5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1169 odgovora
  • 125124 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1169

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!


jel A1 to tako lako radi? Jel me to sta kosta? 
 

sta kaze A1?

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!


jel A1 to tako lako radi? Jel me to sta kosta? 
 

sta kaze A1?

 

Paa, pošto živiš u Njemačkoj (kako si naveo u svom threadu),vjerojatno ćeš plaćati naknadu za roaming nakon 123 dana ako misliš koristiti hrvatsku A1 sim karticu. I još trebaš uzeti u obzir limit interneta u roamingu, dakle, nećeš moći sve gige iz tarife iskoristiti u roamingu već  samo dio, a sve preko toga ćeš dodatno platiti.

I nisam sigurna da sim karticu za internet uopće možeš koristiti izvan Hrvatske.

 

Hey :-) kartica ce se koristit samo u hrvatskoj. Kartica ide u Huawei 535-235W ruter. Ja zelim iz njemacke se spojit preko dyndns (no-ip.com) na ruter da bi mogao kucnu installaciju da dirigiram! 
 

e posto zelim preko lte mreze uz bonove to da radim je pitanje, dali A1 izdaje javne ipv4 ili ipv6 Adresse, ako ne, nemogu se iz njemacke da spajam na ruter…

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hey :-) kartica ce se koristit samo u hrvatskoj. Kartica ide u Huawei 535-235W ruter. Ja zelim iz njemacke se spojit preko dyndns (no-ip.com) na ruter da bi mogao kucnu installaciju da dirigiram! 
 

e posto zelim preko lte mreze uz bonove to da radim je pitanje, dali A1 izdaje javne ipv4 ili ipv6 Adresse, ako ne, nemogu se iz njemacke da spajam na ruter…

 

Ups, onda zanemari moj upis, ja sam krivo shvatila da želiš koristiti A1 karticu u Njemačkoj, ne ulazeći u to kak je to čudna odluka 😉.

Mislim da A1 još nema ipv6, možda griješim, ali mislim da nema. 

Ocel A1 odgovorit ili moze ko pomoc i razpitat se za mene kod A1?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!


jel A1 to tako lako radi? Jel me to sta kosta? 
 

sta kaze A1?

 

Da A1 to tako lako radi samo ih nazoveš i imaš javnu IP , a može biti i da ćeš i imati javnu IP kad uzmeš uslugu. Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6.

Razina korisnika 6
Bedž +6

"Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6."

Ali ja kao A1 bonaš, eto upravo provjereno-ostajem bez interneta ako kao protokol odaberem ipv6.

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

"Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6."

Ali ja kao A1 bonaš, eto upravo provjereno-ostajem bez interneta ako kao protokol odaberem ipv6.

Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6 samo ti nemaš pristup.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa vidim da nemam, kao i cijela mobilna A1 mreža, jer pod postavkama za internet piše ipv4 protokol

 

Ime: Internet
APN:
A1 pretplatnici upisuju: internet
A1 korisnici na bonove upisuju: internet
Proxy: ostaviti prazno
Ulaz: ostaviti prazno
Korisničko ime: Nije postavljeno
Šifra: Nije postavljeno
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: Nije postavljeno
MMS proxy: Nije postavljeno
MMS ulaz: Nije postavljeno
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: odabrati Ništa
APN vrsta: upisati default
APN protokol: IPv4
APN roaming protokol: IPv4
Uključi/isključi APN: APN uključen
Prijenos: Neodređeno
Vrsta operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno
Vrijednost operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!


jel A1 to tako lako radi? Jel me to sta kosta? 
 

sta kaze A1?

 

Da A1 to tako lako radi samo ih nazoveš i imaš javnu IP , a može biti i da ćeš i imati javnu IP kad uzmeš uslugu. Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6.

Jel bezplatno

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa vidim da nemam, kao i cijela mobilna A1 mreža, jer pod postavkama za internet piše ipv4 protokol

 

Ime: Internet
APN:
A1 pretplatnici upisuju: internet
A1 korisnici na bonove upisuju: internet
Proxy: ostaviti prazno
Ulaz: ostaviti prazno
Korisničko ime: Nije postavljeno
Šifra: Nije postavljeno
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: Nije postavljeno
MMS proxy: Nije postavljeno
MMS ulaz: Nije postavljeno
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: odabrati Ništa
APN vrsta: upisati default
APN protokol: IPv4
APN roaming protokol: IPv4
Uključi/isključi APN: APN uključen
Prijenos: Neodređeno
Vrsta operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno
Vrijednost operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno

haha pa to nema veze s vezom te postavke na mobu sa ipv6 . Oni koji se spajaju na  servere koji koriste samo ipv6 dobit će od davatelja usluge pristup preko ipv6  bilo fiksno ili mobilno. Svi uređaji koji HW i SW podržavaju ipv6 automatski će koristiti ipv6  naravno ako i druga strana koristi ipv6 ako ne onda ipv4.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa jesi vidio sc gore? "Čini se da možete pristupati samo ipv4 internetu. Ne možete pristupati sjedištima koja imaju samo ipv6 adresu". Ako nije do postavki, a ti mi onda reci zbog čega se moj S9+ nemre spojiti na ipv6 adrese, a doslovno se može spojiti na sve moguće u blizini, a vjerojatno i na svemirsku postaju Mir  😜

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa jesi vidio sc gore? "Čini se da možete pristupati samo ipv4 internetu. Ne možete pristupati sjedištima koja imaju samo ipv6 adresu". Ako nije do postavki, a ti mi onda reci zbog čega se moj S9+ nemre spojiti na ipv6 adrese, a doslovno se može spojiti na sve moguće u blizini, a vjerojatno i na svemirsku postaju Mir  😜

Već sam napisao davatelj usluga ti mora dozvoliti pristup ipv6 protokolu. Ostalo će routeri mobiteli odrađivati sami automatski ili ipv4 ili ipv6. Znači svi naši operateri imaju opremu u funkciji koja ima oba protokola ipv4 i ipv6

Razina korisnika 6
Bedž +6

😭 A1, zašto moram tražiti dozvolu za ipv6 adresu, kako @daworin  reče, zašto mi  ju automatski ne dodijeliš (i svima ostalima)? Želim te čvrčke a1b2::b2a1 umjesto dosadnih 212.xxx.xxx.xxx brojeva 😷😏😌🤭

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • nickno      Moraš im zacvrčati u uho ako želiš te čvrčke:grinning:

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kada će  Black Friday 2020 na A1 jeli netko možda zna?

Razina korisnika 7
Bedž +4

 Evo uhvatio malo vremena i testirao ZTE MF 286R od A1 i Huawei B535-232. Oba su CAT6 routeri i imaju 2CA znači mogu spojiti dvije frekvencije koje im FW i SW dozvoljavaju. ZTE 286R ima brendirani FW od A1,a 535-232 Huawei Global EU FW. Toranj na koji sam ih spajao ima samo dvije frekvencije  B3 i B20 (1800 i 800) da isključim mogućnost da su kombinirali dvije različite frekvencije. Oba routera su spojena na vanjske antene u MIMO konfiguraciji jedna grid i jedna iskraP56. Zte je spajan na samo jednu antenu na antenski ulaz R (desni ulaz gledajući od zadnje strane routera). I da krenemo ZTE 286R DL varira od 3.5 do 8.2 MB/s ( 28Mbps do 65.6Mbps). A sad B535 kod njega je DL  od 16 do 18,6MB/s (128Mbps do  148.8Mbps) Pa da zaključim B535 definitivno bolji router postiže veće brzine i stabilniji DL. Mjereno unutar 10Min koliko mi je trebalo da promjenim SIM i popijem malo kave:grinning: . I naravno oba routera su spojena Lan kablom na 1Gbps portove. ZTE MF 286R od A1 uskoro promjena FW pa sad ili će uspjeti ili će se zbrikati…..:grin::tired_face: 

 

B535-232

 

Pozdrav svima!

Je li bolje kupiti Huawei B818-260 ili Netgear M2 2100. Vidim da se na Aliexpressu i jedan i drugi mogu kupiti za oko 1500 kn. Imam u planu kupiti roter idućih mjesec-mjesec i pol, ali ne znam koji je bolji od ova dva.

Razina korisnika 7
Bedž +4

 Netgear M2 definitivno bolji izbor samo za tu cijenu ne možeš dobiti M2 za EU tržište . Ima 5 varijacija M2 a razlika je u frekvencijama koje podržavaju. Za A1 dovoljan je B818-263.

Za A1 dovoljan je B818-263.

Ja sam na T-com-u jer na mojoj adresi A1 nema bogznašto signal.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako baš želiš max izvući iz HT mreže onda M2 iako i B818-263 je dobar za HT  imat ćeš na 3 frekvencije 3CA ,a sa M2 na 3 frekvencije 4CA  Ovu verziju trebaš   netgear nighthawk m2 mr2100-100eus

Hvala ti. Budem ti se još javio do kraja mjeseca na pm. Najprije treba sjesti božićnica. ;)

znači sad sam zvao da mi provjere ovaj internet imam ruter od tele 2 sto sam bio kod njih MF286 koliko sam procitao moze izgleda na njega ali lik mi trenutno provjerava.

tele 2 mi je smanjio na 200 giga promet 2 igre skinuo i mogu se slikat .

što znači da vip sada nudi 1 tera  i ne smanjuje brzinu koliko sam skuzio jel to istina ? 
nalazm se u đakovu na tele 2 mi je solidna brzina bila tipa 80 mbita s tim da je njihova mreza u banani žešće.

dobio sam izolaciju a ovi mi smanjili brzinu tako da mi hitno treba novo nešto  pa eto zanima me kakva su vasa iskustva sa tim mojim ruterom i brzinama i signalom (govorim za gradove sela me ne zanimaju  signala imam   uvijek full  )

Odgovori