5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1176 odgovora
  • 126352 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1176

Ja sam uzeo B535 na ugovor za 389kn. Nije strašno. Pa ćemo ga istestirat sa antenama

Preko telefona  su mi rekli da čekaju na isporuku zbog Sueza i da nek pricekam još koji dan. Znači da ih nemaju dovoljno na stanju 

 

Zanima me što misliš o ovom routeru https://www.instar-informatika.hr/tp-link-ac1200-archer-mr600-bezicni-usmjerivac-dual-band-4g-cat6-300mbps867mbps-24ghz5ghz-80211abgnac-1xg-wan-3xg-lan-utor-za-micro-sim-karticu-2xodvojive-antene/ArcherMR600/product/

 

Imaš li primjer nečega boljega?

Kakve su stvari sa antenama, možeš li mi preporuciti i jel trebam uopce stavljati ako bi udaljenost s kabelom od routeru do antene bila veća od 10m.

Unaprijed hvala

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

dsantekovic16.  

Preskup za ono što nudi. Samo 2CA nemogučnost biranja frekvencija i zadavanje agregacija i da ne nabrajam ostale mane. Javi se u PP da vidim što je najbolje za tvoju lokaciju i tornjeve u tvojoj okolici te koje su frekvencije na njima.

Kao šta sam napomenuo gore uzeo sam za 389kn Huawei b535 iz ponude A1 i produljio ugovor na 2g.

Uređaj je nebrandiran kao što je daworin gore napomenuo!

 

Kuća mi se nalazi u kotilini i mobitel se bori sa 4g signalom. HT ga uopće nema i zbog toga sam uzeo A1. Postavio sam Iskre P56 na kuću 

Brzina sa ZTEom bez antena je bila oko 25/5

Brzina sa ZETom sa jednom anteno (nema ext MIMO) 15/15

 

E sad ja sam dobio ovo sa Huawei b535

Bez antena 45/22

Sa antenama 

 

Super super zadovoljan!

Ovaj Huawei vrijedi svake kune! I još ga mogu stavit u prizemlje kuće gdje imam samo 3G signal jer korsti obje ext antene.

I morao sam podesit da koristi i jednu i drugu eksternu antenu u postavkama

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • dejan08 Sad imaš router kojim možeš isprobati brzine na pojedinim frekvencijama i dvije najbže spojiti. Gle to je ono šta ja kažem prvo ispitati kod sebe kakvo je stanje sa signalima opterećenošću baznih opreme koju koristiš… najlakše je reći operater je kriv. No doduše A1 ima krivice pošto je davao ovaj ZTE 286R koji je koma od routera.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Kao šta sam napomenuo gore uzeo sam za 389kn Huawei b535 iz ponude A1 i produljio ugovor na 2g.

 

??? A na A1 stranicama piše 499Kn.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Možda zato ta cijena pošto si uzeo UO na 24mj. Bez UO je valjda cijena 499kn

Tako je

Razina korisnika 3
Bedž +3

@dejan08 kao što je vidljivo na ponudi koju si objavio, u pitanju je ponuda uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca :slight_smile: Ako se usluga uzima bez ugovorne obveze, uređaj se plaća 499kn. 

Ako ste već na a1 internetu, a stari router Vam je kaos (zte), možete nazvati službu za korisnike i tehničku podršku zamoliti da Vam pošalje novi router besplatno. Lp.

Razina korisnika 7
Bedž +4

dsantekovic16.  A koji router dobiješ? 

B535

Razina korisnika 7
Bedž +4

B535

Tebi su zamjenili zte 286R sa B535 ,a da si ostao na tarifi Hombox Duo? Jer koliko znam B535 ide samo uz novu tarifu. 

Tako mi gospodja u službi rekla. Rekla je da samo karticu premjestim u novi router, ovaj stari posaljem njima. No bit ćemo pametniji za koji dan, pa ću napisati detaljnije.

Meni upravo skinuo update na ZTE 286R i nakon restarta značajno poboljšanje (cca 20-30%) koje možete vidjeti na slici :point_down_tone3: 

 

PS. - Update sam napravio ručno: 
Advanced settings → Update → Check new update

Svim korisnicima ZTE 286R routera: maloprije mi je (ručno) prošao update. Nakon restarta koji je dugo trajao (nekoliko minuta), brzine su puno bolje (barem 30% bolje).

 

I evo izmjereni maksimum, dakle duplo brže (DL) nego prije update-a :relaxed:

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Očito fw nije bio dobar sad samo treba vidjeti jel će veza pucati.

Razina korisnika 4
Bedž +1

I ja odradio update i za sad jeste brži download.

 

 

Dobro je, s obzirom da mi je prosjek bio 20-30Mb/s.

I ja odradio update i za sad jeste brži download.

 

 

Dobro je, s obzirom da mi je prosjek bio 20-30Mb/s.

Očito fw nije bio dobar sad samo treba vidjeti jel će veza pucati.

Jedno pitanje u vezi adpejtanja (update) ZTE mf286r rutera, meni je pred 4 dana doša novi update za taj ruter no kad sam išao intslirati update nakon zavrsatke mi je javilo “Update se nije uspio instalirati” , a nakon toga me više nije pitalo za instalirati ikakve apdejte…. Kako da ponovno instaliram update za svoj ruter??? Da hard resetam ruter?

Razina korisnika 4
Bedž +1

Uđi u Napredne postavke/Ažuriraj/Provjeriti (Advanced Settings/Update/Check), pa vidi hoće li ti ga ponuditi.

Evo da javim, stigao mi je router b535  potpuno besplatno, nisam nikakav ugovor potpisivao, na a1 sam od prije, ali bez ugovora. Dakle, jedino što treba je nazvati teh. podršku i reći da trebate drugi ruter jer ovaj zte ne služi svrsi i oni vam ga drugi dan pošalju. Što se routera tiče radi dosta bolje od zte, iako nisam nista čačkao po njemu jer se baš i ne kužim.

Za one manje tehnički potkovane, a misle da im je slaba brzina:  da biste izmjerili stvarnu brzinu interneta tj brzinu od routera do operatera morate biti spojeni na router putem WiFi 5 GHz mreže (bolji mobiteli/laptopi podržavaju WiFi 5 i 2,4 GHz, ostali samo 2,4 GHz) i pri mjerenju biti u istoj prostoriji s routerom ILI ako mjerite na kompjuteru morate biti sigurni da kompjuter, kabel i switch (ako ga imate) podržavaju Gigabitni prijenos drugim rječima provjerite da li je kompjuter spojen s routerom brzinom od 1000 Mbps.

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Evo da javim, stigao mi je router b535  potpuno besplatno, nisam nikakav ugovor potpisivao, na a1 sam od prije, ali bez ugovora. Dakle, jedino što treba je nazvati teh. podršku i reći da trebate drugi ruter jer ovaj zte ne služi svrsi i oni vam ga drugi dan pošalju. Što se routera tiče radi dosta bolje od zte, iako nisam nista čačkao po njemu jer se baš i ne kužim.

Evo, i meni pristali zamijeniti router, koji bi trebao stići do utorka, pa ćemo vidjeti što će biti sa brzinama.

Evo da javim, stigao mi je router b535  potpuno besplatno, nisam nikakav ugovor potpisivao, na a1 sam od prije, ali bez ugovora. Dakle, jedino što treba je nazvati teh. podršku i reći da trebate drugi ruter jer ovaj zte ne služi svrsi i oni vam ga drugi dan pošalju. Što se routera tiče radi dosta bolje od zte, iako nisam nista čačkao po njemu jer se baš i ne kužim.

Evo, i meni pristali zamijeniti router, koji bi trebao stići do utorka, pa ćemo vidjeti što će biti sa brzinama.

Nešto bolje svakako bude, ja sam u ova dva dana zadovoljan, iako čekam neko malo lošije vrijeme pa ću vidjeti. Eventualno s nekim antenama malo podići brzinu.

Odgovori