. jer ova mjerenja preko različitih speed testova svaki puta daju drugačije rezultate ovisi na koji server se spoje i kakve su linije prema tom serveru itd itd…. Ali što se mučiš sa time imaš ok brzine:grinning: A što se tiče toga da na ZTE nijebilo pa nisi ni imao na ZTE takve DL brzine očito su ti bile puno manje i zato su bile manje oscilacije.

Pozdrav, imam router zte 282 od Tele2( star 3 godine), sad imam novi isti od A1, zanima me kako bi mogao router od Tele2 prebaciti u Bridge mode da ga koristim kao dodatni ruter u drugoj prostoriji

Pozdrav, imam router zte 282 od Tele2( star 3 godine), sad imam novi isti od A1, zanima me kako bi mogao router od Tele2 prebaciti u Bridge mode da ga koristim kao dodatni ruter u drugoj prostoriji

 

Nema jednostavnog odgovora jer ovisi od rutera do rutera. Ja sam se namučio nedavno da ADSL ruter od T-Coma prebacim u bridge mode. Najjednostavnije je kad ruter ima opciju bridge mode ON/OFF ali ako nema postupak je otprilike ovakav:

Na ruteru koji želiš da bude bridge:

  • isključiti 4G/LTE ili ADSL WAN konekciju (ako se ne može isključiti možda pomogne odabrati PPPoE od ponuđenih opcija).
  • Namjestiti mu fixnu IP adresu npr: ako je glavni ruter 192.168.1.1. onda ovome dodijeliti 1.2. i najvažnije...
  • isključiti DHCP! Ako se ne može isključiti onda namjestiti static DHCP server sa IP adresom od glavnog rutera! (npr. 192.168.1.1.)

Tek kad si to sve napravio spoji oba rutera žicom i to najbolje da ni jedan ni drugi nemaju nikakav uređaj spojen na sebe ni preko žice ni preko WiFi-a.

Možda ti pomogne i ovaj link: https://satelitskiforum.com/sf/index.php?page=Thread&threadID=11810

Ok, hvala, pomoglo je, fiksirao ip i kao glavno - isključio dhcp

Lp

Pozdrav svima.Pitanje za kolege,imam unbrendani E5186s-22a i u njemu je zadnj DNA firmware.Pitanje,zasto nikako da dobijem 4g+ mrezu vec samo 4g?Neki savjet za mozda neki drugi FW (imam ih skoro sve na kompu).Ovaj mi i ne izbacuje bas opcije za 2CA agregacije.Lp

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Sa tim DNA FW ne radi agregacija frekvencija tj 4G+. Radi sa Elisa (Finska) verzija: 21.318.01.00.260 i LMT(Latvija) zadnja verzija 21.310.01.08.418 

 

Ok,probam FW-e koje si rekao pa javim.Lp

Razina korisnika 7
Bedž +4

Preporuka Latvija FW

Odgovori